Zavrieť

Porady

Odstúpenie od zmluvy - Energetické centrum

Dobrý deň, potrebovala by som pomoc ako napísať odstúpenie od zmluvy. Nakoľko som bez rozmýšlania (a pod nátlakom obch.partnerov) podpísala zmluvu s energetickým centrom na dodávku elektrickej energie za priateľa.
Nakoľko nám nevyhovujú ich podmienky a prístup chcela by som teraz poslať odstúpenie od zmluvy nakoľko si to neželáme.
ďakujem za pomoc
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

http://www.energetickecentrum.sk/wp-...tandard-sk.pdf
7. PRERUŠENIE DODÁVKY, UKONČENIE DODÁVKY
1)Dodávateľ má právo pri neoprávnenom odbere podľa ustanovenia § 39 zákona o energetike požiadať PDS
o prerušenie (ukončenie) alebo obmedzenie dodávky elektriny pre odberné miesta Odberateľa.
2)O prerušenie alebo ukončenie dodávky elektriny je Dodávateľ oprávnený požiadať v ktoromkoľvek odbernom
mieste alebo vo viacerých odberných miestach Odberateľa. Odberateľ berie na vedomie, že prerušenie nebo
ukončenie dodávky elektriny prevedie príslušný PDS na žiadosť Dodávateľa a na náklady Odberateľa.
3)Pri prerušení alebo ukončení dodávky elektriny podľa ustanovení čl. 7 nevzniká Odberateľovi právo na náhradu
škody a ušlého zisku. Prerušenie alebo ukončenie dodávky elektriny z dôvodu neoprávneného odberu bude
vykonané bezprostredne po jeho zistení, ak nebude s Odberateľom dohodnuté odlišne.
4)Keď dôjde zo strany Odberateľa k odstráneniu dôvodu, kvôli ktorému bola obmedzená alebo prerušená dodávka
elektriny z viny na jeho strane, je Dodávateľ povinný bez omeškania, najneskoršie však nasledujúci deň po skončení
dôvodu prerušenia, požiadať PDS, do ktorého distribučnej sústavy je odberné miesto Odberateľa pripojené,
o opätovné pripojenie. PDS je v súlade s § 3 vyhlášky č. 315/2008 Z. z., ktorou sa ustanovujú štandardy kvality
dodávanej elektriny a poskytovaných služieb povinný Odberateľa opätovne pripojiť do dvoch pracovných dní odo
dňa doručenia žiadosti Dodávateľa elektriny o obnovenie distribúcie elektriny do odberného miesta Odberateľa,
pričom sú splnené technické a obchodné podmienky PDS. Prípadné náklady za opätovné pripojenie pri odpojení
Odberateľa z viny na jeho strane znáša Odberateľ a riadia sa cenníkom príslušného prevádzkovateľa distribučnej
sústavy. Odberateľ je povinný ich uhradiť na základe faktúry so splatnosťou 14 dní od dátumu vystavenia.
5)Dodávateľ je oprávnený odstúpiť od Zmluvy v prípade: i)podstatného porušenia povinností zo Zmluvy zo
strany Odberateľa, ii)ak Odberateľ mešká so zaplatením iného peňažného záväzku voči Dodávateľovi (iného
ako záväzku zo Zmluvy) dlhšie ako 14 dní po výzve (upomienke) k jeho zaplateniu alebo iii)ak je viac ako 30 dní
z dôvodov nečinnosti alebo neplnenia povinností Odberateľa prerušená dodávka elektriny, alebo ak je viac ako
30 dní prerušená dodávka elektriny zo strany PDS z dôvodu neoprávneného odberu elektriny. Odstúpenie je účinné
odo dňa uvedeného v písomnom oznámení Dodávateľa o odstúpení Odberateľovi, nie však skorším ako v deň
doručenia tohto oznámenia. Dodávateľ môže ďalej odstúpiť od Zmluvy za podmienok uvedených v ustanovení
čl. 7 ods. 6 týchto VOP. Dodávateľ oznámi odstúpenie od Zmluvy príslušnému PDS.
6)Za podstatné porušenie povinností zo Zmluvy zo strany Odberateľa sa považuje najmä: i)omeškanie Odberateľa
so splnením záväzku voči Dodávateľovi trvajúcom dlhšie ako 14 dní, najmä omeškanie so zaplatením preddavku,
faktúry, zmluvnej pokuty, vyúčtovania úroku z omeškania alebo škody, nákladov spojených s upomienkovým
konaním, so zahájením prerušenia, prerušením, zabezpečením obnovenia alebo s ukončením dodávky elektriny
alebo ii)podstatné porušenie povinnosti, ktorá je zvlášť špecifikovaná v Zmluve alebo vo VOP.
7)Odberateľ je oprávnený odstúpiť od Zmluvy v prípade podstatného porušenia povinností vyplývajúcich zo
Zmluvy zo strany Dodávateľa; za podstatné porušenie povinností zo Zmluvy zo strany Dodávateľa sa
považuje najmä: i)bezdôvodné ukončenie dodávky elektriny, ii)bezdôvodné neposkytovanie alebo
nezabezpečenie distribučných služieb, ak je medzi Účastníkmi uzavretá zmluva o združených službách,
iii)omeškanie so zaplatením splatného záväzku Dodávateľa voči Odberateľovi dlhším ako 14 dní po
výzve (upomienke) k zaplateniu, iv)podstatné porušenie povinnosti, ktorá je zvlášť špecifikovaná v Zmluve
alebo vo VOP. Odstúpenie je účinné dňom doručenia písomného oznámenia Odberateľa o odstúpení
Dodávateľovi alebo neskorším dňom stanoveným v tomto oznámení. Odberateľ môže odstúpiť od Zmluvy tiež
v prípadoch uvedených v ustanovení čl. 11 ods. 2 a 3 VOP ako vyslovenie nesúhlasu so zmenami alebo novými VOP
alebo so zmenami Cenníku. Odberateľ oznámi odstúpenie od Zmluvy príslušnému PDS.
8) Každý Účastník je oprávnený od Zmluvy odstúpiť, pokiaľ na majetok druhého Účastníka bolo začaté konkurzné
alebo vyrovnávacie konanie. Odstúpenie je účinné dňom doručenia písomného \oznámenia o odstúpení druhému
Účastníkovi alebo neskorším dňom stanoveným v tomto oznámení; odstúpenie od Zmluvy musia byť v súlade
s príslušnými právnymi predpismi. Odstupujúci Účastník oznámi odstúpene od Zmluvy príslušnému PDS.
9)Ak je Zmluva uzavretá na dobu neurčitú, je možné ju jednostranne písomne vypovedať ktorýmkoľvek Účastníkom
Zmluvy, a to s výpovednou lehotou 2 mesiace, počínajúcou prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po
doručení písomnej výpovede druhému Účastníkovi Zmluvy.
10)Zmluvy uzatvárané na dobu dvoch rokov sa po ukončení Zmluvy automaticky predlžujú o ďalšie dva roky, pokiaľ
Odberateľ najneskôr 1 mesiac pred ukončením platnosti Zmluvy nepožiada písomne o jej ukončenie.
11)Zmluva môže byť ukončená aj vzájomnou dohodou Účastníkov, a to najmä v prípadoch, kedy Odberateľ doloží,
že ukončuje odber elektriny v odbernom mieste z dôvodu zmeny sídla, bydliska, prevodu nehnuteľnosti a pod.
12)Odberateľ je povinný pri ukončení odberu v odbernom mieste umožniť PDS ku dňu ukončenia platnosti Zmluvy
odobrať meracie zariadenie a vykonať prípadné ďalšie opatrenia súvisiace s odberom elektriny. Ku dňu odobratia
meracích zariadení v odberných miestach Odberateľa skončí účinnosť Zmluvy. Ak Odberateľ neumožní odobratie
meracieho zariadenia, trvá Zmluva až do okamihu odobratia meracieho zariadenia v náhradnom termíne, ktorý
zmluvné strany dohodnú, pokiaľ Dodávateľ Odberateľovi písomne neoznámi, že Zmluva zaniká v skoršom termíne.
13)Odberateľ je povinný ku dňu ukončenia platnosti Zmluvy nechať urobiť mimoriadny odpočet meracieho
zariadenia a jeho stav bude koncovým stavom pre túto Zmluvu.
2 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Napíšte výpoveď zmluvy, zašlite doporučene, výpovedná lehota je dva mesiace a začína plynúť od prvého nasledujúceho mesiaca.

Na otázku v internetovej porade o energií, či môžem prejsť od elektrárni k Slovakia Energy odpovedám :

Od Slovenských elektrárni nemôžeš prejsť k Slovakia Energy, pretože Slovenské elektrárne sú výrobcom energie a Slovakia Energy je obchodník s energiou, ktorý nesmie byť výrobcom alebo distribútorom energie, inými slovami povedané: kto obchoduje s elektrinou, nesmie ju vyrábať alebo distribuovať !
Môžeš meniť iba obchodníkov s energiou, a to sú: ZSE, VSE, SSE, Energetické centrum, Pow-en, Coal Energy, ELGAS, ČEZ Slovensko, Magna E.A., Lumius, Korlea Invest, Slovakia Energy a AE Slovakia. Netreba si však mýliť, napr. Stredoslovenská energetika ( SSE ) - distribútor energie, ktorý zostáva zachovaný vrátane servisu a opráv ako doteraz, a Stredoslovenská energetika ( tiež SSE ) - obchodník s elektrickou energiou, sú to dve nezávislé spoločnosti !
Čo sa týka cien za dodávku elektrickej energie, treba si vyberať obchodníkov čo najrýchlejšie, škoda platiť veľké administratívy obchodníkov ZSE, VSE a SSE, ale tiež preto, aby bola aj na Slovenskú zdravá konkurencia, čím sa docieli aké - také zníženie cien v predbiehaní obchodníkov s energiou. Niektorí dodávatelia majú oproti ZSE, VSE a SSE nižšie ceny až o 20 až 25 % a sám som toho svedkom, predávam EE štyroch dodávateľov. Zákazníkovi vyberám vždy pre neho toho najvýhodnejšieho, čo závisí od množstva odoberanej energie. Všetky dodávateľské spoločnosti musia mať a aj majú vyvesené cenníky na internete.

Ing. Jozef Komačka
energetický poradca
1 0
123marek 123marek

123marek je offline (nepripojený) 123marek

Ahoj, chcel by som sa ta spýtať, ako si to vyriešila. Toto iste sa stalo mojej mame, keď bez rozmýšľania podpísala zmluvu. Za odpoveď ďakujem.
0 0
Surdo Surdo

Surdo je offline (nepripojený) Surdo

Ahoj aj ja som dnes doobeda podpísal zmluvu s energetickým centrom. Tak rýchlo na mňa všetko vychŕlili že ani neviem čo som podpísal. Sadol som k PC a overil som si podané informácie. Keďže som tam nenašiel nič z toho čo hovorili išiel som ich hneď hľadať. Našťastie boli vo vedľajšom vchode. Oznámil som im že som si to rozmyslel a nech mi ukážu tú zmluvu ktorú som podpísal. Nelenil som a hneď som odtrhol zo zmluvy svoj podpis. Spýtal som sa ich či majú svoju elektráreň ale odkiaľ budú mať el.energiu. Že ju budú nakupovať z Talianska. Keď som sa ich spýtal že keď kúpia el.energiu za 10 eur nemôžu ju predávať za 8. Boli by v strate. Na to pokrčili ramenami a povedali že to nemám nikomu hovoriť. Je to solídna firma ENERGETICK0 CENTRUM. Pozor na nich
1 0
Bizzy Bizzy

Bizzy je offline (nepripojený) Bizzy

Surdo Pozri príspevok
Ahoj aj ja som dnes doobeda podpísal zmluvu s energetickým centrom. Tak rýchlo na mňa všetko vychŕlili že ani neviem čo som podpísal. Sadol som k PC a overil som si podané informácie. Keďže som tam nenašiel nič z toho čo hovorili išiel som ich hneď hľadať. Našťastie boli vo vedľajšom vchode. Oznámil som im že som si to rozmyslel a nech mi ukážu tú zmluvu ktorú som podpísal. Nelenil som a hneď som odtrhol zo zmluvy svoj podpis. Spýtal som sa ich či majú svoju elektráreň ale odkiaľ budú mať el.energiu. Že ju budú nakupovať z Talianska. Keď som sa ich spýtal že keď kúpia el.energiu za 10 eur nemôžu ju predávať za 8. Boli by v strate. Na to pokrčili ramenami a povedali že to nemám nikomu hovoriť. Je to solídna firma ENERGETICK0 CENTRUM. Pozor na nich
Dobrý vecer, zaujimalo by ma , kde ste si boli po tieto informacie "do vedlajsieho " vchodu.. u obchodných zastupcov ktorý uzatvorili s Vami zmluvu? Ak je to tak, bolo by najlepsie aby ste daneho obchodneho zastupcu podla jeho kodu na zmluve nahlasili spolocnosti Energeticke Centrum priamo na ich infolinke alebo emaily, aby si mohli poriesit tohto externeho obchodneho zastupcu. Na info linke Vam priamo interní zamestnanci poskytnu uspokoiive informacie, zodpovedaju otazky , ktoré Vás zaujímaju, budete urcite spokojny, len treba si dat tu namahu a zavolat si, napisat alebo k nim prist. Mam s tym osobnu skusenost a som velmi spokojna.

A len tak pre informovanost:
Dodavatel elektrickej energie je len "obchodníkom" s elektrinou, kazdy jeden ju nakupuje na trhu s elektrinou a kazdý jeden dodavatel si urcuje koncovu cenu, za ktoru ju ponukne nam spotrebitelom. Laicky povedane, presne ako obchody, kupia vo velkosklade , a oni sa rozhodnu aku "pultovu" cenu nam ponuknu v regaly. Niekde najdes lacnejsie, niekde drahsie a ty si vyberas kam pojdes nakupit.
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Je to presne tak, obchoduje sa iba s lektrinou a výrobca i distribútor nesmie s elektrinou obchodovať, kontroluje to ÚRSO.
0 0
monr monr

monr je offline (nepripojený) monr

monika
Prosím o radu.
Moja suseda, staršia pani s postihnutou dcérou sa nechala presvedčiť na výmenu dodávateľa plynu spoločnosťou ČEZ. Zmluvu podpísala 18.1. Včera ma ale poprosila, že by to chcela zrušiť. Našla som, že odstúpiť sa dá do 7 dní pri domovom predaji, ale potom už nič. V podmienkach som nenašla ani nejaké zmluvné pokuty, akurát, že zmluva je na dobu určitú 24 mesiacov a zmena sa uskutoční V 07/11.
Dá sa odstúpiť aj teraz? Ďakujem.
0 0
Jozef Komačka Jozef Komačka

Jozef Komačka je offline (nepripojený) Jozef Komačka

Zákon o energetike upravuje podmienky výpovede zmluvy. Ak by mala zmluvu na dobu neurčitú, potom zákazník a dodávateľ môže zmluvu zrušiť do jedného mesiaca po podpise zmluvy hocikedy, po mesiaci plynie výpovedná lehota dva mesiace, ktorá začína plynúť vždy od prvého nasledujúceho mesiaca. Ak je zmluva podpísaná na dobu určitú 24 mesiacov, zmeškala jednomesačné zrušenie. Takáto zmluva sa dá zrušiť iba vzájomnou dohodou, preto by som jej odporučil zajsť do ČEZ a dohodnúť sa na zrušení. Nemyslím si, že bude mať drahší plyn od ČEZ, ako od SPP, pretože alterantívny dodávatelia sú vždy o niečo lacnejší, ako tradiční dodávatelia.
1 0
monr monr

monr je offline (nepripojený) monr

monika
ďakujem, skúsim jej to tak povedať. Jej išlo hlavne o to, že sa bojí, aby sa dcére niečo nestalo (je na tom dosť zle), a aby s tým nemala nejaké opletačky neskôr.
Ešte raz vďaka.
0 0
Užitok Užitok

Užitok je offline (nepripojený) Užitok

Kamarátka podpísala zmluvu sEnergetickým centrom 6.4.2011 a do 48 hodínaj od nej odstúpila. Napriek tomu, jej prišla 11 mája faktúra na 6eur na zaplatenie energetickej analýzy. Tak išla do kancelárie , že odstúpila od zmluvy v zákonnej lehote a nič nebude platiť. Akceptovali to, a dali jej aj potvrdenie. Zistila však, že 29.4.2011 t.j 21 dní po odstúpení od zmluvy ju Energ. centrum odhlásilo zo ZSE!!!! Tie tvrdia, že sa s tým nedá nič robiť a Energ. centrum tvrdí, že nikoho neodhlasovalo a že vlastne kamarátka nie je ich klientkou. Takže teraz visí vo vzduchu. Nie je klientom Energ centra, a v ZSE jej plynie výpovedná lehota. Nie je to na Lampáreň?. Vie niekto odpoveď??.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Užitok Pozri príspevok
Kamarátka podpísala zmluvu sEnergetickým centrom 6.4.2011 a do 48 hodínaj od nej odstúpila. Napriek tomu, jej prišla 11 mája faktúra na 6eur na zaplatenie energetickej analýzy. Tak išla do kancelárie , že odstúpila od zmluvy v zákonnej lehote a nič nebude platiť. Akceptovali to, a dali jej aj potvrdenie. Zistila však, že 29.4.2011 t.j 21 dní po odstúpení od zmluvy ju Energ. centrum odhlásilo zo ZSE!!!! Tie tvrdia, že sa s tým nedá nič robiť a Energ. centrum tvrdí, že nikoho neodhlasovalo a že vlastne kamarátka nie je ich klientkou. Takže teraz visí vo vzduchu. Nie je klientom Energ centra, a v ZSE jej plynie výpovedná lehota. Nie je to na Lampáreň?. Vie niekto odpoveď??.
Odhlasi, ci prihlasit na ZSE moze len majitel nehnutelnosti!
ZSE urcite maju zmluvu, kto podal ziadost o zrusenie...tam treba zacat

Jedine,ak by majitel dal pisomne nejake pravomoci EC. Treba pozriet zmluvu.
1 0
jankokr jankokr

jankokr je offline (nepripojený) jankokr

ODSTÚPENIE OD ZMLUVY O ZDRUŽENÝCH SLUŽBÁCH
DODÁVKY ELEKTRINY A PLYNU


Janko Hraško
Hraškovo 101
012 34 Hraškov
Ďalej len „zákazník“

Energetické Centrum a. s.
Sartorisova 10,
821 08 Bratislava
Ďalej len „obchodník“

Medzi Zákazníkom a Obchodníkom bola dňa XX.YY.ZZZZ uzatvorená zmluva o združených službách dodávky elektriny a plynu č. xxx123456 (Ďalej len "Zmluva").

Podľa článku 1 ods. 10 a článku 1 ods. 9 VOP zmluvy má zákazník do 14 (štrnástich) dní od dátumu podpísania zmluvy možnosť od tejto zmluvy odstúpiť bez udania dôvodov. V prípade dodávky plynu len v prípade, že zmluva je dohodnutá so zákazníkom na inom mieste ako na mieste obchodnej kancelárie obchodníka, alebo iným spôsobom, než je pre tento typ zmluvy obvyklý (napr. telefonické vyjednať dohody s následným podpísaním zmlúv a ich odoslanie poštou).

Zákazník týmto odstupuje od zmluvy v súlade s článkom 1 ods. 10 a článku 1 ods. 9 VOP zmluvy.
Účinky odstúpenia od zmluvy nastávajú dňom doručenia tohto písomného oznámenia o odstúpení od zmluvy obchodníkovi.

Týmto sa ruší aj účinok plnej moci , ktorá bola podpísaná zároveň so zmluvou.



V Hraškove dňa XX.YY.ZZZZ


Zákazník:

..................................................
Naposledy upravil jankokr : 19.05.11 at 08:14
0 0
jankokr jankokr

jankokr je offline (nepripojený) jankokr

pre vypovedanie zmluvy je potrebné písomné ukončenie, kde uvediete údaje číslo zmluvy, na koho je zmluva spísaná a dôležitý je jeho vlastnoručný podpis.
Vypovedanie zmluvy môžete zaslať na adresu: Energetické Centrum a.s., Papraďová 1A, 821 01 Bratislava alebo naskenovať a poslať na email e-centra , prípadne faxom na 02/33 520 200 .
0 0
Peter Coch Shaman Peter Coch Shaman
zákon umožňuje odstúpenie od zmluvy do 7 dní od jej podpísania bez sankčných poplatkov. Firma Energetické centrum predĺžila túto lehotu na 14 dní. Tak ako píše Jankokr, musí sa to urobiť písomne alebo emailom. Následne po určitom čase by som si to zrušenie zmluvy ešte odporúčal overiť telefonicky u oboch dodávateľov - starého i nového.
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Peter Coch Shaman Pozri príspevok
zákon umožňuje odstúpenie od zmluvy do 7 dní od jej podpísania bez sankčných poplatkov. Firma Energetické centrum predĺžila túto lehotu na 14 dní. Tak ako píše Jankokr, musí sa to urobiť písomne alebo emailom. Následne po určitom čase by som si to zrušenie zmluvy ešte odporúčal overiť telefonicky u oboch dodávateľov - starého i nového.
ktory zakon a ktory § ???
0 0
ATOL ATOL

ATOL je offline (nepripojený) ATOL

Je to jasne _ enegetika je obrovsky biznis _ tak chapem tie blbosti co tu niektori mozno >zainteresovani zo strachu pred odchodom klientov pisu _ je super, ze sa rucaju monopoly. Ci chceme mat zase jedineho dodavatela a jeden druh a tu najvyssiu cenu : mlieka, chleba, masa, zubnej pasty... jednu banku, jednu poistovnu, prideleneho zubara, lekara .... :
Som uz viac nez rok u ineho dodavatela elekrickej enegie a platim evidentne menej. Nemam peniaze na zbytocne vzhadzovanie ...Ved ak sa niekto boji nech si dalej kludne priplaca za "strach" !
0 0
jankokr jankokr

jankokr je offline (nepripojený) jankokr

ATOL Pozri príspevok
Je to jasne _ enegetika je obrovsky biznis _ tak chapem tie blbosti co tu niektori mozno >zainteresovani zo strachu pred odchodom klientov pisu _ je super, ze sa rucaju monopoly. Ci chceme mat zase jedineho dodavatela a jeden druh a tu najvyssiu cenu : mlieka, chleba, masa, zubnej pasty... jednu banku, jednu poistovnu, prideleneho zubara, lekara .... :
Som uz viac nez rok u ineho dodavatela elekrickej enegie a platim evidentne menej. Nemam peniaze na zbytocne vzhadzovanie ...Ved ak sa niekto boji nech si dalej kludne priplaca za "strach" !
Suhlasim, konkurencne prostredie nam treba ako sol. Ale ak sa "nova" firma sprava voci zakaznikom nekorektna, a poskytuje zavadzajuce informacie , tak sa nam bude len tazko taketo prostredia darit vybudovat.
Btw. tento topic je o poskytnuti informacie ako dat vypoved konkretnej firme, a to tusim bolo zodpovedane.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Vyberte si nového dodávateľa www.VyhodnaEnergia.sk, alebo oslovte pôvodného dodávateľa a oni Vám poradia, čo treba robiť. Všetko je zadarmo a nový dodávateľ (alebo pôvodný) Vám všetko pripravia na podpis.
Energetické centrum má veľmi šikovne vypracované obchodné podmienky a cenník energetického poradenstva - má skryté poplatky, ktoré potom ostatných odberateľov znechucujú a vyvolávajú dojem, že všetci dodávatelia sú podvodníci.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Tiež som práve riešila problém podpísania zmluvy o združenej dodávke plynu, ktorú podpísal jeden starý pán na základe návštevy agentky. Celý čas hovorila o zmluve na 1 rok s 12% zľavou a nakoniec s ním spísala zmluvu na 3 roky, čo si nevšimol. Samozrejme veľa starých ľudí verí tomu, čo im lákavo títo agenti ponúknu a podpíšu zmluvu bez toho, aby si ju skontrolovali. Podmienky zmluvy boli také, že odstúpiť od zmluvy môže až po roku a to podaním výpovede 1 mesiac pred uplynutím lehoty. Nakoľko podpísal aj splnomocnenie na odhlásenie dodávky plynu od pôvodného dodávateľa, tak sme oslovili najskôr jeho a následne nového dodávateľa. Vyriešilo sa to tým, že sme stihli lehotu do 7 dní, kedy bolo možné podať odstúpenie od zmluvy bez poplatkov a pokút. Inak by zaplatil 298 € (99 € za odstúpenie od zmluvy pred dodávkou plynu a 199 € zmluvná pokuta). Teraz chodia mnohí a ponúkajú prechod na nových dodávateľov nielen čo sa týka odberu plynu, ale aj elektriny. A hlavne u starých ľudí sa im darí uzatvárať pre nich nevýhodné zmluvy a napriek tomu, že sú toho plné správy, nedajú si povedať. Treba si dať pozor hlavne na tie malé písmenká, ktoré sa zdajú byť nepodstatné, ale tie sú práve najdôležitejšie a ak si to človek neprečíta, problém je na svete. Nehovoriac o tom, že si týchto pracovníkov púšťajú do bytu, alebo do domu a nie vždy sú to zamestnanci konkrétnej firmy a potom sa dozvedáme, ako sú starí ľudia podvedení alebo okradnutí. To len na okraj situácii, ktoré sú tu popísané.
Naposledy upravil GabiZ : 17.08.11 at 11:27
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Najväčšia hlúposť je podpisovať zmluvu s viazanosťou. V plyne, keď si pozriete porovnanie cien na www.VyhodnaEnergia.sk/plyn, tak si všimnete, že keď podpíšete zmluvu bez viazanosti (napr. RWE Klasik), tak za tri roky BEZ VIAZANOSTI ušetríte viacej, než za tri roky S VIAZANOSŤOU.
Externí predajcovia majú väčšie provízie za zmluvy s viazanosťou a preto tlačia ľudí do nevýhodných zmlúv s viazanosťou.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať