Zavrieť

Porady

Posielanie príloh v maily

Ahojte, chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť, neviete mi niekto poradiť ako mám poslať fotku mailom keď ju dám do prílohy? Myslím tym, ked je príliš veľka, keď má veľa MB. Dá sa nejako tá fotka zmenšiť? Alebo ako to mám urobiť, aby to poslalo? Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Toto je castý problém s obrázkami a fotkami. Je niekolko riesení, v podstate s rovnakým cielom - treba tej fotke zmensit rozlísenie a tým aj velkost súboru.

    To sa dá urobit aj vo väcsine obrázkových prehliadacov (softvéry na spracovanie fotografií, napr. Photoshop, to majú vsetky standardne). Niekde v menu treba nájst volbu ako Resize (napr. v Irfan je Resize/Resample) a tam zvolit mensie rozlísenie alebo percentuálne fotmu zmensit a následne ulozit. Zmenou fotka trochu stratí na kvalite, preto by som doporucil ulozit pod novým názvom, ak nechces príst o pôvodnú fotku. Potom ju uz stací len standardne prilozit do mailu.

    Este je aj iná moznost, v prípade, ze to vyuzivas castejsie. Existuje taká malá utilitka (softvér), ktorý sa naistaluje a potom pri kliknutí pravým tlacítkom mysi na fotku priamo v menu ponúkne zmensenie fotky. Doma to mám, teraz neviem, kde som to stahoval, ale to nie je problém zistit. Tu môze byt malý problém v tom, ze ak to chces dat v práci na PC, tak Ti to mozno nepôjde instalovat, lebo na pracovných kompoch bezne uzívatelia nemôzu instalovat softvér, môze to len administrátor. Pokial to más vsak doma, tak tam problém nie je.

    Pakovaním do ZIP alebo RAR súboru si pri fotkách typu .jpg nepomôzes, lebo uz samotný formát .jpg je komprimovaný. Pomôze to jedine pri obrázkoch typu .bmp - zazipovaním sa zmensí velkost súboru.

    Ak Tvoj prehliadac zmensienie fotky neumoznuje (prípadne napís, aký más) tak doporucjem nainstalovat nejaký freevare - napr. IrfanView alebo ACDsee.

    Dúfam, ze som to nevysvetlil prílis zlozito.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Mám IrfanView, už som to našla pod Resize/Resample, naskočila mi tabuľka ale vôbec tým čislam nerozumiem, tým pixelom atď. čo konkrétne by som tam mala prestaviť? Set new size? - teraz tam mám Width: 2126, a Height:1535. Alebo vpravo ako su veľkosti ...-pixels.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    ..také malé doplnenie....niekedy postačí zmeniť formát fotky z *.bmp na *.jpg

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    zmenši si tie čísla pri pixeloch - napríklad na polovicu pôvodných a po uložení uvidíš, či ti veľkosť bude vyhovovať/ resp. zmeň percentá na polovicu/ ..mám Acdsee takže presný postup ti neprezradím, ako to funguje v tvojom programe

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ak je fotka v bmp, tak ju naozaj stací ulozit (napr. cez Irfan) vo formáte jpg. Ale ak uz je v jpg, tak v tom dialógovom okne si klikni na "Set new size as percentage of original:" a daj tam napr. 50, klini na OK a následne ju uloz. Daj vsak pozor, aby si mala zaskrtnutú volbu "Preserve aspect ratio", inak sa ti zmení pomer strán a fotka bude roztiahnutá do výsky alebo sírky.

    Tým sa zmensí fotka asi na polovicu velkosti súboru (rozmer fotky sa nezmení!). Ak je stále prílis velký ten súbor, tak to zopakuj, alebo tú pôvodnú zmensi este viac (napr. na 30%).
    Naposledy upravil Chobot : 09.11.05 at 13:41

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Waw, ono to skočilo z 9,33 mb na 331 kb, super, ďakujem Vám všetkým. Uľahčili ste mi posielanie e-mailov.

    Posielanie príloh v maily

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.