Zavrieť

Porady

dohoda o vykonaní práce - mám nárok na plat alebo nie?zamestnávateľ mi tvrdí opak!!!

zamestnávateľ zistil že som v pracovnom čase bol na pohovore kde som sa uchádzal o iné zamestnanie nakoľko ma monitorovala od začiatku cez telefón a zistila že si neplním tak svoje povinnosti, keď som nastupoval do pracovného pomeru tak ma ubezpečovala že oni nemajú žiadne sledovacie zariadenia a veria svojim zamestnancom uviedla ma do omylu takže som nevedel o tom a po absolvovaní pohovoru som mal v pláne plniť si svoje každodenné povinnosti, pri ukončení pracovného pomeru mi vytkla že som použil firemné auto na súkromné účely a žiadala 200 eur ja som povedal že je to veľa a dohodli sme sa že jej teda dám 100 eur kde som jej aj podpísal papier že som si akože od nej požičal. chodil som na pohovory nakoľko podmienky v danej spoločnosti boli nevyhovujúce či už plat, stravenky neboli,plat nie 15-teho ako bolo v dohode ale omnoho neskôr atď, mal som robiť prvý mesiac na dohodu a potom skúšobná ale potom mi chcela predĺžiť dohodu o ďalší mesiac tak som sa roozhodol že tam nebudem pracovať a hladal som si iné zamestnanie, posielal som jej mail že tých 100 eur vyrovnám tým že mi nemusí poslať peniaze za odpracované dni od 1.8 do 25.8 a tým to bude vyrovnané ale nie že som tam bol brigádne a nemám nárok na plat a chce podať na mňa trestné oznámenie, potreboval by som vedieť ako by som mal postupovať nakoľko som sa s týmto ešte nestretol, za skorú odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Vyjadrím sa len k tej dohode - ten čas ste odpracovali, je to dohoda o vykonaní práce a za odpracovaný čas Vám náleží aj odmena, t. j. plat!

    To čo je za zamestnávateľa?!

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Za cas ktory si neodpracoval nemas narok na mzdu.
    Ak vo veci pouzitia sluzobneho motoroveho vozidla existuje pisomna dohoda v ktorej doslo k dohode ze za toto zaplati zamestnanec zamestnavatelovi 100 Eur, tak je to v poriadku. Ak takato dohoda neexistuje, moze podat zamestnavatel trestne oznamenie pre nedovolene pouzivanie cudzieho motoroveho vozidla.
    Co sa tyka moznosti zapoctu pohladavok zo mzdy a toho co mas dat zamestnavatelovi za pouzitie motoroveho vozidla, tak tym ze nejde o pohladavky rovnakeho druhu, nie je mozne ich zapocitanie iba jednostrannym prejavom vole. A preto ak zamestnavatel nesuhlasi so zapocitanim, je povinny vyplatit za odpracovane obdobie mzdu a ty si povinny zaplatit za pouzivanie motoroveho vozidla.

    dohoda o vykonaní práce - mám nárok na plat alebo nie?zamestnávateľ mi tvrdí opak!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.