Zavrieť

Porady

zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň. V máji 2009 som ukončila bakalárske štúdium na VŠ v Ružomberku v odbore Predškolská a elementárna pedagogika. Od 25.8. 2009 do 30.6.2010 som bola zamestnaná ako učiteľka v materskej škole, kde som bola zaradená podľa Nového školského zákona do 8. platovej triedy ako začínajúci pedagogický zamestnanec s tým, že podľa zákona mi doplácali plat do výšky 9. platovej triedy. Riaditeľka mi nechcela predĺžiť pracovnú zmluvu, lebo som sa rozhodla externe pokračovať v Mgr. štúdiu na VŠ. V tejto škôlke som absolvovala adaptačné vzdelávanie, o ktorom mám doklad. Dňa 1.7.2010 som nastúpila do druhej materskej školy. Očakávala som, že keďže už mám absolvované adaptačné vzdelávanie, automaticky ma zaradia do 9. platovej triedy. To sa nestalo a zasa ma zaradili do 8. platovej triedy ako začínajúceho pedagogického zamestnanca a vyjadrili sa, že do 9. plat. triedy ma dajú až od 1.1.2011 (keď dosiahnem 1 rok započítanej praxe). Moje spolužiačky, ktoré nastúpili do zamestnania rovnako ako ja, boli ihneď po ukončení adaptačného vzdelávania zaradené do 9. platovej triedy. Ako je to možné? Každý si vysvetľuje zákony inak? Som z tejto situácie nešťastná, mám Bc. titul, ukončené adaptačné vzdelávanie a plat nižší ako som mala v 1.zamestnaní ešte pred absolvovaním adaptačného vzdelávania. Myslím si, že mám nárok byť v 9. platovej triede a nie opäť v 8. plat. triede. Kompetentný sa oháňal kadečím, mám pocit, že ani sám presne nevedel ako to je. Nakoľko daná škôlka je na dedine, kde samozrejme nie sú financie nazvyš, žiadny osobný príplatok, budem robiť za 441 E v hrubom. Som síce rada, že mám prácu, ale ak sú do 9. platovej triedy zaradené spolužiačky z VŠ, prečo nie som aj ja?! Rozdiel v plate medzi 9. a 8. plat. triedou je 53 E, čo nie je pre mňa zanedbateľná suma. Čo s tým? PROSÍM, PORAĎTE MI. ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Adaptačné vzdelávanie ak raz bolo úspešne ukončené, nie je dôvod ho absolvovať znova a ani neviem na základe aké § by to bolo možné. Také niečo zákon nepozná.
    V zákone v 317/2009 Z.z. v prechodných ustanoveniach je uvedené, že ak sa zamestnanec prijme po 30.6.2009 a nemá rok ped. praxe zaradí sa ako začínajúci ped. zamestnanec. Je však dalšia vyhláška o vzdelávaní (445/2009), v ktorej je uvedené, že adaptačné vzdelávanie je možné najskôr ukončiť po 3 mesiacoch. A tu nastáva vlastne nesúlad v zákonoch. Na jednej strane je podmienka zaradenia zamestnanca do kariéroveho stupňa samostatný ped. zamestnanec rok ped. praxe a na druhej už za tri mesiace je takéto zaradenie možné. Pripadá mi to ako keby niekto nemyslel nato, že zamestnanec po ukončení adaptačného vzdelávania napr. už po 3 mesiacoch môže prejsť k inému zamestnávateľovi.
    Napriek tomu čo som uviedla, som presvedčená, že ak raz niekto absolvoval adaptačné vzdelávanie, musí byť zaradený ako samostaný ped. zamestnanec u ktoréhokoľvek zamestnávateľa.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Jurišová Pozri príspevok
    Dobrý deň. V máji 2009 som ukončila bakalárske štúdium na VŠ v Ružomberku v odbore Predškolská a elementárna pedagogika. Od 25.8. 2009 do 30.6.2010 som bola zamestnaná ako učiteľka v materskej škole, kde som bola zaradená podľa Nového školského zákona do 8. platovej triedy ako začínajúci pedagogický zamestnanec s tým, že podľa zákona mi doplácali plat do výšky 9. platovej triedy. Riaditeľka mi nechcela predĺžiť pracovnú zmluvu, lebo som sa rozhodla externe pokračovať v Mgr. štúdiu na VŠ. V tejto škôlke som absolvovala adaptačné vzdelávanie, o ktorom mám doklad. Dňa 1.7.2010 som nastúpila do druhej materskej školy. Očakávala som, že keďže už mám absolvované adaptačné vzdelávanie, automaticky ma zaradia do 9. platovej triedy. To sa nestalo a zasa ma zaradili do 8. platovej triedy ako začínajúceho pedagogického zamestnanca a vyjadrili sa, že do 9. plat. triedy ma dajú až od 1.1.2011 (keď dosiahnem 1 rok započítanej praxe). Moje spolužiačky, ktoré nastúpili do zamestnania rovnako ako ja, boli ihneď po ukončení adaptačného vzdelávania zaradené do 9. platovej triedy. Ako je to možné? Každý si vysvetľuje zákony inak? Som z tejto situácie nešťastná, mám Bc. titul, ukončené adaptačné vzdelávanie a plat nižší ako som mala v 1.zamestnaní ešte pred absolvovaním adaptačného vzdelávania. Myslím si, že mám nárok byť v 9. platovej triede a nie opäť v 8. plat. triede. Kompetentný sa oháňal kadečím, mám pocit, že ani sám presne nevedel ako to je. Nakoľko daná škôlka je na dedine, kde samozrejme nie sú financie nazvyš, žiadny osobný príplatok, budem robiť za 441 E v hrubom. Som síce rada, že mám prácu, ale ak sú do 9. platovej triedy zaradené spolužiačky z VŠ, prečo nie som aj ja?! Rozdiel v plate medzi 9. a 8. plat. triedou je 53 E, čo nie je pre mňa zanedbateľná suma. Čo s tým? PROSÍM, PORAĎTE MI. ĎAKUJEM.
    No ak si už absolvovala adaptačné vzdelávanie a máš o tom aj potvrdenie, mali ťa zaradiť do 9 PT ako samostatného učiteľa s 0 zvýšením tarifného platu, pretože naozaj ešte nemáš odpracovaný 1 celý rok k 1. januáru. A od 1.1.2011 by si mala dostať zvýšenie tarifného platu podľa odpracovaných rokov za 1 rok. Pre ľahšie pochopenie: Ak v priebehu roka meníš zamestnávateľa ako si to spravila ty, nemôže ti počítať započítanú prax pre účely určenia platu k dátumu ku ktorému nastúpiš, ale vždy k 1. januáru daného kalendárneho roku, teda v tvojom prípade k 1.1.2010. Vtedy si mala opracované nejaké 4 mesiace a 7 dní dní. Nakoľko si však ty už mala ukončené adaptačné vzdelávanie, takže nový zamestnávateľ ťa mal zaradiť do 9 PT bez odpracovaných rokov, teda s nulovým navýšením. K 1.1.2011 budeš mať odpracované 1 rok 4 mesiace a 7 dní, teda ti zvýši tarifný plat o 1% za jeden celý odpracovaný rok.
    Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne, ak nie, pýtaj sa.

    zaradenie do platovej triedy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.