Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xixix je offline (nepripojený) xixix

    xixix
    Nerozumiem celkom otázke - prečo by mali mať všetci vych. v ŠKD 80% úvázok? Prosím otázku rozvinúť v zmysle : prečo nemajú vych. v ŠKD 100% úväzok? - aké zdôvodnenie dostali, že nemôžu mať plný úväzok. Potom sa nám lepšie rozvinie diskusia.

    mia0 je offline (nepripojený) mia0

    mia0
    Tiež neviem, čo je základný 80% úväzok...ale je jasné, že 27 hodín priamej výchovnej činnosti je pre vychovávateľa nedosiahnuteľných. ...alebo áno? Ako?
    tak asi mala byt polozena otazka mate v skd 100% uväzok?
    27 hodin (po45minut) nie je mozne dosiahnut?
    ak je na skole iba jedno oddelenie a vychovavatel musi chodit kazdy den aj rano do skd tak by to malo byt dosiahnutelne. Otazne vsak ostava co vsetko sa zahrnie do priamej vychovnej cinnosti.

    xixix je offline (nepripojený) xixix

    xixix
    Úväzok vych. je 27 hod. - ale 60 minútových! Naplnenie závisí od určenia priamej výchovnej práce. Mám pocit, že kolegyne vidia problém v tom, že by aj mohli mať úväzok vyšší, ale zámerne/spájaním odd. najmä po 15,oo hod/ ho nemajú!
    Tak s tymto problem nemam, ze mam nizsi uväzok kvôli spajaniu oddeleni. Som na malej skole ktora ma iba jedno oddelenie. Rano som v skolskom klube od 6:30 do 8:00 a potom od 11:30 (tri dni v tyzdni) alebo od 12:30 (tri dni v tyzdni) do 16:00. Mam v takomto pripade narok na 100% uväzok alebo nie?

    xixix je offline (nepripojený) xixix

    xixix
    ˇAno, lebo úväzok sa určuje podľa potreby prevádzky ŠKD. Prečo potom nemáte 100% - aký dôvod Vám bol oznámený?. Ako počítam, tak počítam ,stále mi vychádza 6 pracovných dní, ktoré uvádzate / 3dni od 11,30., 3 dni od 12,30 hod./Pri 2 dňoch od 11,30 plus 1,30 ráno a 3 dňoch od 12,30 plus 1,30 ráno/ mi vychádza 27 hodín = 100% úväzok
    Naposledy upravil xixix : 10.09.10 at 17:52

    mia0 je offline (nepripojený) mia0

    mia0
    xixix Pozri príspevok
    ˇAno, lebo úväzok sa určuje podľa potreby prevádzky ŠKD. Prečo potom nemáte 100% - aký dôvod Vám bol oznámený?. Ako počítam, tak počítam ,stále mi vychádza 6 pracovných dní, ktoré uvádzate / 3dni od 11,30., 3 dni od 12,30 hod./Pri 2 dňoch od 11,30 plus 1,30 ráno a 3 dňoch od 12,30 plus 1,30 ráno/ mi vychádza 27 hodín = 100% úväzok
    Keď je vychovávateliek 5, ráno chodí vždy len jedna...tam sú tie hodiny a potom ešte spájajú oddelenia po 11.30 hod....tak to nevychádza na 27 hodín.

    xixix je offline (nepripojený) xixix

    xixix
    Odpoveď bola pre danielita 5 -p re jedno oddelenie ŠKD. Problém je hlavne v koeficiente pre určenie sumy na jedno dieťa v ŠKD a rozdielnosť financovania. Personálne a pracovnoprávne patria ŠKD pod školy,/ preneseneé kompetencie/, ale finanačne sú závislé od zriaďovateľa /originálne kompetencie/ Kým prenesené komp -sa musia poskytnúť školám, sumu pre ŠKD z orig. kompetencií schvaľuje obecné zastupiteľstvo VZN. Zriaďovateľ sumu, ktorú dostane z podielových daní /prepočet podľa fiškálnej decentralizácie /.nemusí použiť celú, ale je poviný zabezpečiť prevádzku podľa požiadaviek rodičov. Je to na zložitejší výklad, ale je potrebné poznať, ako to funguje.
    xixix, presne tak to mam ako uvadzate 2 dni 11.30 a tri dni 12.30, v predchadzajucej sprave som sa pomylila. Ako dôvod preco nemam 100% uväzok bolo uvedene, ze by to u zriadovatela nepreslo, ze vsetky vychovavatelky v meste su na 80%. Ale ako tu uz bolo pisane ak je 5vychovavateliek, tak kazdej vyjde rano raz do tyzdna a poobede sa tiez spajaju oddelenia. Ale ja chodim kazde rano a poobede som tam vzdy do 16.00, takze v pondelok sa vyberiem za riaditelom nech to prehodnoti. dakujem za rady.

    xixix je offline (nepripojený) xixix

    xixix
    pre danielita 5 - ozvi sa ,ako si pochodila,napísať môžeš správu do môjho profilu,ak budete treba a budem vedieť, pomôžem. Ja som totiž tiež sama v jednom oddelení na škole s 1.-4. roč.
    pre xixix, a mas 100% uväzok? ak sa môzem spytat v ktorom meste pracujes, lebo mne bolo povedane ze u zriadovatela (mesto nitra) by mi to nepreslo.

    biosenka je offline (nepripojený) biosenka

    biosenka
    Preboha nie za riaditeľom ale rovno na inšpekciu by som to posunula!!! To sú dobre o......!!! Chodíš zadarmo do roboty!!!!!!!!!

    galia je offline (nepripojený) galia

    galia
    danielita, ty máš ako postavenú zmluvu? snáď si nepodpísala skrátený úväzok, keď máš 27 hod? ak áno, daj si to preplatiť ako prácu nadčas.veď to nie je normálne. okrem toho z vyhlášky ti musí vedúca škd alebo zástupkyňa vystaviť harmonogram zamestnanca, kde máš presne na minúty vyrátanú priamu výchovnú činnosť.a ty ju predsa podľa toho čo píšeš máš 27.daj vedieť ako to dopadlo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.