Zavrieť

Porady

Povinnosť pracovať - návrh zmeny v Ústave SR

Po tragédii v D.N.V navrhujem, aby povinnosť pracovať bola znova zakotvená v Ústave a to z týchto dôvodov:
Nepracujúci človek je na obtiaž celej spoločnosti. Z dlhodobo nepracujúceho sa automaticky stáva človek neprispôsobivý, ktorý si týraním slabších vynucuje pokryť svoje potreby a práve tých by mala Ústava chrániť.
A naša vláda by bola povinná vytvárať tak pracovné priležitosti a dotácie z EÚ by išli tam kde majú - na poľnohospodárstvo, na školstvo, zdravotníctvo, na výstavbu bytov....

Zopár príkladov zo života ktoré ma k tomu vedú:
Nepracujúci poberá podporu v nezamestnanosti, má nárok na ošetrenie u lekára, ale aj na toto si treba zarobiť !!! A kto na neho robí - no predsa zamestnaný !!!!
Tí čo chodia do roboty sa musia báť o svoj byt, dom, záhradu, častokrát o svoj život a zdravie - nevyspia sa. Nepracujúci ich núti svojim spôsobom života žiť v smrade, neporiadku, ohrozuje zdravie a život toho čo pracuje. Pokiaľ je človek v robote, nezamestnaní majú čas na vykrádanie, drogy, alkohol. Kto ochráni majetok a kvalitný život toho čo je v robote? Nikto: niet takého zákona, bezmocná je polícia, súdy, všetci úradníci.....
To ako my zamestnaní k tomu prídeme?

Nepracujúci ak má kde bývať je celý deň doma, míňa elektriku, plyn, vodu ktorú musí niekto zaplatiť a ten niekto musí zasa len na to zarobiť (napr. manželka, deti - teda slabší v rodine). Kto ich ochráni? Nikto ... zasa je bezmocná polícia, súdy, úradníci .......
To ako k tomu prídu?

Možno zákony sú dobré, ale platobný rozkaz je len zdrap papiera ak je nevymožiteľný, lebo povinný nepracuje!!!! Ak nepracujúci zomrie, jeho dlžoby idú do dedičského konania a kto ich zaplatí??? Zasa len pracujúca časť rodiny (manželka, deti).

Ale naopak: ak človek chodí do roboty,
- zarobí si na nemocenské, dôchodkové poistenie sám
- nemôže piť, drogovať, kradnúť - (nemá na to čas, večer ide spať aby ráno mohol ísť do roboty, to je logické nie?)
- automaticky ho kolektív neprijme ak by chodil do roboty špinavý, smradľavý, kradol (prestáva mať na to dôvod, lebo má peniaze na hygienu aj na jedlo)
- stáva sa z neho kultúrnejší človek, túži zvyšovať si kvalifikáciu, aby mohol byť dobre ohodnotený, má motiváciu inak žiť ako v chatrči alebo v škatuli od televízora
- je mu z čoho strhávať výživné na deti, dlžoby v banke, alebo za byt(platobný rozkaz sa vybaví v učtárni).

- a nie je ešte milión dôvodov pre ktoré sa oplatí prikázať našej vláde aby vládla tak, aby nebolo nezamestnaných ????
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

mzdarka renca Pozri príspevok
- ani ja som nemyslela len rómov.
- a čo sa týka tých autobusov, tak pre začiatok by som to riešila policajtom v autobuse, ak by bol problém.
Možno nie policajtom, ale nejakým dozorom z radov neprispôsobivých - hneď by ich bolo o jedného menej (obdoba rómskych hliadok).
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

durisovad Pozri príspevok
Ja by som bola za to vsetkymi desiatimi. A roboty je dost, ta nezdochla.
O tom, ako robota nezdochla, som sa presvedčila, keď som si hľadala prácu:
- na úrade práce skoro žiadne ponuky, pretože už nie je povinnosť nahlasovať voľné pracovné miesta,
- ponuky v inzertnom týždenníku typu: "prijmeme spoločníčky", "hľadám kolegyňu na privát", "práca na doma", "zarábaj z domu", "zárobok 700 EUR/mesiac - nie manuálne" - ďakujem, neprosím,
- inzeráty na www stránkach o práci - väčšinou v Blave, kam nemá každý možnosť sa presťahovať.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som nebola nezamestnana ani jeden den a na urad prace som nepotrebovala ist nikdy. Mam uz sice dochodkovy vek, ale pracu mam stale. A ani z Bratislavy nie som. Nie som zamestnancom, pracujem na zivnost.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

durisovad Pozri príspevok
Ja som nebola nezamestnana ani jeden den a na urad prace som nepotrebovala ist nikdy. Mam uz sice dochodkovy vek, ale pracu mam stale. A ani z Bratislavy nie som. Nie som zamestnancom, pracujem na zivnost.
To si majú všetci vybaviť živnosť? Napísala som vlastné skúsenosti, ako to s tou prácou je, pretože veľa ľudí, ktorí prácu majú, si myslia, že práce je dosť a pritom to tak vôbec nie je.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Práca? Problém sú peniaze za prácu. Keď nie sú peniaze ... všeličo sa deje, robí, len sa nepracuje.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Llívia Pozri príspevok
To si majú všetci vybaviť živnosť? Napísala som vlastné skúsenosti, ako to s tou prácou je, pretože veľa ľudí, ktorí prácu majú, si myslia, že práce je dosť a pritom to tak vôbec nie je.
http://www.profesia.sk/
Ani tu sa neda najst ziadna praca?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

durisovad Pozri príspevok
http://www.profesia.sk/
Ani tu sa neda najst ziadna praca?
ak niekto neovláda jazyky, zrazu zistíš že je problém... nieže by sa nedala nájsť, ale nieje to až také ružové ako by sa zdalo ak nezačneš čítať.... teda čo sa portálu profesia týka
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

durisovad Pozri príspevok
http://www.profesia.sk/
Ani tu sa neda najst ziadna praca?
- túto stránku všetci poznáme a ďalej? uvedom si, že je cca 400 tisíc ľudí nezamestnaných, vidíš na tejto stránke 400 tis. ponúk? ja nie.

- máš ešte nejaký dobrý nápad okrem uvedenej stránky a doporučenia, aby sme boli živnostníci? ja osobne nechcem byť živnostník a je to moje rozhodnutie.
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ani ja som nebola zivnostnik odjakziva, len poslednych 5 rokov, pretoze takto to vyhovovalo firme, pre ktoru pracujem. Netvrdim, ze sa da najst hned a zaraz praca, ktora by vyhovovala po kazdej stranke a s vysokym platom, ale raz a niekde zacat treba, Ked sa clovek rozkuka, po case najde pracu, ktora ho bude bavit a dostane za nu aj slusne zaplatene.
Ze nechces byt zivnostnik, mi evokuje jedneho mladeho chlapca, ktory s cerstvym vodicakom nechcel robit nic ine len sofera kamionov v medzinarodnej preprave. Pochopitelne, ze mu nikto nezveril kamion a nevyslal ho na cestu po svete.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

durisovad Pozri príspevok
http://www.profesia.sk/
Ani tu sa neda najst ziadna praca?
Na tejto stránke býva veľa ponúk, ale
1. väčšina je z Bratislavy,
2. väčšina firiem, do ktorých som cez Profesiu poslala žiadosť o prijatie do pracovného pomeru, ani neráčila na moju žiadosť reagovať.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mas pravdu, ze vacsina je v Bratislave, ale aj ostatne kraje su pomerne slusne zastupene. Ja som na skusku poslala do jednej firmy dotaznik a asi za tyzden ma kontaktovali telefonom, ze mozem prist na pohovor.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Este by som poznamenala, ze tu na Porade vidim mamicky s malymi detickami, ktore popri starostlivosti o ne aj pracuju.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
durisovad Pozri príspevok
Este by som poznamenala, ze tu na Porade vidim mamicky s malymi detickami, ktore popri starostlivosti o ne aj pracuju.
Čo je dosť smutné. Mali by sa starať výlučne o svoje dieťa, je to práca na plný úväzok a nie ešte ťahať po nociach, aby nejak prežili to obdobie, ktoré neviem prečo niekto nazval materskou a rodičovskou dovolenkou. akurát, že to s dovolenkou nemá nič spoločné.
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

durisovad Pozri príspevok
Mas pravdu, ze vacsina je v Bratislave, ale aj ostatne kraje su pomerne slusne zastupene. Ja som na skusku poslala do jednej firmy dotaznik a asi za tyzden ma kontaktovali telefonom, ze mozem prist na pohovor.
Posielala som cez Profesiu 3x žiadosť do jednej firmy na 3 rôzne inzeráty a neozvali sa ani raz. To isté aj väčšina ďalších firiem - neozvali sa. Lepšiu skúsenosť mám s odpovedaním na inzeráty v novinách (ale tam sú často také inzeráty, ako som už písala - "priváty", "spoločníčky", "práca na doma", príp. práca v zahraničí. Slušnej práce je fakt málo.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Problem neprisposobivych obcanov ma riesenie. Z casti sa tato vlada snazi cosi kopirovat zo sveta ale prilis komplikovanym sposobom aby to zabralo.

Takze ako na to?

A. Zaviest poukazky.
Nezamestnany clovek by dostal poukazky na osatenie, nealkoholicke napoje, skolske pomocky, jedlo, energie a pod.
Kazdy obchodnik by bol povinny ich prijimat na to na co su urcene. Ako doplnok legalneho platidla. Kazda banka by bola povinna prijimat to od obchodnikov a od bank by to stahovala NBS ktora by ich preplacala. Obchodovanie s poukazkami alebo ich prijatie za iny tovar ako su urcene by bolo trestne.
Zabranilo by sa tak zneuzivaniu penazi statu na alkohol, tabakove vyrobky a uzeru. Kedze uzernici chcu peniaze a nie poukazky na jedlo. Neprisposobivi musia pochopit, ze alkohol a tabak nie su pravom, ale privilegiom.

B. Vytvorit statny podnik verejnoprospesnych sluzieb
Na Slovensku mame pomerne vela miest a obci. Starostovia a primatori su voleni priamo obcanmi. Avsak vo vacsine obci nemaju starostovia dostatok schopnosti aby dokazali riadit efektivne pracu stovak az tisicov neprisposobivych obcanov. Kazdy nezamestnany by bol vyzvany ci chce pracovat alebo nechce. Ak chce, tak statny podnik by mu daval pracu na 40 hodin mesacne. S tym ze stat by v tomto podniku platil managerov co by to riadili profesionalne. Ved potrebujeme stavat cesty, mosty, tunely, upratovat a mnoho ineho. 20 zdravych chlapov 1 stroj na vystavbe ciest v pohode nahradi.

C. Zaviest povinne osobnostne testy v 3,5 roku veku dietata. U deti ktore budu spadat do 20 % najmenej socializovanych zaviest povinnu 2 rocnu predskolsku dochadzku kde budu deti socializovane.
Je nepripustne aby deti neprisposobivych obcanov prisli do prvej triedy ZS a nevedeli co je to jablko, hruska a pod. Vela deti konci teraz v pomocnych skolach. Nie preto ze by boli hlupe. Ale pre to ze koli zanedbanej socializacii im pojmy s ktorymi sa pracuje v prvom rocniku zakladnej skoly nic nehovoria. A ak si dieta nedokaze niektore veci v hlave asociovat, nedokaze vec pochopit.

D. Zaviest centralny nakup skolskych pomocok a ich rozdelovanie v skolach.
Neprisposobivi obcania peniaze ktore dostavaju momentalne prepiju, prefajcia. Detom zakladne potreby do skoly proste nekupia. Tak tie potreby budu deti dostavat v skole. Ale nie naraz, aby ich rodicia tieto nepredali. Budu ich dostavat postupne tak, ako ich budu potrebovat. Ked jeden zosit bude mat zapisany, dostane druhy.

E. Zaviest stato financovane stravovanie v skolach pre prvy stune zakladnych skol.
U hladnych deti nie je mozne ocakavat dusevny rast. Deti zo socialnych pomerov nedostanu najest doma a aktualne ani v skole lebo ich rodicia neplatia stravne listky. A bez stravneho listku momentalne dieta jedlo v skolskej jedali nedostane. Ten smiesny prispevok co rodicov zatazuje teraz by v pripade ze by ho platil stat neurobil v statnom rozpocte takmer ziadnu dieru. Stacilo by potraviny nakupovat v kazdom regione hromadne a teda lacnejsie a nie kazda skolska jedalen v malom.

F. Zavedenie statnych letnych taborov
Deti neprisposbivych obcanov nikde nechodia. Ani netusia ze sa da zit inak. Statom financovane letne tabory by im ukazali ze sa da zit inak. Naucili by deti zakladnym pracovnym a hygienickym navykom, naucili by ich zit v komunite s inymi ludmi.

Viete, na Slovensku panuje taky zvlastny system. Ked padne nejake politicke zriadenie, tak v tom novom je to predosle odsudene ako zle kompletne. ALe politicke zriadenie vytvaraju ludia. V kazdom cloveku je aj nieco dobre aj nieco zle. A preto ziadne politicke zriadenie nie je iba zle. Takze je najvyssi cas zacat odsudzovat vsetko z predoslych rezimov a zacovat alebo obnovit to co bolo v predoslych rezimoch dobre.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nezamestnaný = neprispôsobivý?!
Ako bývalá nezamestnaná = neprispôsobivá ťa uisťujem, že som svoju podporu, ktorú som si sama zaplatila vo forme daní (z ktorých mám ináč ho.no), nikdy nezneužila na nákup alkoholu alebo cigariet.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Profesional, bod F - letné tábory = zaujímavý nápad, ale podľa mňa by pobyt v ňom nestačil (krátka doba), aby sa deti naučili žiť inak. Myslím si, že lepší bol návrh internátnych škôl.
0 0