Zavrieť

Porady

nadčasy vo verejnej službe

Pekný deň

Môže mi prosím niekto poradiť ?

Ako sa platia nadčasy podľa zákona o verejnej službe ?
Ja som vyčítala v zákone par.32 o verejnej službe , že ak preplácam nadčasy tak príplatok za sobotu nedeľu je 30 % a k tomu 60 % sobota nedeľa príplatok za nadčas par.34 zákona o verejnej službe + príslušná časť funkčného platu.
Pochopila som správne alebo mám dať len funkčný plat a 60 % za nadčas ?
Vie mi niekto poradiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Funkčný plat + 60% za nadčas v sobotu a nedeľu + 30% príplatok za prácu v sobobotu a nedeľu.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Najprv by som Ťa chcel upozorniť, že zákon o verejnej službe bol zrušený zákonom č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov, s účinnosťou od 01.01.2004 !!!

    Čo sa týka nadčasov, za 1 hod. práce nadčas, patrí zamestnancovi hodinová sadzba funkčného platu, ktorá sa vypočíta podľa § 27 ods. 3 citovaného zákona (závisí od dĺžky týždenného pracovného času) + príplatok, a to 30 % hodinovej sadzby funkčného platu, ak ide o pracovné dni; ak ide o dni nepretržitého odpočinku, tento príplatok je 60 % hodinovej sadzby funkčného platu + samozrejme aj príplatok za prácu v sobotu alebo v nedeľu vo výške 30 % hodinovej sadzby funkčného platu.

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Ďakujem

    Veľmi ste mi pomohli, zákon mám bohužial ešte starý, zoženiem nový

    rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

    rrrrr
    Podla mojho nazoru by mal dostat za kazdu hodinu prace nadcas cez vikend - funkcny plat + 60% príplatok nadcas za sobotu a nedelu. Predsa praca za sobotu a nedelu je tam uz zahrnuta. To je moj nazor.

    nadčasy vo verejnej službe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.