Zavrieť

Porady

kvalifikovanosť

Dobrý deň, prosím, poraďte mi! Ukončila som Filozofickú fakultu UK Ba - odbor história - archívnictvo. Učím dejepis na 2. stupni zš (ako nekvalifikovaná). Chcem si dorobiť dpš, ale školy, ktoré ho otvárajú a majú akreditovaný odbor história, ponúkajú dpš iba pre stredné školy - nie pre ročníky 5 až 12 (teda pre 2. stupeň základných škôl a stredné školy). V takejto forme to ponúka iba UMB Banská Bystrica, ale neviem, či to vôbec otvoria, aj minulý rok som tam bola porihlásená a neotvorili pre nedostatočný počet uchádzačov. Budem vďačná za každú dobrú radu, prípadne kontakt, kam sa obrátiť. Na vš mi tvrdia, že to nevadí, ak je to pre stredné školy, bude to platiť aj pre 2. stupeň zš. Nerada by som 2 roky študovala a vyhodila nemálo peňazí, ak by mi to nemalo ani platiť. Ja myslím, že mnohí záujemci o dpš ani nie sú vys. školami dostatočne informovaní, kde vlastne môžu učiť po ukončení dpš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.