Zavrieť

Porady

posudzovanie prijmov pre ucel socialneho stipendia na VS

ahojte.....dnes som nahodne natrafila na jednu vyhlasku,
kde sa pise...ze ak prijem nezaopatreneho dietata nie je vyssi ako 1,2 nasobok zivotneho minima jednej plnoletej fyzickej osoby..jeho prijem sa nerata.....stale to plati??..Ide totiz o to, ze ja som si nepodavala danove priznanie za minuly rok (som inak nezaoptrene dieta)...kde som zarobila asi 1300 eur a nemam ani potvrdenie o tom...lenze ja som ten 1,2 nasobok nedosiahla ani zdaleka....nebdue vadit..ak im tem prijem nepreukazem...aj tak by sa neratal..nechcem mat ale problemy potom z toho
A tiez by ma zaujimalo, ci o tomto vedia tetusky na studijnom oddeleni
a este myslite, ze by nato prisli....kebyze im dolozim len potvrdenie o nepodani danoveho priznania??..ja viem ze vela ludi takto stat okrada...ale ja naozaj nie som z tych..preto by som poprosila o radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

    paaataaa
    ved ja zakon ani obist nechcem...som to napisala..ze ja nie som z tych..ale proste nemam doklad....a viem, ze ten prijem by sa teda nebral do uvahy....tak preto sa pytam, ci by boli z toho nejake problemy..alebo co......a proste o tomto som ja naozaj nevedela.....tak sa pytam, ci to stale plati

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    paaataaa Pozri príspevok
    ved ja zakon ani obist nechcem...som to napisala..ze ja nie som z tych..ale proste nemam doklad....a viem, ze ten prijem by sa teda nebral do uvahy....tak preto sa pytam, ci by boli z toho nejake problemy..alebo co......a proste o tomto som ja naozaj nevedela.....tak sa pytam, ci to stale plati
    To že si nepodala daňové priznanie ešte neznamená, že si nemala príjem. Ak bol príjem vyšší ako 5000 sk(prepoč.na€) mesačne, je zdaňovaný preddavkovou daňou, a zamestnavatel uviedol tvoje údaje v ročnom hlásení na DU ... (tetušky na študijnom - ak budú chcieť, si to na DU vedia overiť).

    paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

    paaataaa
    tak ja som za cely rok zarobila asi 40 000 sk..co mesacne nie je viac ako 5000 sk...a ani viac ako 6000 sk.....takze sa to do stipka brat nebude..lenze ja nemam papier od toho.....a vybavovat teraz sa mi to velmi nechce.......a ja ziadne prijmy som zdanovane nemala

    posudzovanie prijmov pre ucel socialneho stipendia na VS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.