Zavrieť

Porady

guľáš

Ahojte!
Nevie náhodou niekto, koľko mäsa budem potrebovať na guľáš pre 50 ľudí?
Ďakujem!
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

akrestanova Pozri príspevok
Ahojte!
Nevie náhodou niekto, koľko mäsa budem potrebovať na guľáš pre 50 ľudí?
Ďakujem!
Len tak narýchlo, ak stačí napr.na jednu porciu 10dag, tak potom 10x50. Ak bude každý po dve porcie, tak min.10 kg.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
akrestanova Pozri príspevok
Ahojte!
Nevie náhodou niekto, koľko mäsa budem potrebovať na guľáš pre 50 ľudí?
Ďakujem!
...přiměřeně...

Prosím !
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
myslí, že porcia by mohla mať 150g mäsa v surovom stave, takých 8kg
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Pokiaľ to má byť iba guľáš a chlebík, tak 10 dkg mäsa v surovom stave to je pre dieťa. Ja by som bol hladný
Aspoň 20dkg.
Naposledy upravil Gapo : 24.08.10 at 17:09
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gapo Pozri príspevok
Pokiaľ to má byť iba guľáš a chlebík, tak 10 dkg masa v surovom stave to je pre dieťa. Ja by som bol hladný
Aspoň 20dkg.
Aj ja, ja som uviedla len príklad. Ja robím z dvoch druhov mäska, a dávam ho tam habadej. A k zemiakom pridám ešte halušky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ešte by som špecifikoval otázku ....

AKÝ GULÁŠ ?????

- kotlíkový
- maďarský
- segedín
- lovecký
-.................................................. .....................................nepokračujem , všade sa dáva mäso ...

O druhoch mäsa sa ani nezmieňujem ....radšej ....

Len do kotlíkového / statočného / dávam tri druhy mäsa...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
Ešte by som špecifikoval otázku ....

AKÝ GULÁŠ ?????

- kotlíkový
- maďarský
- segedín
- lovecký
-.................................................. .....................................nepokračujem , všade sa dáva mäso ...

O druhoch mäsa sa ani nezmieňujem ....radšej ....

Len do kotlíkového / statočného / dávam tri druhy mäsa...
Vidíš, to mi ani na um nezišlo, do akého to vlastne chcela masko. Automatičesky som brala, že klasika, kotlíkový. Aký ten tretí druh dávaš? Nože prezraď, ak to nie je verejné tajomstvo.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Na guľáš pre 50 dospelých ľudí aspoň 10 kg mäsa, 13 kg zemiakov a 5 kg cibule. Najmä ak sa potom aj niečo vypije. Mäso má byť jedného druhu, ak sú dva a viac, tak každý treba robiť samostatne a zlúčiť iba pred dovarením. Inak dosť ťažko zabrániť, aby sa jeden druh buď nedovaril, alebo nerozvaril. Zvlášť, ak sa robí naraz 5O litrov. A guľáš s rozvareným mäsom nie je guľáš, ale mäsovo zemiaková polievka neurčitej konzistencie. V dovarenom guľáši musia byť kompaktné kúsky mäsa. Aby sa tak udržalo, treba ho na povrchu najprv osmažiť pri miešaní bez podlievania, až potom dovariť. Po dovarení treba guľáš ihneď zložiť z ohňa, lebo 50 litrová masa sa môže sa ešte dovárať tepelnou zotrvačnosťou až po rozvarenie. Správny guľáš má byť aspoň trošku štipľavý, aj pre deti. Úplne neštipľavý guľáš je ťažko stráviteľný, pálivá paprika, korenie a roztlačený cesnak musí byť. Moje deti sa aj malé tešili, že maminku guľáš štípe a im chutí.
Halušky v guľáši ? To mi znie ako ... kuře nadívané hruškama ... z televizního receptáře Petra Novotného .... ale ... treba vyskúšať.
3 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Tweety Pozri príspevok
..Aký ten tretí druh dávaš? ...
ako kedy - divinu, pečienku (aj s ňou je fajn)...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
buchač Pozri príspevok
Ešte by som špecifikoval otázku ....

AKÝ GULÁŠ ?????
...
špecifikáciu môžeš ďalej upresňovať - koľko je medzi 50 ľuďmi vegetariánov - pre tých treba druhý kotlík s inými ingredienciami...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

a_je_to Pozri príspevok
Na guľáš pre 50 dospelých ľudí aspoň 10 kg mäsa, 13 kg zemiakov a 5 kg cibule. Najmä ak sa potom aj niečo vypije. Mäso má byť jedného druhu, ak sú dva a viac, tak každý treba robiť samostatne a zlúčiť iba pred dovarením. Inak dosť ťažko zabrániť, aby sa jeden druh buď nedovaril, alebo nerozvaril. Zvlášť, ak sa robí naraz 5O litrov. A guľáš s rozvareným mäsom nie je guľáš, ale mäsovo zemiaková polievka neurčitej konzistencie. V dovarenom guľáši musia byť kompaktné kúsky mäsa. Aby sa tak udržalo, treba ho na povrchu najprv osmažiť pri miešaní bez podlievania, až potom dovariť. Po dovarení treba guľáš ihneď zložiť z ohňa, lebo 50 litrová masa sa môže sa ešte dovárať tepelnou zotrvačnosťou až po rozvarenie. Správny guľáš má byť aspoň trošku štipľavý, aj pre deti. Úplne neštipľavý guľáš je ťažko stráviteľný, pálivá paprika, korenie a roztlačený cesnak musí byť. Moje deti sa aj malé tešili, že maminku guľáš štípe a im chutí.
Halušky v guľáši ? To mi znie ako ... kuře nadívané hruškama ... z televizního receptáře Petra Novotného .... ale ... treba vyskúšať.
Skús urobiť krupicové halušky, nie veľa, ale dodá to hustoty, tiež som tak nikdy nerobila, ale raz som skúsila, a už to roky tak robím. A čo sa týka mäska, najprv podusím hovädzie, asi tak pol hodinu, potom až pridám bravčové. Sú potom obidve rovnako uvarené.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Tweety Pozri príspevok
... krupicové halušky, nie veľa, ale dodá to hustoty, ...
hustotu docieľujeme správnou dávkou cibuľe - u nás platí, koľko mäsa, aspoň toľko cibule...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stefan2005 Pozri príspevok
[/QUOTE=Tweety;1488222... krupicové halušky, nie veľa, ale dodá to hustoty, ...
hustotu docieľujeme správnou dávkou cibuľe - u nás platí, koľko mäsa, aspoň toľko cibule...[/QUOTE]
Aj u nás to platí, ale nám to takto chutí viac. Je to také iné, ako robia ostatní.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
a_je_to Pozri príspevok
Na guľáš pre 50 dospelých ľudí aspoň 10 kg mäsa, 13 kg zemiakov a 5 kg cibule. Najmä ak sa potom aj niečo vypije. Mäso má byť jedného druhu, ak sú dva a viac, tak každý treba robiť samostatne a zlúčiť iba pred dovarením. Inak dosť ťažko zabrániť, aby sa jeden druh buď nedovaril, alebo nerozvaril. Zvlášť, ak sa robí naraz 5O litrov. A guľáš s rozvareným mäsom nie je guľáš, ale mäsovo zemiaková polievka neurčitej konzistencie. V dovarenom guľáši musia byť kompaktné kúsky mäsa. Aby sa tak udržalo, treba ho na povrchu najprv osmažiť pri miešaní bez podlievania, až potom dovariť. Po dovarení treba guľáš ihneď zložiť z ohňa, lebo 50 litrová masa sa môže sa ešte dovárať tepelnou zotrvačnosťou až po rozvarenie. Správny guľáš má byť aspoň trošku štipľavý, aj pre deti. Úplne neštipľavý guľáš je ťažko stráviteľný, pálivá paprika, korenie a roztlačený cesnak musí byť. Moje deti sa aj malé tešili, že maminku guľáš štípe a im chutí.
Halušky v guľáši ? To mi znie ako ... kuře nadívané hruškama ... z televizního receptáře Petra Novotného .... ale ... treba vyskúšať.
...teda , hm , ako reagovať ...???

Od konca začnem...

Novotného nerieš ...aj keď dobre varí , vraj / nejedol som síce .../ , tak názor halušky v guláši , nech si nechá pre seba ...nejedol totiž ten MOJ ...

O zvyšných poznatkoch by sa dalo polemizovať , hlavne o varení mäsa zvlášť ...
Ale inak ?...platí to známe ...."" koľko ľudí ,......."".....
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
buchač Pozri príspevok
...O zvyšných poznatkoch by sa dalo polemizovať , hlavne o varení mäsa zvlášť ...
máš pravdu Juraj; síce majstri pri takto veľkej porcii (50 ľudí) doporučujú prudko opiecť (pouzatvárať) mäso po etapách - naraz to v jednom kotli je dosť tažké - ale variť už vždy dokopy...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Hmm. Keby len.

Skutoční majstri ho varia jednou rukou. V druhej majú Kelt (a).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jana Acsová Pozri príspevok
Hmm. Keby len.

Skutoční majstri ho varia jednou rukou. V druhej majú Kelt (a).
Blbosť .....


Skutoční majstri ho varia jednou rukou.
V druhej majú COLT (a).
.
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Do gulášu nezabudni dať aj zelenú papriku a tiež je sezóna húb - tak šup tam aj modráky alebo dubáky. A na zahustenie tmavú zápražku na masti, aby boli pekné veľké oká. Je to nezdravé, ale zasa dobréééé !
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Nezabudni,mäsko podliať trochou červeného vína, nepokaz ho s mukou.Miesto zapražky nastruhaj zemiaky,uplne na kašu,na najjemnejšom strúžku.Bude fantasticky.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Túto spoločenskú pochutinu varievame pravidelne 2x do roka s priateľmi u nás na záhrade. Pridám náš recept.
pre 50 ľudí : 10-12 kg hovädzieho mäsa ,najradšej kližku (močing), alebo z krku, 5-7 kg cibule, 1 lečo, alebo 1kg papriky a 1-2 kg paradajky, 10 kg zemiakov, červená paprika - dosť, mletá rasca, soľ, cesnak, mleté čierne korenie, majorán a bravčovú masť, nie olej.
Na masti speniť cibuľku do sklovita, pridať na kocky pokrájané mäsko, miešať až do vydusenia, nepodlievať, kým sa dusí vo vlastnej šťave. Potom pridať rascu a keď je šťava vydusená úplne, podliať teplou vodou. Pokrájanú zeleninu pridávať až ku koncu, predtým si nakrájať cca 3 kg obielených zemiakov na maličké kocky, úplne nadrobno a dať rozvariť do gulášu. Keď je mäsko polomäkké pridať červenú papriku a soľ a zostatok zemiakov nakrájaných na také veľké kocky ako sme krájali mäso. Tesne pred koncom, asi 15-20 minút pridáme zeleninu, cesnak roztlačený alebo pokrájané na drobné kúsky, do hotového gulášu rozmrviť medzi prstami trošku majoránky, nie veľa, aby nepálila záha.
Naposledy upravil ondrejvla : 24.08.10 at 21:09 Dôvod: doplnenie, oprava cibule :)
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať