Zavrieť

Porady

zriadenie vecneho bremena bez darovacej zmluvy

Dobry vecer, viete mi prosim niekto poradit, kde by som nasla vzor zriadenia vecneho bremena dozivotneho uzivania bytu ale bez darovacej zmluvy? Takmer vsade je sucastou darovacej zmluvy a potrebujem len zriadit vecne bremeno.
Pre kratku info - rodicia sa rozviedli, predali stvorizbovy byt s tym, ze kazdy z nich si kupi svoj mensi byt. Moj otec trval na tom (kedze v tej dobe bol mimo) aby som mu z jeho casti penazi kupila byt ja a dala ho napisat na seba. Byt je teda odzaciatku pisany vylucne na mna (dokonca vynaty notarskou zapisnicou z bezpodieloveho spoluvlastnictva s mojim manzelom), otec to chce tak nechat, ale ja by som potrebovala, uz len pre moj a jeho dobry pocit, zriadit na tom byte pre neho aspon vecne bremeno dozivotneho uzivania. Cize bez darovania cohokolvek.
A este drobna podotazka - dobre som pochopila, ze keby otec (teda ja na jeho podnet) chcel ten byt predat a bolo by na nom to vecne bremeno dozivotneho uzivania pre neho, tak keby to podpisal a suhlasil s tym, da sa to vecne bremeno zrusit? Nie je trvale a neplati az do jeho smrti s nemoznostou ho zrusit?
Dakujem velmi pekne za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Prikladám link http://www.employment.gov.sk/index.php?id=18861

    Uprav si tento vzor zmluvy o založení vecného bremena podľa svojich potrieb, povinnou si Ty a oprávneným bude Tvoj otec.

    Túto zmluvu zavkladujte na katastri.
    Vecné bremeno sa dá v budúcnosti zrušiť zmluvou o zrušení, s takýmto zrušením by musel súhlasiť oprávnený.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zriadenie vecného bremena sa môže urobiť aj samostatná zmluva.

    Vecné bremeno sa dá zrušiť tak isto,ako aj jeho zriadenie.

    V prílohe máš vzor, prispôsob si ho pre svoju potrebu.
    Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 05:57

    zriadenie vecneho bremena bez darovacej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.