Zavrieť

Porady

Kde vkladat usetrene peniaze

Dobry den bol by som vdacny za radu. Kazdy mesiac si odkladam urcity obnos penazi. Momentalne ich mam ulozene na svojom ucte v slsp s ostanymi peniazmi urcenymi na minutie.
Chcel by som to rozdelit a sporene peniaze ukladat niekam inam kde je to vyhodnejsie. Predstavujem si to asi tak ze by bol eset jeden ucet kde by som si sporil peniaze,ale v pripade potreby ich mozem pouzit+aby tam bol aspon nejaky vynos. Vie mi niekto pomoct co by bolo pre mna najlepsie a najvyhodnejsie?

Dakujem za rady
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

A pokoľko si sporíš ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
V dnešnej dobe jednoznačne do vankúšaJa som vybral už aj s ING konta , nechať im tam peniaze za 1% sa im možem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Skeleton1 Pozri príspevok
Dobry den bol by som vdacny za radu. Kazdy mesiac si odkladam urcity obnos penazi. Momentalne ich mam ulozene na svojom ucte v slsp s ostanymi peniazmi urcenymi na minutie.
Chcel by som to rozdelit a sporene peniaze ukladat niekam inam kde je to vyhodnejsie. Predstavujem si to asi tak ze by bol eset jeden ucet kde by som si sporil peniaze,ale v pripade potreby ich mozem pouzit+aby tam bol aspon nejaky vynos. Vie mi niekto pomoct co by bolo pre mna najlepsie a najvyhodnejsie?

Dakujem za rady
Číslo môjho účtu je 1234567890987643210 ....
http://www.centralbankbahamas.com/
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

neviem ako si na tom financne, ale

investuj do cestovania, maj otvorene oci a potom investuj do vlastneho biznisu
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dobra rada.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Skeleton1 Pozri príspevok
Dobry den bol by som vdacny za radu. Kazdy mesiac si odkladam urcity obnos penazi. Momentalne ich mam ulozene na svojom ucte v slsp s ostanymi peniazmi urcenymi na minutie.
Chcel by som to rozdelit a sporene peniaze ukladat niekam inam kde je to vyhodnejsie. Predstavujem si to asi tak ze by bol eset jeden ucet kde by som si sporil peniaze,ale v pripade potreby ich mozem pouzit+aby tam bol aspon nejaky vynos. Vie mi niekto pomoct co by bolo pre mna najlepsie a najvyhodnejsie?

Dakujem za rady
Pokiaľ tá nasporená suma nie je aspoň 5 ciferné číslo (v eurách), tak nemá žiadny zmysel špekulovať, čo je výnosnejšie. Aj tak získaš výnos len okolo 1-2, nanajvýš 3%. A ak to chceš mať stále k dispozícii, tak budeš aj tomu 1 percentu rád.

Inak SLSP rozbieha teraz produkt Sporiaci účet, kde pri pravidelnom mesačnom sporení ti ponúknu 2% úrok a dokonca sa úroky majú vyplácať mesačne. Neviem, ako je viazaný tento účet, ale niekde som videl že sa dá z neho kedykoľvek vybrať (otázne je, aký bude za to poplatok).
0 0
Skeleton1 Skeleton1

Skeleton1 je offline (nepripojený) Skeleton1

Laco-monter: ono je to rozne ale priemerne mi mesacne zostane tak 200,-eur neminutych, niekedy viac inokedy menej a ide mi hlavne o to tieto peniaze rozumne oddelit od ostatnych s ktore sa minaju
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

da sa povedat, ze z 200E cez finacne institucie nezarobis, jeden vyber a mas po peniazoch
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

Skeleton1 Pozri príspevok
Laco-monter: ono je to rozne ale priemerne mi mesacne zostane tak 200,-eur neminutych, niekedy viac inokedy menej a ide mi hlavne o to tieto peniaze rozumne oddelit od ostatnych s ktore sa minaju
Dobry poslal som Vám správu-odkaz do schránky.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Skeleton1 Pozri príspevok
Laco-monter: ono je to rozne ale priemerne mi mesacne zostane tak 200,-eur neminutych, niekedy viac inokedy menej a ide mi hlavne o to tieto peniaze rozumne oddelit od ostatnych s ktore sa minaju
globalpartner Pozri príspevok
Dobry poslal som Vám správu-odkaz do schránky.
A čo ho ideš nahovárať na investovanie do podielových fondov, alebo do mexických realitných fondov?

Skeleton, nenechaj sa nahovoriť na nejaké investičné produkty. Tie síce sľubujú vysoký výnos, ale skutočnosť môže byť oveľa dramatickejšia - nielenže nedosiaheš výnos, ale môžeš stratiť ešte aj z vloženej sumy.

Pretože tvoje finančné možnosti sú limitované, nebolo by rozumné, všetky úspory vložiť do rizikových investícií. Keby si mal 5x toľko financií, mohol by som ti doporučiť rozdeliť si ich a časť ukladať na bezpečné (a garantované) úspory (napr. vkladné knižky, term. účty,) a časť by si mohol použiť na hranie sa na investora. Ale dať všetky svoje úspory len do rizikových produktov je veľmi nerozumné. Netvrdím, že až tak, ako dôchodcovia dali svoje posledné peniaze do BMG, ale bolo by rovnako krátkozraké rozhodnutie.

AK máš teda mesačne voľných 200 EUR, tak si otvor trebárs v mBanke účet, kde si budeš prevádzať tie voľné peniaze a z tohto účtu môžeš robiť termínované úložky na 3, 6 alebo 12 mesiacov, kde môžeš získať 1,3 - 1,7 % úrok. Ak dáš dohromady viac prostriedkov (3 a viac tis. EUR) tak môžeš pouvažovať o kúpe hypotekárnych záložných listov nejakej banky.

Až budeš mať takto bezpečne uložených 5-10 tis. EUR, tak môžeš začať riskovať s rôznymi podielovými, menovými, akciovými či realitnými fondmi.
1 0
day day

day je offline (nepripojený) day

globalpartner ved nam porad ako investovat, ludia sem otvorene prispievaju aj s osobnymi problemami, nemaj strach

... alebo je to spekulacia a mas zaruceny 8% urok a ako spravny ludomil informujes ostatnych

pardon, mam alergiu na spolocnosti ktore zmagoruju mladych ludi a hovoria im, ze su financni analytici, poradcovia
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

day Pozri príspevok
globalpartner ved nam porad ako investovat, ludia sem otvorene prispievaju aj s osobnymi problemami, nemaj strach

... alebo je to spekulacia a mas zaruceny 8% urok a ako spravny ludomil informujes ostatnych

pardon, mam alergiu na spolocnosti ktore zmagoruju mladych ludi a hovoria im, ze su financni analytici, poradcovia
Vážený páni chobot a day Vaša paranoja nie je namieste, pokiaľ viem reklama na porade nie je dovolená tak som volil odkaz a vysvetlím len všeobecne:

Ide o zaistený poistný produkt s jednorázovým návratným , podotýkam návratným poistným so zakalkulovanou 3,5% tech.urokovou mierovou + podiel na výnose poisťovne. Možnosť jednorázovo vkladať peniaze od 165,97 EUR s prepočítaním cieľovej sumy. Možnosť predčastne vybrať peniaze s poplatkom od 1-5% po piatich rokoch bez poplatku. Nejedná sa o investičný produkt závisly od výkonosti fondov a už vôbec to nie su hadgove alebo iné rizikové fondy.

Nemám potrebu tu niečo ponúkať cez internet reagoval som na priamu otázku.
Majte sa
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

Chobot Pozri príspevok
A čo ho ideš nahovárať na investovanie do podielových fondov, alebo do mexických realitných fondov?

Skeleton, nenechaj sa nahovoriť na nejaké investičné produkty. Tie síce sľubujú vysoký výnos, ale skutočnosť môže byť oveľa dramatickejšia - nielenže nedosiaheš výnos, ale môžeš stratiť ešte aj z vloženej sumy.

Pretože tvoje finančné možnosti sú limitované, nebolo by rozumné, všetky úspory vložiť do rizikových investícií. Keby si mal 5x toľko financií, mohol by som ti doporučiť rozdeliť si ich a časť ukladať na bezpečné (a garantované) úspory (napr. vkladné knižky, term. účty,) a časť by si mohol použiť na hranie sa na investora. Ale dať všetky svoje úspory len do rizikových produktov je veľmi nerozumné. Netvrdím, že až tak, ako dôchodcovia dali svoje posledné peniaze do BMG, ale bolo by rovnako krátkozraké rozhodnutie.

AK máš teda mesačne voľných 200 EUR, tak si otvor trebárs v mBanke účet, kde si budeš prevádzať tie voľné peniaze a z tohto účtu môžeš robiť termínované úložky na 3, 6 alebo 12 mesiacov, kde môžeš získať 1,3 - 1,7 % úrok. Ak dáš dohromady viac prostriedkov (3 a viac tis. EUR) tak môžeš pouvažovať o kúpe hypotekárnych záložných listov nejakej banky.

Až budeš mať takto bezpečne uložených 5-10 tis. EUR, tak môžeš začať riskovať s rôznymi podielovými, menovými, akciovými či realitnými fondmi.
Mimochodom,

mbank ako pobočka zahraničnej poľskej banky pokiaľ viem nie je v našom fonde na ochranu vkladov, takže pri krachu by prišiel o vložené peniaze.
Je to katastroficky scenár len by to mal vedieť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

globalpartner Pozri príspevok
Vážený páni chobot a day Vaša paranoja nie je namieste, pokiaľ viem reklama na porade nie je dovolená tak som volil odkaz a vysvetlím len všeobecne:

Ide o zaistený poistný produkt s jednorázovým návratným , podotýkam návratným poistným so zakalkulovanou 3,5% tech.urokovou mierovou + podiel na výnose poisťovne. Možnosť jednorázovo vkladať peniaze od 165,97 EUR s prepočítaním cieľovej sumy. Možnosť predčastne vybrať peniaze s poplatkom od 1-5% po piatich rokoch bez poplatku. Nejedná sa o investičný produkt závisly od výkonosti fondov a už vôbec to nie su hadgove alebo iné rizikové fondy.

Nemám potrebu tu niečo ponúkať cez internet reagoval som na priamu otázku.
Majte sa
Môžeš mi prezradiť, ako môže mať poistný produkt garantovanú TÚM 3,5 %, keď od 1.4.2008 je NBSkou stanovená maximálna výška TÚM 2,5%?

http://www.nbs.sk/_img/Documents/LEGS/2008/opat1-08.pdf
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

globalpartner Pozri príspevok
Mimochodom,

mbank ako pobočka zahraničnej poľskej banky pokiaľ viem nie je v našom fonde na ochranu vkladov, takže pri krachu by prišiel o vložené peniaze.
Je to katastroficky scenár len by to mal vedieť.
mBanka nie je účastníkom slovenského FOV, ale poľského fondu, ktorý má obdobné podmienky ako slovenský. Vklady fyzických osôb sú chránene do výšky 100% vkladu, do max. sumy 50.000 EUR.

Takže žiadna katastrofa sa nekoná.

Ale kapitálové životné poistenie tiež nie je pre Skeletona zlý tip.. najmä ak chce pravidelne vkladať. Otázne je, či má také rodinné pomery, že potrebuje to poistenie smrti pre zabezpečenie rodiny. Ak je sám, tak možno živ. poistenie nepotrebuje.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Ono je to v podstate cele len o tom ako clovek mysli a o zodpovednosti. Proste ked viem ze tie peniaze mam na ucte a ze ich nechcem minut, tak ich proste neminiem. A nemusim si koli tomu robit dalsi ucet. A ak clovek nema kontrolu nad tym kolko minie z bezneho uctu, tak potom mu ziadne sporenie v zivote nepomoze. Zakladom nie je mat 2, 3 alebo 10 uctov. Zakladom je financna disciplina.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
globalpartner Pozri príspevok
Ide o zaistený poistný produkt s jednorázovým návratným , podotýkam návratným poistným so zakalkulovanou 3,5% tech.urokovou mierovou + podiel na výnose poisťovne. Možnosť jednorázovo vkladať peniaze od 165,97 EUR s prepočítaním cieľovej sumy. Možnosť predčastne vybrať peniaze s poplatkom od 1-5% po piatich rokoch bez poplatku. Nejedná sa o investičný produkt závisly od výkonosti fondov a už vôbec to nie su hadgove alebo iné rizikové fondy.

Nemám potrebu tu niečo ponúkať cez internet reagoval som na priamu otázku.
Majte sa
Tomuto sa vravi Kapitalove zivotne poistenie.
Produkt ktory sa sice na nasom trhu este stale predava, ale uz je zastaraly.
Realne ide o to ze je to produkt na velmi dlhe obdobie. A realna casova hodnota penazi premietnuta cez skrytu jadrovu inflaciu peniaze za ten dlhy cas tak znehodnoti, ze nominalne tam sice clovek stratovy nebude, ale realne bude hlboko v minuse.
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

Chobot Pozri príspevok
Môžeš mi prezradiť, ako môže mať poistný produkt garantovanú TÚM 3,5 %, keď od 1.4.2008 je NBSkou stanovená maximálna výška TÚM 2,5%?

http://www.nbs.sk/_img/Documents/LEGS/2008/opat1-08.pdf
je to možné dodatkovou urokovou mierou zmluvne dohodnutou.
Naposledy upravil globalpartner : 16.09.10 at 11:30
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

profesional Pozri príspevok
Tomuto sa vravi Kapitalove zivotne poistenie.
Produkt ktory sa sice na nasom trhu este stale predava, ale uz je zastaraly.
Realne ide o to ze je to produkt na velmi dlhe obdobie. A realna casova hodnota penazi premietnuta cez skrytu jadrovu inflaciu peniaze za ten dlhy cas tak znehodnoti, ze nominalne tam sice clovek stratovy nebude, ale realne bude hlboko v minuse.
1.Ano je to možné priradiť k KŽP s tým rozdielom, ze pri odbavnom vklasickom KŽP do 5 rokov príde klient pomaly o celé vložené peniaze(provizie a naklady poiťovne/ pri tomto o 1-5%
2. bežné účty v bankách sa predávaju od kedy sú banky bankami sú zastaralé?
3.inflácia pôsobí všeobecne dnešných 100 EUR v banke nemusí byť o rok 100 EUR
4. okrem toho klient získava poistnú ochranu a tá ako každá služba niečo stojí.

Ale prosím je to vec názoru
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Aj ja si chcem otvoriť hubu:
takže mám ďalej šporovať na rakvu v pančuche č. 38 alebo si mám kúpiť väčšie číslo pančuchy ...... hmmm ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať