Zavrieť

Porady

Dan z prijmu z predaja bytu v bezpodielovom vlastnictve

Dobry den,poradil by mi niekto,ze ak rodicia daruju byt mne aj mojej manzelke do spolocneho vlastnictva,budeme platit dan z prijmu,pri pripadnom predaji,ked ja mam cely zivot trvaly pobyt v tomto byte a manzelka len zopar mesiacov.Myslim predaj pred tym, nez by manzelka mala trvaly pobyt v tomto byte 2 roky.Alebo staci,ak mam ja trvaly pobyt viac ako 2 roky?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marecek123 je offline (nepripojený) marecek123

    marecek123
    Opravte ma ak sa mylim,byt nebude v bezpodielovom vlastnictve,ale v podielovom.Teda ak predame byt ako celok,mala by mat moja manzelka trvaly pobyt min.2 roky ak by sme chceli byt oslobodeny od dane z prijmu?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ZDP:

    4/(8) Príjmy uvedené v § 6 ods. 3, § 7 a 8, ktoré plynú manželom z ich bezpodielového spoluvlastníctva, sa zahŕňajú do základu dane v rovnakom pomere u každého z nich, ak sa nedohodnú inak; v tom istom pomere sa zahŕňajú do základu dane výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie alebo udržanie týchto príjmov.

    Ako to máte napísané na LV?

    Janko Mrkvička s manželkou, alebo 1/2 Janko Mrkvička a 1/2" Marienka Mrkvičková?

    marecek123 je offline (nepripojený) marecek123

    marecek123
    Pravnik prave pracuje na tej darovacej zmluve.Ja som iba cital,ze dar nepatri do bezpodieloveho vlastnictva.Ale my chceme,aby bol byt pisany na obidvoch,tz.na mna aj na manzelku.A preto si nie sme isty,ci by pri pripadnom predaji skor nez by mala manzelka trvaly pobyt 2 roky ci by sme platili dan z prijmu alebo nie.

    Dan z prijmu z predaja bytu v bezpodielovom vlastnictve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.