Zavrieť

Porady

Financovanie rozpočtovej organizácie - ZŠ s MŠ

Prajem príjemný dobrý deň!
Poprosím radu, sme rozpočtová organizácia zriadená obcou - konkrétne sme základná škola s materskou školou. Financovaný sme zo štátnych peňazí základná škola -prenesené komptencia a z podielových daní -materská škola, školská jedáleň a ŠKD - originálne kompetencie. Naša obec má finančné problémy, a preto dotácie na originálne kompetencie sú hlboko pod normu, ba až niekedy ani nie sú. Všetko financujeme z prenesených kompetencií, čo je proti zákonu....ale, v piatok som sa dozvedela, že podla neviem čoho, už obec má právo používat teda pridelovat peniaze určené na prenesené kompetencie aj na originálne. Vie, prosím, niekto o tomto probléme viac, je to naozaj pravda, že obec už može rozhodovat aj o peniazoch na prenesené ba čo je horšie má právo ich využívat aj na originálne. Prosím kde by som to našla aj písomne.....nejaký zákon...či čo už.....ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Nepostrehla som žiadnu zmenu zákona 597/2003 Z.z. o financovaní ZŠ,SŠ a školských zariadení, v ktorom je uvedené, že prostriedky zo štátu môžu byť použité len na ten účel, na ktorý sú určené.

    monka111 je offline (nepripojený) monka111

    monka111
    prajem príjemný dobrý deň!!!!
    chcem poprosiť, ako vypočítam rozpočet na MŠ, ŠKD a ŠJ....viem, že podľa koeficientu, ktorý je v nariadení vlády MŠ má koeficient 31, ŠKD 6 a Šj 2, keď to prepočítam počtom detí, uričte ešte nie je výsledny rozpočet....ešte to mám prepočítať koeficientom na rok 2010, ale ja ho neviem. Neviem či to píšem zrozumiteľne, ale máme strašné problémy s financovaním OK. Vopred ďakujem
    myslíte, že je 55,10 €????

    monka111 je offline (nepripojený) monka111

    monka111
    Milí poraďáci Chcem poprosit o odpoved na otázku, naozaj sa budú znižovat platý nepedagogickým pracovníkom v školstve o 10 %? a ešte jedna otázočka: má právo hlavná kontrolorka obce zobrat si zo sebou platový dekrét riaditela škola, zástupkyni a ekonomky a prerokovávat náš plat so starostom? je na to nejaký zákon, kde by sa to dalo vyčítat? Velmi pekne dakujem

    tiga22 je offline (nepripojený) tiga22

    tiga22
    ...čo sa týka hlavného kontrolóra, ten za svoju prácu zodpovedá obecnému zastupiteľstvu a preto má právo na kontrolu a dodržiavanie zákonov..... aj na úseku miezd, či sú platové dekréty v súlade so zákonom 553/2003 a 317/2009

    JaPoPo je offline (nepripojený) JaPoPo

    JaPoPo
    1. Koeficient pre rok 2011 je 62,52 eur/1 žiak - v Porade učitelia - orig. komp.
    2. Finančné prostriedky pre ZŠ - prenesený výkon - v žianom prípade nemôžu byť použité na originálne kompetencie. Obec musí dať celú čiastku škole a tá ju musí použiť len a len pre ZŠ.Žiadna zmena zákona nie je !!!
    S originálnymi kompet. -s príspevkom z podielových daní už obec môže nakladať "ako chce".
    Môže dať toľko, koľko je príde z podielových daní, môže dať viac ale aj menej.
    Trvajúci problém malých ZŠ a ZŠ s MŠ.
    Doporučujem obrátiť sa na Ing. Sládečkovú na MŠ - finančný odbor.

    monka111 je offline (nepripojený) monka111

    monka111
    ďakujem, tak teda právo má na kontroloru, ale právo pred zastupitelstvom nemá rozprávat o naších platoch, čo ochrana osobných údajov? Podla mna stačí len povedat, že či je alebo nie je porušených daný zákon, alebo aj v tomto sa mýlim?

    monka111 je offline (nepripojený) monka111

    monka111
    Koeficient na rok 2011 som stále nevedela, ale viem, že by sa mal vypočítať 40 % x "celoslovenské" podielové dane / prepočítaný počet žiakov na Slovensku....Akosi som to nemohla na finance gov nájst. Takže velmi pekne ďakujem. Tento koeficient sa dalej násobi počtom žiakov v ŠKD x 6, počtom žiakov v MŠ x 6 /to súdeti nad 3 roky/ a v ŠJ potenciálny stravník /každý žiak základnej školy/ x 2 . Toto všetko viem, ale akosi už 6 rokov nemožem s týmto na OcU pochodit. Bohužial zákon može ale nemusí je ich prioritou. V tomto roku sme na tom tak zle, že nám OcU kázal nájst sponzora na mzdy na OK!!!Zatial sme tento problém konzultovali s KŠU, a obec nás takmer.....skúsime teda ešte Ing. Sládečkovú na MŠ. Zatial velmi pekne ďakujem....len škoda, že to čo viem o OK a o tvorbe rozpočtu na u nás nedá zúžitkovat, skor som im len a len na posmech. ĎAKUJEM

    monka111 je offline (nepripojený) monka111

    monka111
    Dobrý deň, prosím o radu niektorú z účtovničiek. Dá sa natipovať čerpanie rozpočtu s kodom zdroja 43 o 0,20 € nižšie ako upravený rozpočet a s kodom zdroja 41 naopak? Podľa mňa to nejde, stále mi tam vyskakuje tých 0,20 € buď s mínusom alebo s plusom. Potom to vťahuje aj do výkazu Fin 1-04 mínusové alebo plusové znamienko. Ďakujem a dúfam, že som to napísala logicky...

    Financovanie rozpočtovej organizácie - ZŠ s MŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.