Zavrieť

Porady

Prenesenie hypoteky na rozostavanu novostavbu

Dobry den, nevie niekto z Vas ako to je pri preneseni hypoteky z bytu na nedostavanu novostavbu? Chcem predat byt na ktory mam hypoteku. Zaroven chcem kupit novostavbu ktora bude dostavana az v zime 2011 na ktoru by som chcel preniest danu hypoteku. Ako to v takomto pripade funguje? Dakujem za kazdu radu.Ak uz takato tema zalozena bola tak ma prosim nasmerujte lebo ja som ju nenasiel.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Georgeo Pozri príspevok
    Dobry den, nevie niekto z Vas ako to je pri preneseni hypoteky z bytu na nedostavanu novostavbu? Chcem predat byt na ktory mam hypoteku. Zaroven chcem kupit novostavbu ktora bude dostavaná az v zime 2011 na ktoru by som chcel preniest danu hypoteku. Ako to v takomto pripade funguje? Dakujem za kazdu radu.Ak uz takato tema zalozena bola tak ma prosim nasmerujte lebo ja som ju nenasiel.Dakujem
    áno, už tu niečo také bolo. Problém je, že banka chce najskôr preniesť hypotéku aj so zápisom do katastra. To zn. že tú novostavbu musíš mať kúpenú a ocenenú v reálnom stave /musí vyhovovať podmienkam na nevyrovnanú časť hypotéky/. Až ked má banka hypotéku zabezpečenú inak, je ochotná vystaviť kvitanciu na uvoľnenie pôvodnej hypotéky. Teda istý čas je hypotéka na dvoch nehnuteľnostiach.
    Ak chceš najskôr predať a za peniaze následne kupovať, musí záujemca o tvoj byt súhlasiť a veriť, že sa tvoj zámer s prenesením hypotéky podarí.
    Ja som toto riešila v rámci rodiny, tak som sa spoľahla, dobre to dopadlo, ale mala som nervy. Od cudzieho by som byt s ťarchou isto nekupovala.

    Georgeo je offline (nepripojený) Georgeo

    Georgeo
    Dakujem za odpoved, ta novostavba je vlastne byt od developera, ktory ju dostava v zime 2011 teraz je ten byt cenovo zvyhodneny, o rok ked bude dostavany uz bude predrazeny neoplati sa mi ho kupovat. Neviem najst z toho vychodisko najlepsie asi bude ak skocim do banky...Ale aj tak dakujem za odpoved

    Prenesenie hypoteky na rozostavanu novostavbu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.