Zavrieť

Porady

Výpoveď a dohoda o ukončení PP - nesúhlas zo strany zamestnanca

Dobrý den,

potrebovala by som poradit ohladom ukoncenia PP so zamestnancom:

So zamestnancom chcem rozviazat pracovny pomer z dovodu hrubeho porusenia pracovnej discipliny + je tesne pred dovrsenim dochodkoveho veku. Lenze zamestnanec mi odmietol podpísat dohodu o skonceni PP, tak som mu dorucila vypoved s 2 mesacnou vypovednou lehotou, kde som uviedla hrube porusenie pracovnych podmienok. Lenze túto výpoved mi neprevzal a behom 18 dni sa mi vratila spat do firmy. Ako mam postupovat dalej? Mam sa obratit na advokáta?

Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    1/ Ak islo o hrube porusenie disciplíny mohla si ukoncit pracovny pomer okamzite podla
    § 68
    Na začiatok

    (1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer, ak zamestnanec

    a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin,
    b) porušil závažne pracovnú disciplínu.

    (2) Zamestnávateľ môže podľa odseku 1 okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie dozvedel, najneskôr však do jedného roka odo dňa, keď tento dôvod vznikol. O začiatku a plynutí mesačnej lehoty rovnako platia ustanovenia § 63 ods. 3 a 4.

    (3) Zamestnávateľ nemôže okamžite skončiť pracovný pomer s tehotnou zamestnankyňou, so zamestnankyňou na materskej dovolenke alebo so zamestnankyňou a zamestnancom na rodičovskej dovolenke, s osamelou zamestnankyňou alebo s osamelým zamestnancom, ak sa stará o dieťa mladšie ako tri roky, alebo so zamestnancom, ktorý sa osobne stará o blízku osobu, ktorá je osobou s ťažkým zdravotným postihnutím. Môže však s nimi s výnimkou zamestnankyne na materskej dovolenke a zamestnanca na rodičovskej dovolenke (§ 166 ods. 1) z dôvodov uvedených v odseku 1 skončiť pracovný pomer výpoveďou.

    2/ Ak vypoved odmietol prevziat osobne, dorucit postou doporucene do vlastnych ruk s dorucenkou, v pripade, ze Ti postu neprevezme a vrati sa Ti, ze odmietol prevziat, berie sa to ako dorucena posta a tym padom prislo k ukonceniu pracovneho pomeru, obalku s dorucenkou si zalozis do spisu v pripade, ak by sa obratil na sud a trval by na neplatnom rozviazani pracovneho pomeru.

    3/ Ty sa nemusis obracat na pravnika ak dodrzis tento postup,len musis vediet dokazat hrube porusenie pracovnej discipliny a z tohoto dovodu nechapem dvojmesacnu vypoved.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Slexa Pozri príspevok
    Dobrý den,

    potrebovala by som poradit ohladom ukoncenia PP so zamestnancom:

    So zamestnancom chcem rozviazat pracovny pomer z dovodu hrubeho porusenia pracovnej discipliny + je tesne pred dovrsenim dochodkoveho veku. Lenze zamestnanec mi odmietol podpísat dohodu o skonceni PP, tak som mu dorucila vypoved s 2 mesacnou vypovednou lehotou, kde som uviedla hrube porusenie pracovnych podmienok. Lenze túto výpoved mi neprevzal a behom 18 dni sa mi vratila spat do firmy. Ako mam postupovat dalej? Mam sa obratit na advokáta?

    Vopred dakujem.
    Neprevzatá výpoveď sa považuje za doručenú. Výpovedná doba začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca po doručení (vrátení zásielky späť).

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Slexa Pozri príspevok
    Dobrý den,

    potrebovala by som poradit ohladom ukoncenia PP so zamestnancom:

    So zamestnancom chcem rozviazat pracovny pomer z dovodu hrubeho porusenia pracovnej discipliny + je tesne pred dovrsenim dochodkoveho veku. Lenze zamestnanec mi odmietol podpísat dohodu o skonceni PP, tak som mu dorucila vypoved s 2 mesacnou vypovednou lehotou, kde som uviedla hrube porusenie pracovnych podmienok. Lenze túto výpoved mi neprevzal a behom 18 dni sa mi vratila spat do firmy. Ako mam postupovat dalej? Mam sa obratit na advokáta?

    Vopred dakujem.
    Výpoveď sa považuje za doručenú, aj keď ju zamestnanec neprevzal. Výpovedná doba začne plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca, kedy sa zásielka vrátila ako neprevzatá a PP skončí ukončením 2 mesačnej výp. doby.

    Výpoveď a dohoda o ukončení PP - nesúhlas zo strany zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.