Zavrieť

Porady

zápis FO do Obch. registra

Zákon o obch. registri a predtým Obchodný zákonník umožňoval a umožňuje zápis fyzickej osoby podnikateľa do Obchodného registra. Takýto zápis nie je samozrejme povinný. Je dobrovoľný. Zaujímalo by ma aké prektické výhody plynú z takéhoto postupu resp. čo vedie resp. viedlo fyz. osoby podnikateľov k takýmto zápisom (okrem možnosti udeliť prokúru)???? Máte s tým nejaké skúsenosti ?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Tiez som bola prekvapena, naco si komplikuju zivot podvojnym uctovnictvom, komplikovanym zdanovanim a inymi dalsimi povinnostami. A oni mi na to: rakuska podnikatelka odmieta uzatvorit obchod s niekym, kto sa nepreukaze vypisom z OR a v druhom pripade to bolo len slovo likvidator a skrivene obocie signalizujuce: viac sa nepytaj. Tak som do toho viac nerypala a len to zauctovala.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    V 90-tych rokoch ak chcel niekto podnikať v zahraničí tak sa mi zdá že musel byť zapísaný v OR.Teraz už nemusí.

    Nuno je offline (nepripojený) Nuno

    Nuno
    praveze do niektorej novely obchodneho zakonnika (asi tej predvstupovej, ale nie som si isty) musela byt zahranicna fyzicka osoba podnikajuca u nas zapisana povinne do ORSR. teraz prave pripravujem pre jedneho ceskeho statneho obcana vymaz, kedze ta povinnost mu zanikla.

    zápis FO do Obch. registra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.