Zavrieť

Porady

Kópia systému nie je pravá.

Viete mi niekto poradiť?

Používam PC, kde mám nainštalovaný Windows7. Včera večer som ho vypla, pred ukončením Windowsu naskočila tabuľka, že budú prebiehať aktualizácie systému a potom sa PC vypne automaticky. To bolo ok. Dnes som zapla PC, išiel v pohode. Potom zrazu mi z ničoho nič zmizla fotografia z pozadia a ostala čierna obrazovka, ikonky sú na obrazovke, všetko funguje, ale v pravom dolnom rohu je bublina: Kópia systému Windows nie je pravá. Ten nápis tam je stále, všetko funguje normálne, len keď si nastavím nejaký obrázok ako pozadie, o niekoľko minút zmizne a opäť je pozadie čierne.

Čo sa s tým dá robiť? Je to nejaký vážny problém? Ako ho odstránim? A prečo si PC uvedomil po takmer roku používania, že Windows nie je pravý? :-)

Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    LucasKE je offline (nepripojený) LucasKE

    LucasKE
    Ako ho odstrániť? Kúpiť si oficiálny Windows 7.
    Toto čo Ti vypisuje je dôsledok neoficiálneho (pirátskeho) windowsu. Alebo sa poraď s tým, kto Ti ten systém inštaloval.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    janneeca Pozri príspevok
    Lucas - ale používam ten PC už takmer rok a doteraz to nevadilo?
    Nevadilo lebo nebola stiahnutá ta správna aktualizácia , na overenie pravosti Windows.

    LucasKE je offline (nepripojený) LucasKE

    LucasKE
    Pri pirátskom windowse nemáš nikdy istotu ako dlho bude fungovať dobre. A myslím, že po nejakom čase sa dosť obmedzí funkčnosť systému - väčšina programov nepôjde spustiť :-(

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    Aj keď si stiahneš nový pirátsky Win, tak je otázkou času kedy zasa to zobrazí. Jediná istota ako sa tomu vyhnúť v budúcnosti je kúpa legálnych Win.

    Nie som si istý - osobne som to neskúšal, ale Win teraz odpočítava 30 dní. Buď sa zlegalizuje alebo sa odstráni. Po prekročení 30 dní sa zobrazí iba prihlasovacia obrazovka a odmietne spustiť plochu.

    Ja som mal podpbný problem. Kúpil som si nový notebook s predinštalovaným Win 7. DVD nebolo dodané, ale bola vytvoraná obnovovacia partícia. Samozrejme, že sa nedalo vytvoriť DVD a musel som partíciu zrušiť pri inštalácii linuxov. Zohnal som si original inštalačné DVD od mojich Win 7 a použil product key zo štítku. Keď som ich nainštaloval, hneď som aj overil pravosť systému - všetko OK. Po 3 týždňoch mi Win zahlásil, že product key je nepravý a požadoval iný. Teraz mám iba linux.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Arnold123 Pozri príspevok
    ...Ja som mal podpbný problem. Kúpil som si nový notebook s predinštalovaným Win 7. DVD nebolo dodané, ale bola vytvoraná obnovovacia partícia...
    ak si mal na faktúre ntb s OS W7, tak si to mal reklamovať...

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Neviem, kedy sa naucime, ze legalne je vzdy to, co poctivo kupime....v ramci vsetkeho, aj ako medziclanok......

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Microsoft pravidelne aktualizuje čiernu listinu s ukradnutymi kľúčmi. Takze čo ide dneska nemusí ísť zajtra alebo o rok. Ak máš PC kupene s OS tak to treba reklamovat u predajcu. Inak ti neostáva nič iné ako si operačný system Windows kúpiť, respektive staci udpate ak uz mas Vista alebo WinXP kupene, ten stoji pomovicu, cca tolko ako OEM.
    Naposledy upravil salvosko : 02.09.10 at 10:20

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    najag
    Neviem, kedy sa naucime, ze legalne je vzdy to, co poctivo kupime....v ramci vsetkeho, aj ako medziclanok......
    Lenže vtip je niekedy v tom, že to poctivo kúpiš, predajca to možno tiež poctivo kúpil a tebe predal, lenže kdesi v diaľke bol grázlik, ktorý takto zarábal a posielal klony a "nepravé" OS. No a teraz to schytá ten poctivý posledný.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Lenže vtip je niekedy v tom, že to poctivo kúpiš, predajca to možno tiež poctivo kúpil a tebe predal, lenže kdesi v diaľke bol grázlik, ktorý takto zarábal a posielal klony a "nepravé" OS. No a teraz to schytá ten poctivý posledný.


    Lenze ja som napisal...v ramci vsetkeho, aj ako medziclanok......ak su nepoctive operacie v priebehu, nemozu byt poctive ani konecne vysledky......

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No a tu je ten havinko zakopaný - stačí jeden nepoctivec a stiahne so sebou kopu poctivcov .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.