Zavrieť

Porady

Aka značka fasadnej omietky je dobrá????

Práve ma niekto odhovoril od terranovy, ze zachytava prah a pavucinu. Neviete mi poradit aku silokonovu omietku na isover?
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Terranova je jedna z top fasádnych omietok.Terranova ,Edison,Baumit,JUB.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Caparol
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

220870 Pozri príspevok
Terranova je jedna z top fasádnych omietok.Terranova ,Edison,Baumit,JUB.
My sme pred dvoma týždňami konečne obliekli náš "domček s komínikom" do Terranovy. Neviem, kto Ti radil, ale na základe nášho niekoľkoročného "prieskumu" - kým sme na tie "šaty" našetrili, som ako laik zistila nasledovné /manžel to vedel hneď/:

1. zachytávanie prachu nezávisí od názvu výrobcu, ale od štruktúry omietky - či si dáš škrabanú /ryhovanú/, alebo ťahanú či točenú, resp. od veľkosti zrna - č.1, 1,5, 2 /nech mi odborníci - napr. taký 220870 - prepáčia, ak som sa nevyjadrila správne, ale ja ním nie som.../

2. výrobcovia majú vzorkovníky rozdelené spravidla do 4 farebných škál:
jar - všetky odtiene zelenej farby
leto - žltá a oranžová /teplé farby/
jeseň- červená až hnedá /nedoporučuje sa, lebo priťahuje slnko a jeho pôsobením sa dom prehrieva/
zima - modrá až fialová /studené farby/

3. stačí, ak sa rozhliadneš okolo seba - po rokoch nájdeš pavučiny či pavučinky na všetkých domoch nezávisle od farby, ale pravdou je, že žltá priťahuje hmyz najviac, nakoľko si ho mýli s kvetmi a peľom...

4. nekvalitná farba časom stratí pigmentáciu - vyšedivie - napr. naši susedia mali pred cca 5 rokmi bledomodrý dom, dnes je takmer biely...

5. mať na pamäti, že "každá líška svoj chvost chváli" - takže každý výrobca či predajca Ti bude ospevovať samozrejme svoj produkt

6. pozrieť si rozmerovo čo najväčší vzorkovník, ktorý majú k dispozícii - aj tak sa ešte môžeš seknúť... Iná je totiž počítačová simulácia, iný vejárovitý papierový vzorkovník, iný panelový vo fasádnom štúdiu a iné je, keď vidíš celý dom.
Najlepšie je, keď sa spýtaš majiteľa domu, ktorého farba sa Ti páči, na jej názov a číslo /ak to bude vedieť/ - možno sa Tvoj vkus zhodne s Tvojimi financiami - ak nie, treba jedno prispôsobiť druhému...

7. Mať na pamäti, že je to investícia na dlhé roky /v našom prípade doživotná/ - takže sa oplatí dvakrát merať a raz strihať.

8. Želám šťastnú voľbu...

9. Ozvi sa o nejakých 5 - 10 rokov, potom Ti dám vedieť, čo sa týka prachu a pavučín... zatiaľ sa len vytešujeme...
4 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Oliwa Pozri príspevok
My sme pred dvoma týždňami konečne obliekli náš "domček s komínikom" do Terranovy. Neviem, kto Ti radil, ale na základe nášho niekoľkoročného "prieskumu" - kým sme na tie "šaty" našetrili, som ako laik zistila nasledovné /manžel to vedel hneď/:

1. zachytávanie prachu nezávisí od názvu výrobcu, ale od štruktúry omietky - či si dáš škrabanú /ryhovanú/, alebo ťahanú či točenú, resp. od veľkosti zrna - č.1, 1,5, 2 /nech mi odborníci - napr. taký 220870 - prepáčia, ak som sa nevyjadrila správne, ale ja ním nie som.../

2. výrobcovia majú vzorkovníky rozdelené spravidla do 4 farebných škál:
jar - všetky odtiene zelenej farby
leto - žltá a oranžová /teplé farby/
jeseň- červená až hnedá /nedoporučuje sa, lebo priťahuje slnko a jeho pôsobením sa dom prehrieva/
zima - modrá až fialová /studené farby/

3. stačí, ak sa rozhliadneš okolo seba - po rokoch nájdeš pavučiny či pavučinky na všetkých domoch nezávisle od farby, ale pravdou je, že žltá priťahuje hmyz najviac, nakoľko si ho mýli s kvetmi a peľom...

4. nekvalitná farba časom stratí pigmentáciu - vyšedivie - napr. naši susedia mali pred cca 5 rokmi bledomodrý dom, dnes je takmer biely...

5. mať na pamäti, že "každá líška svoj chvost chváli" - takže každý výrobca či predajca Ti bude ospevovať samozrejme svoj produkt

6. pozrieť si rozmerovo čo najväčší vzorkovník, ktorý majú k dispozícii - aj tak sa ešte môžeš seknúť... Iná je totiž počítačová simulácia, iný vejárovitý papierový vzorkovník, iný panelový vo fasádnom štúdiu a iné je, keď vidíš celý dom.
Najlepšie je, keď sa spýtaš majiteľa domu, ktorého farba sa Ti páči, na jej názov a číslo /ak to bude vedieť/ - možno sa Tvoj vkus zhodne s Tvojimi financiami - ak nie, treba jedno prispôsobiť druhému...

7. Mať na pamäti, že je to investícia na dlhé roky /v našom prípade doživotná/ - takže sa oplatí dvakrát merať a raz strihať.

8. Želám šťastnú voľbu...

9. Ozvi sa o nejakých 5 - 10 rokov, potom Ti dám vedieť, čo sa týka prachu a pavučín... zatiaľ sa len vytešujeme...
Pekne ste to napísali.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

220870 Pozri príspevok
Pekne ste to napísali.
Kľudne mi tykaj - ja som Oliwa.
Uznanie od takého stavebného "machra" ako si Ty poteší - pardon, môžeme si tykať?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ešte by som doplnila bod č. 10:
Ideálne je, ak je Vaša ulica /alebo aspoň bezprostredne susediace domy/ - farebne zladená. Aspoň my sme na to prihliadali, aby náš dom nekričal medzi ostatnými, ale vhodne zapadol. Jasné, že niečo iné je výstavba novodobého satelitného mestečka, kde sa to len tak hemží bungalowmi, a niečo iné staromestská, resp. dedinská zástavba, kde sa domy spravidla podstatne líšia aj typovo... A ak sa jedná napr. o mestskú pamiatkovú zónu, tak tam majú svoje slovo pamiatkári a Vy máte na výber z tzv. historických farieb budov /napr. odtiene hnedej/.

Ja osobne keď vidím sýtomodrý dom s bielymi oknami - mám pocit, že som v bazéne...
Ale to je len môj subjektívny pocit, ak sa to niekomu páči, nezostáva susedom iné, len to rešpektovať...
Je síce pravda, že mať taký dom v susedstve, oblečiem v lete plavky, idem do záhrady - a ušetrím na bazéne...
Naposledy upravil Oliwa : 03.09.10 at 22:29
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Pri fasáde je potrebné skor ako si vybrať farbu omietky,určiť podľa typu zateplenia a stien,aký typ omietky bude.Teda silikón,silikát,akrylát.Ja napríklad preferujem silikónovú,aj keď staviam pasívne domy.Síce dýcha "zbytočne",ale je pružná,čo je pri drevostavbe veľmi doležité,pretože drevo stále pracuje (sú to len mikrotrhliny,ale možu na inom type omietky vzniknúť).Mne sa ešte nestalo,keď som dodržal technológiu,aby mi praskla omietka.Silikónová omietka sa dá umývať a dokonca kartáčovať,takže špina v tomto prípade má červenú.Silikónová omietka je najdrahšia,ale:koľkože krát za život robíte fasádu a koľkože krát za deň sa na ňu dívate?Je to jasné.
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

K typu omietky som sa nevyjadrovala, nakoľko otázka bola položená inak a zadávateľ je evidentne rozhodnutý pre silikón...
Ešte možno pripomenúť, že sa môže stať, že si zákazník vyberie farbu, no nebude sa vyrábať silikón, ale silikát, alebo akrylát. A tak sa môže rozhodovať znova - v zúženom výbere...
A nezabudnúť, že spravidla čím tmavšia farba, tým vyššia cena - odtiene A, B sú najdrahšie, C, D, E cenovo výhodnejšie - záleží od množstva pigmentu, ktorý sa do farby mieša /treba si to dať naceniť, resp. pozrieť dobre cenník, nakoľko tá prirážka môže byť aj 60 %/. A dobre vypočítať plochu - aby Vám zbytočne nezostali 30 kg vedrá s omietkou, ktoré Vám budú nanič /stačí max. jedno ako rezerva, kdyby něco.../ - budete rozmýšľať, ako sa ich zbaviť napr. cez inzerát...
Ale už som ticho, a prenechám túto parketu skutočným odborníkom od fachu - ja som si sem len odbehla od sporáka...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

[fachu - ja som si sem len odbehla od sporáka...[/QUOTE]

neprihorelo??
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Niéééééé!!! Ja som náhodou vraj šikovná gazdinka - ako vraví môj manžel...
Polievka je dovarená, klobásky sa práve dopiekli /cítiš?/, a koláč pôjde do rúry o chvíľu po nich... a okrem toho situáciu v kuchyni monitoruje dcéra - a ja mám dobrý ňuch! Keby čosi, utekám dolu /počítač je v pracovni na poschodí/. Ak si hladný a pôjdeš náhodou okolo, kľudne môžeš prísť - manžel práve nie je doma /ale má sa vrátiť/.
Naposledy upravil Oliwa : 04.09.10 at 11:20
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Marleau pozor!!! vrati sa Oliwe manzel a mozes mat "zimnu" fasadu zadarmo, .....
ja som za silikonovu, blede odtiene hnedej, sivej,nie som za zlte, cervene, modre,
znacka vyssie popisane podla aktualnej ponuky predajcov
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

day Pozri príspevok
Marleau pozor!!! vrati sa Oliwe manzel a mozes mat "zimnu" fasadu zadarmo, .....
ja som za silikonovu, blede odtiene hnedej, sivej,nie som za zlte, cervene, modre,
znacka vyssie popisane podla aktualnej ponuky predajcov
No čo sa sivej farby týka, mám čerstvý "umelecký zážitok."
Dnes večer sme boli s mužom na prechádzke. Neďaleko nás je komplet zrekonštruovaný dom - najprv ho celý "vykuchali" a potom nanovo budovali. Oplotenie, obloženie sokla, fasáda, interiér - všetko sivé, tmavosivé až čierne /obývačka, kuchynská linka, stena čierna - v kombinácii s bielou .../ - textilné rolety nemali stiahnuté a dom bol vysvietený, tak bolo vidieť domácu pani - zrejme žehlila a pozerala pritom telku - tá jediná bola farebná /.
Im sa to evidentne páči, no ja by som si pripadala ako v pohrebnej službe alebo v krematóriu - zaživa! Veď svet nie je len čierno-biely, existuje toľko krásnych farieb... myslím, že všetkého veľa škodí - alebo sú majitelia nenapraviteľní pesimisti...
Naposledy upravil Oliwa : 04.09.10 at 23:31
1 0
day day

day je offline (nepripojený) day

.... to mozno bolo uvedene zariadenie, vsetkeho vela skodi
(preto dnes uz koncim)

ahojte
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

day Pozri príspevok
Marleau pozor!!! vrati sa Oliwe manzel a mozes mat "zimnu" fasadu zadarmo, .....
ja som za silikonovu, blede odtiene hnedej, sivej,nie som za zlte, cervene, modre,
znacka vyssie popisane podla aktualnej ponuky predajcov
No náhodou, Day, môj manžel je mierumilovný človek - ten by ani muche neublížil... pokiaľ nemá dôvod. A to pozvanie na obed bez jeho prítomnosti len preto, že aspoň by sa Marleauovi aspoň viac ušlo - na tanier - kým to nevychladne ... /kurník-šopa, však si prsty polámem, kým to napíšem - to čo je za komplikovaný nick, však to nejde ani vyskloňovať /.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Márlo tuším filmový pes v garfieldovi.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Kde mám ten obed?Čo je na tom tanieri?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Už nič, mal si prísť včera...
PS: Prišiel manžel a zjedol.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Oliwa Pozri príspevok
Ešte by som doplnila bod č. 10:
Ideálne je, ak je Vaša ulica /alebo aspoň bezprostredne susediace domy/ - farebne zladená. Aspoň my sme na to prihliadali, aby náš dom nekričal medzi ostatnými, ale vhodne zapadol. Jasné, že niečo iné je výstavba novodobého satelitného mestečka, kde sa to len tak hemží bungalowmi, a niečo iné staromestská, resp. dedinská zástavba, kde sa domy spravidla podstatne líšia aj typovo... A ak sa jedná napr. o mestskú pamiatkovú zónu, tak tam majú svoje slovo pamiatkári a Vy máte na výber z tzv. historických farieb budov /napr. odtiene hnedej/.

Ja osobne keď vidím sýtomodrý dom s bielymi oknami - mám pocit, že som v bazéne...
Ale to je len môj subjektívny pocit, ak sa to niekomu páči, nezostáva susedom iné, len to rešpektovať...
Je síce pravda, že mať taký dom v susedstve, oblečiem v lete plavky, idem do záhrady - a ušetrím na bazéne...
Oli,
a čo tak poslať foto...???
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

A čoho? Toho modrého domu alebo mňa v plavkách? Neviem, čo by Vás viac vydesilo...
0 0
jasomlaco jasomlaco

jasomlaco je offline (nepripojený) jasomlaco

Oliwa Pozri príspevok
K typu omietky som sa nevyjadrovala, nakoľko otázka bola položená inak a zadávateľ je evidentne rozhodnutý pre silikón...
Ešte možno pripomenúť, že sa môže stať, že si zákazník vyberie farbu, no nebude sa vyrábať silikón, ale silikát, alebo akrylát. A tak sa môže rozhodovať znova - v zúženom výbere...
A nezabudnúť, že spravidla čím tmavšia farba, tým vyššia cena - odtiene A, B sú najdrahšie, C, D, E cenovo výhodnejšie - záleží od množstva pigmentu, ktorý sa do farby mieša /treba si to dať naceniť, resp. pozrieť dobre cenník, nakoľko tá prirážka môže byť aj 60 %/. A dobre vypočítať plochu - aby Vám zbytočne nezostali 30 kg vedrá s omietkou, ktoré Vám budú nanič /stačí max. jedno ako rezerva, kdyby něco.../ - budete rozmýšľať, ako sa ich zbaviť napr. cez inzerát...
Ale už som ticho, a prenechám túto parketu skutočným odborníkom od fachu - ja som si sem len odbehla od sporáka...
Aj ja chcem takú manželku ktorá sa okrem varenia vyzná aj v takýchto "mužských" veciach.
Máš môj obdiv.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať