Zavrieť

Porady

Volswagen golf IV

Ahojte chcem si kupit VW golf IV s motorom 1.4 16V, ma niketo skusenost s týmto motorom hlavne aka je spotreba a aký je tah auta? Chcem skúsenosti nie ponižovanie tohto auta pretože som pre nho rozhodnutá len este úplne neviem aky motor. (teraz mam feliciu 1.3 50KW a je mi to dosť slabe, nevládze to do kopca a podobne inac OK) DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    udaje o váhach, ktoré som ti písal boli celkové hmotnosti t.j. auto + náklad (plná obsadenosť...) takže focus tiež môže vážiť tak cca +/- ako Golf... údaj okolo 1000 kg, je váha samotného auta... zajtra ti môžem napísať aj papierovú spotrebu a presnú hmotnosť... ale v meste to bude aj okolo 10 litrov... pri tomto objeme by som skôr zvažoval už diesel, alebo benzin + plyn...
    potom sa treba zamyslieť aj nad tým kde to auto chceš servisovať oficiálnych servisov v SR nie je veľa a na tie v BA sa veľa ľudí sťažovalo naopak servis v NR nedali dopustiť... (ale to je vec názoru...) ak chceš benzin+plyn treba vyberať auto, ktoré už je homologizované na prestavbu, aby si si nemusel platiť homologizáciu ty...

    ale ak chceš kupovať jazdené auto, tak v prvom rade by si si mal určiť čo vlastne hladáš a na čo všetko by si to auto chcel používať... (benzín vs. diesel, krátke vs. dlhé vzdialenosti, obsadenosť auta vs. 90 % jazd sam..., servis oficiálny / neoficiálny príp. čo si vieš na tejktorej značke opraviť sám resp. kamaráti..., vek auta a jeho optrebovanosť, cenovy strop...). potom vytipuj 2-3 modely a tieto hľadaj a z nich ten najlepší kúp:-)))

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Každý od auta a ťahu motora čaká niečo iné.ja mám ten istý motor na Fábii (combi) a na toto auto je už slabý má 70KW.Na golf by mohol stačiť.Viem že sa tieto motory dali rôzne upravovať turbodúchadlami a pod čo zvyšovalo ich výkon nejaký extrémisti z neho vytiahli 190KW.Takže je ťažko poradiť.Toto auto kupujú hlavne mladší športovo založený vodiči práve pre jeho dobrý motor.

    IMIP je offline (nepripojený) IMIP

    IMIP
    ja nepotrebujem zase nieco rychle a podobne ale aby to aspon co to vladalo, do felicii 1.3 50kw ked nalozim posadku do kopca sa to vlecie a neviem ci to mam cakat aj od golfa alebo to bude lepsie.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Ja tiež nepotrebujem rýchle auto, aby som jazdila, ako keby som sa s niekym pretekala. Ale v súčasnej dobe, preplnenej premávke, by som sa prikláňala k silnejšemu motoru, pretože sú situácie, kedy naozaj treba zrýchliť a ani pri 1,4 to nečakaj, že to bude možné. Mali sme takého golfa v práci a šoféri práve na toto zrýchlenie pri plne obsadenom aute hromžili. Po ich opotrebovaní sa už kupovali silnejšie vozidlá. Ja som tiež niečo odjazdila na felícii 1,3, po nej som prešla na octáviu 1,8 a dnes sa mi autá s výkonom 1,3 a 1,4 zdajú načisto tupé v premávke.

    IMIP je offline (nepripojený) IMIP

    IMIP
    susann2 Pozri príspevok
    Ja tiež nepotrebujem rýchle auto, aby som jazdila, ako keby som sa s niekym pretekala. Ale v súčasnej dobe, preplnenej premávke, by som sa prikláňala k silnejšemu motoru, pretože sú situácie, kedy naozaj treba zrýchliť a ani pri 1,4 to nečakaj, že to bude možné. Mali sme takého golfa v práci a šoféri práve na toto zrýchlenie pri plne obsadenom aute hromžili. Po ich opotrebovaní sa už kupovali silnejšie vozidlá. Ja som tiež niečo odjazdila na felícii 1,3, po nej som prešla na octáviu 1,8 a dnes sa mi autá s výkonom 1,3 a 1,4 zdajú načisto tupé v premávke.
    no ale zase pri motere 1.8 benzin nechcem vidiet tu spotrebu co v meste mas?

    greco je offline (nepripojený) greco

    greco
    Ja som s nimi prichádzal do styku každý deň, no neodpoviem ti priamo, ale skú sim ťa nasmerovať. Toto auto má svoju hmotnosť, takže na svoju hmotnosť potrebuje patričný motor pri ktorom sa bude auto normálne správať aj keď bude naložené. Pre tieto autá, bol slušným motorom pri benzíne 1,6 a lebo 1,9 TDI. Treba si taktiež uvedomiť, že čím je slabší motor o to bude väčšia na ňom aj spotreba. Tieto 1,4 motory mali problém sa dostať pod 7 litrov na 100km. 1,9 TDI sa pri tomto istom štýle jazdy nedostali nad 5 litrov na 100 km. Asi toľko odo mňa.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Mám Fabiu s motorom 1,4 16V 55 kW. Pre moje potreby toto auto vyhovuje v prevažnej časti roka. Na našich cestách vcelku dobré. Na rakúskej diaľnici už sa ale trocha cítim slabší. Na predbiehanie iných osobákov tam potrebujem dosť času. Ten motor je dobrý od 2000 do 3500 ot/min. V meste je to OK. Plnenaložený som slabší. Jazda je hospodárna do 100 km/hod, teda na diaľnici nič moc. Inak po okreskách jazdím tesne okolo 5 litrov. Na diaľnici do 7 litrov. Kvalita týchto motorov je dosť kolísavá. Najprv mali veľkú spotrebu oleja. Vo výrobe zmenili piestne krúžky a mne už olej nežerie. Zato mne a čo čítam na nete aj mnohým iným, klepe niektoré zdvihátko ventilov po štarte. Je to vraj neškodné, mňa to ale znepokojuje. Záleží aj od toho ako bude ten motor v Golfe sprevodovaný. Jazdil som s motorom 1,4 aj v SEATE. Najazdil som s nim 100000 km. Tam som bol prekvapený jeho pružnosťou, ale vďaka prevodovke. Dnes by som už asi volil iný motor, všetko ale záleží od ceny. U 1,6 je zatiaľ aj poistka drahšia. Taktiež aj servis je drahší, čím väčší máte motor a to dosť dobre nechápem prečo.

    bikam je offline (nepripojený) bikam

    bikam
    IMIP Pozri príspevok
    no ale zase pri motere 1.8 benzin nechcem vidiet tu spotrebu co v meste mas?
    Pýtaš sa na Golf s palivom benzín alebo diesel?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    ak abstrahujem od komfortu spracovania tak Golf IV 1,4 55 kW váži od 1670 do 1710 kg (záleží od prevedenia výbavy) Felícia 1,3 50 kW váži 1420 kg... takže ak sa ti je felícia už slabá a lenivá tak pri Golfe s touto motorickou voľbou budeš na tom istom ak nie horšie nakoľko pomer výkon/váha je pri týchto autách cca rovnaký felícia na 1 kW výkonu pripadá 28,4 kg auta a golf 30,36 kg... takže ak chceš silnejšie auto mala by si uvažovať o Golfe 1,9 TDI aspoň 81 kW kde je ten pomer už lepší...
    Týchto golfov je aj na trhu viac t.j. výber je lepší, avšak treba mať na pamäti, že diesle majú viac nabehané - vyššie opotrebenie a údržba týchto aut je drahšia ako pri benziňákoch...

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    220870 Pozri príspevok
    Každý od auta a ťahu motora čaká niečo iné.ja mám ten istý motor na Fábii (combi) a na toto auto je už slabý má 70KW.Na golf by mohol stačiť.Viem že sa tieto motory dali rôzne upravovať turbodúchadlami a pod čo zvyšovalo ich výkon nejaký extrémisti z neho vytiahli 190KW.Takže je ťažko poradiť.Toto auto kupujú hlavne mladší športovo založený vodiči práve pre jeho dobrý motor.
    no ono upravovať sa dá... avšak podľa mňa je to dosť zbytočné nakoľko kým sa z motora vydupe napr. 190 kW tak do neho treba toľko investovať, že si majiteľ rovno mohol kúpiť silnejšie auto a má hneď jasno aj v spotrebe, a po problémoch napr. pri STK a ďalšom predaji, keďže tuning je v SR zakázaný...

    IMIP je offline (nepripojený) IMIP

    IMIP
    Ice dive Pozri príspevok
    ak abstrahujem od komfortu spracovania tak Golf IV 1,4 55 kW váži od 1670 do 1710 kg (záleží od prevedenia výbavy) Felícia 1,3 50 kW váži 1420 kg... takže ak sa ti je felícia už slabá a lenivá tak pri Golfe s touto motorickou voľbou budeš na tom istom ak nie horšie nakoľko pomer výkon/váha je pri týchto autách cca rovnaký felícia na 1 kW výkonu pripadá 28,4 kg auta a golf 30,36 kg... takže ak chceš silnejšie auto mala by si uvažovať o Golfe 1,9 TDI aspoň 81 kW kde je ten pomer už lepší...
    Týchto golfov je aj na trhu viac t.j. výber je lepší, avšak treba mať na pamäti, že diesle majú viac nabehané - vyššie opotrebenie a údržba týchto aut je drahšia ako pri benziňákoch...
    no momentalne uvazujem nad FORD FOCUS 1.6 benziin neviem presne okolo 74KW a vazi vraj len nieco vyse 1000kg, neviem.nato je nejaky nazor?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    1,6 benzin bude mať vysokú spotrebu, 74 KW na 1,6 sa mi zdá veľmi málo.Nieje to náhodou nafťák?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.