Zavrieť

Porady

neviem aka auto kupit PORADTE

chcem kupit auto do 4000e naj diesel ale nieje podmienka, len zase nie benzin 1.2co nebude nic vladat alebo 1.8 co ma zozerie celu. uvazujem nad FORD FOCUS 1.8. TDdi, alebo VW GOLF IV 1.9TDI.poradte aj nieco ide. ma niekto s tymito autami skusenost? ake drahe su opravy atd. DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    XD-Design je offline (nepripojený) XD-Design

    XD-Design
    Mozna trochu mimo tema, no mna by zaujmalo aky mate kto nazor respektivne skusenosti s autom peugeot, vseobecne nie s konkretnym modelom.Vraj su to poruchove auta, co si ja nemyslim ale preca...

    No a ked uz tak premyslam nad 407 sw 1,8 hdi alebo benzin plyn...nejake skusenosti?

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    XD-Design Pozri príspevok
    Mozna trochu mimo tema, no mna by zaujmalo aky mate kto nazor respektivne skusenosti s autom peugeot, vseobecne nie s konkretnym modelom.Vraj su to poruchove auta, co si ja nemyslim ale preca...

    No a ked uz tak premyslam nad 407 sw 1,8 hdi alebo benzin plyn...nejake skusenosti?
    ja som mal len malú skúsenosť s modelmi 106 a 206... no pravdupovediac bol by sa mi zišiel obuvák pri nastupovaní... ale čo sa týka funkčnosti nebol problém
    a voľba nafta resp. benzín+plyn je na každom...

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    Mám FOFO 2005 1,6 benzín. Predtým FOFO 2000 1,4 benzín. Iné auto ani asi nekúpim. Terajšie auto papa cca 7 l. Ja zase nechcem diesel, pretože nechodím every day, tak sa mi diesel neoplatí. Ked idem mimo mesto tak sa aj do 6 l, zmestí. Auto je to gut kufor velký auto velké. A C-Max ako píše Laco-monter je veľmi dobrá voťba. Veľa vecísa dá opravit svojpomocne na fórach je toho veľa a aj mechanici ( domáci majstri) toho vedia dosť porobiť.

    hladkyy je offline (nepripojený) hladkyy

    hladkyy
    kup si fabiu, za tu cenu dostanes v celkom slusnom stave. je to VW a su dostupne ND, poznaju to mechanici v servisoch...

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Tu skor ide o to ako OPOTREBOVANÉ auto kúpiť, či nekúpiť,
    nie o to,že akej značky, či aký typ.

    A zase sme u onej veličiny počet najazdených km.

    1.medznou hranicou pre kúpu auta je relácia okolo 50-80 000 najazdených km, a do 3 rokov.

    také auto sa oplatí zakúpiť, nakoľko toto auto nie je opotrebované akurát dobre zabehnuté a bude prakticky bez zásahu slúžiť ešte ďalších 100 000 km , alebo najmenej 5 rokov.

    Samozrejme tieto autá sú najdrahšie,no v porovnaní s cenou nového auta,je to najlepšia kúpa,lebo prakticky získate nový voz s tretinovou zľavou.

    Ďalšou medznou hranicou je 120-200 000 km a vek auta je
    okolo 8-10 rokov.
    Aj tu sa najdu dobré vozy avšak len tie, na ktorých bola prevádzaná pravidelná udržba a mali by mať vymenené niektoré doležité sučiastky ako napr.rozvodový mechanizmus,prevadzkové naplne , či opotrebované sučiastky brzdového systému,alebo podvozku
    takýchto udržiavaných vozov je v tomto segmente tak okolo 10-15 %
    ostatné sú už polovraky vyžadujúce nákladne opravy spojené s výmenou opotrebovaných časti

    Avšak aj po takejto výmene opotrebovaných súčastí tieto auta sa dajú sprevádzkovať do vyhovujúceho technického stavu a pri šetrnom jazdení, možu svojmu majiteľovi služiť bez problémov ešte dlhé roky.

    Ďalšou medznou hranicou je počet najazdených km okolo 300 000 a vek 12 až 15 rokov.
    Charakteristickými znakmi týchto aut sú hlavne "odchadzajúce ložiska kolies,poruchy el.inštalácie,korozia na niektorých častiach a aj poruchy motora.
    Autá s toho segmentu kupujú len ľudia,ktorí majú poriadne hlboko do vrecka
    a platí pre tieto auta to, čo som opisal vyššie .

    Nikto nezabráni tomu aby sa na cestach nevyskytovali aj autá staršie ako 10 rokov, no všeobecne platí pravidlo,že nie až taký podstatný vek auta , ako sposob ako sa s autom jazdilo a akú udržbu dostavalo.

    neviem aka auto kupit PORADTE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.