Zavrieť

Porady

Reklamácia tenisiek

Dňa 12.04.10 si syn kúpil Lacoste tenisky za 100eur. Nosil ich necelé 4 mesiace a dňa 08.08.10 sme ich museli reklamovať.V miestach, kde sa noha zohýba sa začali praskať,vpredu sa mu začali trhať.Postúpila som ich na reklamáciu.Dnes mi prišiel balík a "múdra pani" mi napísala,že reklamáciu zamietajú z dôvodu NESPRÁVNEHO ŠNÚRKOVANIA!!!!! Padám do mdlôb. Môj syn povedal,že i on by vymyslel lepší dôvod. Tenisky sú na šnúrky a rozšnúrované by sa nosiť nedali. Teraz mi povedzte, ako postupovať. Chcem sa oprieť o zákon o ochrane spotrebiteľa a tiež reklamačný poriadok a čo a kde mám ešte použiť,aby mi buď vymenili tenisky alebo vrátili peniaze. Tiež mi naskakujú výdavky spojené s cestou, lebo bývame inde a inde sme to kúpili a výdavky za poštovné,stratu času. Keď ma naštvú, celé im to vykalkulujem a spočítam do posledného centa. Len prosím rady, o kt. § sa môžem opierať. ...
Naposledy upravil arizona : 08.09.10 at 06:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    KatarínaL Pozri príspevok
    Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť, či je možné aby mi predajňa pri reklamácii tenisiek túto reklamáciu na mieste zamietla a odporučila ma na znalca u ktorého si mám dať na vlastné náklady vypracovať posudok? Tenisky mám síce už rok a tri mesiace, ale boli nosené len občas, sú ako nové, len sa začali praskať v miestach, kde ohýbam nohu pri chodení.
    Reklamácia do 12 mesiacov od kúpy

    Zákon o ochrane spotrebiteľa rozlišuje, či je reklamácia uplatnená počas prvých 12 mesiacov od kúpy alebo po uplynutí 12 mesiacov od kúpy. Toto rozlíšenie je významné až v prípade zamietnutia reklamácie zo strany predávajúceho v otázke hradenia nákladov za dokázanie oprávnenosti reklamácie.

    Ak spotrebiteľ uplatní reklamáciu počas prvých 12 mesiacov, predávajúci môže reklamáciu vybaviť spôsobom odôvodnené zamietnutie iba na základe výsledku odborného posúdenia. Náklady na odborné posúdenie, ako aj všetky náklady súvisiace s odborným posúdením znáša počas prvých 12 mesiacov od kúpy výrobku vždy predávajúci, bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia a ich úhradu nemožno od spotrebiteľa vyžadovať.

    Reklamácia po 12 mesiacoch od kúpy
    Ak je reklamácia uplatnená po uplynutí 12 mesiacov od kúpy výrobku, predávajúci ju môže vybaviť spôsobom odôvodnené zamietnutie aj bez odborného posúdenia. V tomto prípade je však osoba, ktorá reklamáciu vybavila (predávajúci, ním poverený zamestnanec alebo určená osoba), povinná poskytnúť spotrebiteľovi informáciu o tom, kam môže výrobok poslať na odborné posúdenie.

    Odborné posúdenie môže vypracovať znalec, autorizovaná, notifikovaná alebo akreditovaná osoba, alebo určená osoba.
    Ak spotrebiteľ pošle takýto výrobok na odborné posúdenie a odborným posúdením preukáže, že výrobok má vadu, za ktorú zodpovedá predávajúci, môže reklamáciu znova uplatniť. Znova uplatnenú reklamáciu predávajúci nemôže zamietnuť, ale musí ju vybaviť iným spôsobom, ako je odôvodnené zamietnutie, teda odovzdaním opraveného výrobku, výmenou výrobku, vrátením kúpnej ceny výrobku alebo vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku.

    Náklady na odborné posúdenie
    Z hľadiska nákladov, ak spotrebiteľ zašle výrobok na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša vždy predávajúci, teda počas celej dĺžky záručnej doby bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia.
    Ak je však výrobok zaslaný na odborné posúdenie inej ako určenej osobe, teda znalcovi alebo autorizovanej, notifikovanej alebo akreditovanej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady je predávajúci povinný uhradiť spotrebiteľovi iba v prípade, ak odborné posúdenie preukáže zodpovednosť predávajúceho za reklamovanú vadu, a to v lehote do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie.

    Ak sa však odborným posúdením preukáže, že zodpovedný za vady je spotrebiteľ, tak si všetky náklady hradí spotrebiteľ sám.

    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...26858&pa=13741

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Myslím si, že za 4 mesiace nosenia by sa značkové tenisky rozpadnúť nemali. Napísala by som, že s ich rozhodnutím nesúhlasím a postúpim vec ŠOI. Prajem ti dobré nervy, ale ani ja by som to nenechala len tak.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Niuška Pozri príspevok
    máš zlý deň? myslím,že názov je výstižný -ostatný popis je v texte.
    Nemám zlý deň, ale ... téma nie je ani o Erikovi, ani o Lacoste, ale je to úplne bežná reklamácia obuvi !!!

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Chobot Pozri príspevok
    Ak teraz očakávaš, že ti napíšeme, že popraskané tenisky je predajca povinní prevziať späť podľa § 25 ods. 3 zákona XY, tak ťa sklamem. Ide o klasickú reklamáciu, kde sú 2 strany: klient a predajca. Predajca ti reklamáciu neuznal (neviem posúdiť, či mal pravdu alebo nie, ani neviem, koľko rokov má tvoj syn, ale ako poznám môjho 15 ročného syna a jeho prístup k osobným veciam, by som sa nečudoval, keby sa mu po 4 mesiacoch rozpadli tenisky úplne) a ty si presvedčená, že si v práve.

    Jediný, kto môže v tejto veci rozhodnúť, je súd. K tomu budeš potrebovať znalecký posudok, ktorý môže byť drahší, ako nové tenisky. Ak ti dá súd za pravdu, tak tieto náklady dostaneš späť a vrátia ti aj peniaze za tenisky. Ak ale súd prehráš, zaplatíš si nielen ten znalecký posudok, ale ešte aj prípadné trovy advokáta tej firmy, ak ju bude nejaký zastupovať a za tie peniaze by si kúpila aj trojo takých tenisiek.

    Takže je len na tebe, či si odhodlaná investovať čas, nervy a aj peniaze do súdneho sporu, alebo si povieš, že tie tenisky tvoj syn jednoducho zničil nosením a nie je to výrobná chyba.
    no ešte ťa doplním... i keď neviem či pomôžem...akurát v sobotu dávali na TA3 v nejakej relácií ako postupovať pri reklamácií topánok a pracovník SOI sa vyjadril, že posudok na topánky do jedného roku znáša predávajúci bez ohľadu na jeho výsledok a po roku znáša náklady na posudok kupujúci, s tým, že ak topánky boli vadné od výroby posudok preplatí predávajúci spätne... takže na tvojom mieste by som zavolal na SOI opýtal sa na konkrétne znenie tohto paragrafu a nechal milé LA COSTE tenisky posudkovať na náklady predávajúceho keďže sú mladšie ako jeden rok...

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Mala som taký problém tiež s botaskami.Zobrali mi ich na reklamáciu, len to trvalo veľmi dlho (viac ako 30 dní), tak som zavolala na obchodnú inšpekciu a povedala čo a ako. Ten pán z OI mi povedal, aby som išla do predajne a povedala, že keď mi nevybavia okamžite reklamáciu, tak ich nahlásim. A pomohlo to. Už mi ani nevrátili botasky, ale rovno vyplatili peniaze. Skús zavolať aj ty a opýtať sa, či je možné takýmto spôsobom "vybaviť" reklamáciu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Niuška Pozri príspevok
    Dňa 12.04.10 si syn kúpil Lacoste tenisky za 100eur. Nosil ich necelé 4 mesiace a dňa 08.08.10 sme ich museli reklamovať.V miestach, kde sa noha zohýba sa začali praskať,vpredu sa mu začali trhať.Postúpila som ich na reklamáciu.Dnes mi prišiel balík a "múdra pani" mi napísala,že reklamáciu zamietajú z dôvodu NESPRÁVNEHO ŠNÚRKOVANIA!!!!! Padám do mdlôb. Môj syn povedal,že i on by vymyslel lepší dôvod. Tenisky sú na šnúrky a rozšnúrované by sa nosiť nedali. Teraz mi povedzte, ako postupovať. Chcem sa oprieť o zákon o ochrane spotrebiteľa a tiež reklamačný poriadok a čo a kde mám ešte použiť,aby mi buď vymenili tenisky alebo vrátili peniaze. Tiež mi naskakujú výdavky spojené s cestou, lebo bývame inde a inde sme to kúpili a výdavky za poštovné,stratu času. Keď ma naštvú, celé im to vykalkulujem a spočítam do posledného centa. Len prosím rady, o kt. § sa môžem opierať. ...
    Ak teraz očakávaš, že ti napíšeme, že popraskané tenisky je predajca povinní prevziať späť podľa § 25 ods. 3 zákona XY, tak ťa sklamem. Ide o klasickú reklamáciu, kde sú 2 strany: klient a predajca. Predajca ti reklamáciu neuznal (neviem posúdiť, či mal pravdu alebo nie, ani neviem, koľko rokov má tvoj syn, ale ako poznám môjho 15 ročného syna a jeho prístup k osobným veciam, by som sa nečudoval, keby sa mu po 4 mesiacoch rozpadli tenisky úplne) a ty si presvedčená, že si v práve.

    Jediný, kto môže v tejto veci rozhodnúť, je súd. K tomu budeš potrebovať znalecký posudok, ktorý môže byť drahší, ako nové tenisky. Ak ti dá súd za pravdu, tak tieto náklady dostaneš späť a vrátia ti aj peniaze za tenisky. Ak ale súd prehráš, zaplatíš si nielen ten znalecký posudok, ale ešte aj prípadné trovy advokáta tej firmy, ak ju bude nejaký zastupovať a za tie peniaze by si kúpila aj trojo takých tenisiek.

    Takže je len na tebe, či si odhodlaná investovať čas, nervy a aj peniaze do súdneho sporu, alebo si povieš, že tie tenisky tvoj syn jednoducho zničil nosením a nie je to výrobná chyba.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Súhlasím s Chobotom a ešte ... nabudúce daj do názvu témy výstižný názov. To, čo si tam ty uviedla s témou nemá nič spoločné.

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    jess Pozri príspevok
    Súhlasím s Chobotom a ešte ... nabudúce daj do názvu témy výstižný názov. To, čo si tam ty uviedla s témou nemá nič spoločné.
    máš zlý deň? myslím,že názov je výstižný -ostatný popis je v texte.

    Niuška je offline (nepripojený) Niuška

    Niuška
    Chobot Pozri príspevok
    Ak teraz očakávaš, že ti napíšeme, že popraskané tenisky je predajca povinní prevziať späť podľa § 25 ods. 3 zákona XY, tak ťa sklamem. Ide o klasickú reklamáciu, kde sú 2 strany: klient a predajca. Predajca ti reklamáciu neuznal (neviem posúdiť, či mal pravdu alebo nie, ani neviem, koľko rokov má tvoj syn, ale ako poznám môjho 15 ročného syna a jeho prístup k osobným veciam, by som sa nečudoval, keby sa mu po 4 mesiacoch rozpadli tenisky úplne) a ty si presvedčená, že si v práve.

    Jediný, kto môže v tejto veci rozhodnúť, je súd. K tomu budeš potrebovať znalecký posudok, ktorý môže byť drahší, ako nové tenisky. Ak ti dá súd za pravdu, tak tieto náklady dostaneš späť a vrátia ti aj peniaze za tenisky. Ak ale súd prehráš, zaplatíš si nielen ten znalecký posudok, ale ešte aj prípadné trovy advokáta tej firmy, ak ju bude nejaký zastupovať a za tie peniaze by si kúpila aj trojo takých tenisiek.

    Takže je len na tebe, či si odhodlaná investovať čas, nervy a aj peniaze do súdneho sporu, alebo si povieš, že tie tenisky tvoj syn jednoducho zničil nosením a nie je to výrobná chyba.
    je mi ľúto, že máš takého syna, čo si neváži veci.môj syn si na veci dáva pozor a neničí ich účelovo, pretože boli drahé a tešíl sa z nich. rozhodne to je chyba materiálu, veď presne ako píše truch, za 4 mesiace by sa značkové veci nemali rozpadnúť.

    KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

    KatarínaL
    Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť, či je možné aby mi predajňa pri reklamácii tenisiek túto reklamáciu na mieste zamietla a odporučila ma na znalca u ktorého si mám dať na vlastné náklady vypracovať posudok? Tenisky mám síce už rok a tri mesiace, ale boli nosené len občas, sú ako nové, len sa začali praskať v miestach, kde ohýbam nohu pri chodení.

    KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

    KatarínaL
    Len sa chcem ešte uistiť, či som to dobre pochopila...čiže ak pošlem tenisky na posúdenie znalcovi, ktorého mi odporučili v predajni, všetky náklady s tým spojené znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok posúdenia?

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    KatarínaL Pozri príspevok
    Len sa chcem ešte uistiť, či som to dobre pochopila...čiže ak pošlem tenisky na posúdenie znalcovi, ktorého mi odporučili v predajni, všetky náklady s tým spojené znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok posúdenia?
    Ano, naklady na posudok + naklady na postovne, ak ich posielas postou. Ak bude posudok v tvoj prospech, musi ti predavajuci okrem nakladov na posudok preplatit aj hodnotu topanok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.