Zavrieť

Porady

socialne štipendium pre študenta VŠ

Dobrý večer,som študentka VŠ.Vie mi niekto poradiť? Mám nárok na soc.štip.,ak matka je zamestnaná,jej príjem je cca 430eur mesačne,otec je od júla 2010 nezamestaný,poberá dávku 350eur,a mám brata 20-ročného,ktorý je nezamestnaný od apríla 2010 bez dávkyv nezamestnanosti. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    viola888 Pozri príspevok
    Dobrý večer,som študentka VŠ.Vie mi niekto poradiť? Mám nárok na soc.štip.,ak matka je zamestnaná,jej príjem je cca 430eur mesačne,otec je od júla 2010 nezamestaný,poberá dávku 350eur,a mám brata 20-ročného,ktorý je nezamestnaný od apríla 2010 bez dávkyv nezamestnanosti. Ďakujem
    Kalkulačka na výpočet sociálneho štipendia platná od 1. januára 2010

    Pre priznanie sociálneho štipendia je rozhodujúci príjem študenta a s ním spoločne posudzovaných osôb. Hranica príjmu na vznik nároku na sociálne štipendium a výška sociálneho štipendia sa odvodzuje zo súm životného minima.

    Rozhodujúci príjem je vo všeobecnosti jedna dvanástina súčtu príjmov okruhu spoločne posudzovaných osôb za kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom sa posudzuje nárok na sociálne štipendium.

    Ak rodičia študenta sú spoločne posudzované osoby a obom sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi dávkou a príspevkami alebo ak je v okruhu spoločne posudzovaných osôb jeden rodič a poskytuje sa mu taká pomoc, rozhodujúci príjem je 0 €, ak žiadosť o priznanie sociálneho štipendia bola doručená v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa poskytla taká dávka.
    viac info nájdeš v odkaze http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=262


    Za životné minimum fyzickej osoby alebo fyzických osôb, ktorých príjmy sa posudzujú, sa považuje suma alebo úhrn súm
    - 185,38 € mesačne, ak ide o jednu plnoletú fyzickú osobu
    - 129,31 € mesačne, ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu
    - 84,61 € mesačne, ak ide o nezaopatrené dieťa alebo zaopatrené neplnoleté dieťa

    MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

    človek :-) MacoLM
    moze. pokial ako SZCO vykaze nizke prijmy.

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Nakoniec to potvrdzujú bezplatne, ale nie na počkanie, takže aj tak tam ešte musím ísť na budúci týždeň. To len pre informáciu pre iných, ktorí to budú tiež potrebovať. Ale tlačivo si musíte doniesť svoje.

    Jana Š.1 je offline (nepripojený) Jana Š.1

    Jana Š.1
    na daňovom úrade pre tieto účely od minulého roka nepotrebujete žiadne kolky (osobná skúsenosť)

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Vie mi niekto poradiť, či za Potvrdenie - Výpisu na účely priznania sociálneho štipendia potrebujem na daňový úrad aj kolky a v akej hodnote? Na našom daňovom úrade nemajú kolky a pošta je ďaleko, aby som predišla časovej strate. Ďakujem.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    MILKA58 Pozri príspevok
    Vie mi niekto poradiť, či za Potvrdenie - Výpisu na účely priznania sociálneho štipendia potrebujem na daňový úrad aj kolky a v akej hodnote? Na našom daňovom úrade nemajú kolky a pošta je ďaleko, aby som predišla časovej strate. Ďakujem.
    Potrebovala si kolok?

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Dobrý deň, môže poberať sociálne štipendium dcéra keď matka je SZČO? Ďakujem.

    socialne štipendium pre študenta VŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.