Zavrieť

Porady

Spomaľovač na ceste pred domom

Poprosím poradte mi kto vie. Pred našim domom je položený retardér, aby spomalil vodičov a tým zabezpečil bezpečnú premávku v ulici. Lenže ani jeden vodič to nedodržiava a hlavne nie vodiči nákladných áut a kamiónov. Tí spomínaní vodiči, keď tadeto prejdú bez spomalenia, robia taký veľký hukot a nehovoriac o otrasoch čo nám poškodzuje neodvratne domy. Napísala som petíciu našej obci ktorý mi vôbec nedali spätnú odpoveď ani vyjadrenie jedine mi oznámili aby som to vydržala lebo je to na bezpečnosť premávky. Vybavili aby tu pár krát kontrolovali policajti a aby vinníkom dali pokuty, ale tí sa postavia tak, aby ich videli a pokutu nedostanú. Zase sa nevyriešilo nič. Mám tu aj malé dieťa ktoré nevie spať kvôli tomuto hluku. Prosím o radu na aký úrad alebo na koho sa mám obrátiť.ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 18.09.10 at 14:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    To je opat jeden z prikladov, ked sa nieco "zo zapadu" u nas aplikuje povrchne. Nech sa kompetentni idu poziet "na zapad", ako ma retarder vyzerat. Ma to byt stavebne zvysenie a znizenia vozovky na ovela dlhsom useku, ako je par cm. V takom pripade to pomaly iduce auta skoro necitia, problem to robi iba ak ide auto rychlo. No hluk to nerobi ani v tomto pripade.

    U nas je jedno, ci icem cez retarder 50 alebo 5 km/hod, naraz na napravu je to vzdy, takze ani ja pred nasimi retardermi velmi nebrzdim.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Táto téma aj mňa zaujala, som zvedavá, kto rozhoduje o retardéroch ,ostrovčekoch a iných značeniach na cestách v obci.

    Nedávno sme spísali žiadosť na dopr. inšpektorát, kde sme žiadali z obavy na svoje zdravie, znížiť rýchlosť zo 60km/hod na 40km/hod, lebo na úseku asi 100m musia obyvatelia domov cúvať, či vychádzať zo svojich garáží priamo do hlavnej cesty, kde síce bola vtedy 60ka, ale zväčša sa nedodržiavala, čoho dôkazom boli časté havárky končiace priamo v záhradkách rod.domov.
    Samozrejme, odmietavá odpoveď......takže naďalej sa dostávame do svojich garáží, či dvorov so strachom, kedy do nás nejaký šialenec nabúra...(iná možnosť dostať sa dnu nie je...)
    Pár mesiacov na to ale za dedinou vznikol ostrovček,ktorý si nik nevedel vysvetliť. Preto som sa pýtala aj v téme : http://www.porada.sk/t146309-ostrovc...ach.html...kde som sa dozvedela, vraj to má slúžiť na spomalenie rýchlosti.
    Takže, na mieste, kde sa cítia občania ohrození a žiadajú petícoiu nápravu sa to odmietne, ale na mieste, kde doteraz neboli havárie sa postaví za xxx € ostrovček, na ktorom odrazu začnú pribúdať havárie???.
    Pre mňa ako vodiča je smerodatné, že vidím tabuľu označujúcu obec, tak spomalím na predpísanú rýchlosť aj bez nejakého ostrovčeka...

    fakt mám pocit, že celé zákony sú na nič, ale robí sa to, čo niekomu donesie euráče do vlastného vrecka...

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    retardér nieje obmedzená rýchlosť... ak tam platí napr. 50 km/h, tak nič nebráni tomu aby vodič cez to preletel povolenou rýchlosťou, čo narobí hluk. A čím väčší priemer kolies, tým menej to hodí, takže sú zbytočné. Možno to prekračuje povolenú mieru hlučnosti, najmä v noci a tam by sa dalo začať.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Polícia nie .tej vyhovuje ak vodiči porušujú predpis ,môžu im dať pokutu.Spomaľovače väčšinou osádzajú obce , "starostovia".Aj v našej dedinke máme tri kusy .Je to vyložená ko ..na na nezmyselných miestach ,čo už úplatky padly na úrodnú pôdu.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    kto tam retardér osadil, tak ho musí aj zmontovať.
    ja by som loboval za spomalovací ostrovček, aké vidno na západ od nás a nie retardér. ten spomaľovací ostrovček donúti šoféra spomaliť na stopéro, lebo inak prebehne autom po jeho obrubníku a hluk nevytvára žiadny.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Už som to tu písal.Bol som v Grécku ,tam ak som šiel cez retardér 50 a menej tak som pomaly necítil že tam nejaký bol ,pritom ak som šiel 70-kou tak som skoro prišiel o zuby a nápravu. A tak to má byť.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Macinor Pozri príspevok
    Poprosím poradte mi kto vie. Pred našim domom je položený retardér, aby spomalil vodičov a tým zabezpečil bezpečnú premávku v ulici. Lenže ani jeden vodič to nedodržiava a hlavne nie vodiči nákladných áut a kamiónov. Tí spomínaní vodiči, keď tadeto prejdú bez spomalenia, robia taký veľký hukot a nehovoriac o otrasoch čo nám poškodzuje neodvratne domy. Napísala som petíciu našej obci ktorý mi vôbec nedali spätnú odpoveď ani vyjadrenie jedine mi oznámili aby som to vydržala lebo je to na bezpečnosť premávky. Vybavili aby tu pár krát kontrolovali policajti a aby vinníkom dali pokuty, ale tí sa postavia tak, aby ich videli a pokutu nedostanú. Zase sa nevyriešilo nič. Mám tu aj malé dieťa ktoré nevie spať kvôli tomuto hluku. Prosím o radu na aký úrad alebo na koho sa mám obrátiť.ďakujem.
    predpokladám, že osadeniu "spomalovača" predchádzala súčinnosť miestneho-okresného, alebo krajského úradu s PZ čiže s "dopravákmi" resp. dopravným inžinierom, ktorý rieši rozmiestnenie - umiestnenie dopr. značiek. ja by som svoju sťažnosť adresovala týmto smerom.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    lujza.j Pozri príspevok
    predpokladám, že osadeniu "spomalovača" predchádzala súčinnosť miestneho-okresného, alebo krajského úradu s PZ čiže s "dopravákmi" resp. dopravným inžinierom, ktorý rieši rozmiestnenie - umiestnenie dopr. značiek. ja by som svoju sťažnosť adresovala týmto smerom.
    Nie takto to nechodí.Funguje to tak,že na obecný, meský úrad príde firma ktorá za niekoľkonásobne predraženú ponuku a patričný príspevok súdruhovi starostovi ,ponúkne montáž retardérov.Je jedno kde ako za akých podmienok .Numero uno sú pritom len a len úplatky.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    220870 Pozri príspevok
    Nie takto to nechodí.Funguje to tak,že na obecný, meský úrad príde firma ktorá za niekoľkonásobne predraženú ponuku a patričný príspevok súdruhovi starostovi ,ponúkne montáž retardérov.Je jedno kde ako za akých podmienok .Numero uno sú pritom len a len úplatky.
    aha tak mne to tak ako som to napísala pripadalo logické, že tak to určite funguje, myslela som že spomalovače majú pod palcom dopraváci v rámci ich služobného obvodu tak ako dopravné značky spomalovač je teda tiež korupčný no toto

    day je offline (nepripojený) day

    day
    u nas by pomohol zakon, obce by mohli merat rychlost a vyberat pokuty, predpokladam ze by obce takuto moznost vyuzili a ked niekto "leti" cez dedinu 100kou tak mu to treba zratat.
    potom by boli peniaze aj na ostrovceky bez "pomoci kamaratov zo skoly"

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    nesúhlasím, lebo už som sa stretol s prípadom, že jeden kominár (mestský policajt) sa postavil pod informačnú tabuľu pouličného radaru a vysielačkou diktoval druhému rýchlosť, ktorý mal snahu vyberať. pritom keď išlo viac áut ani nevedel ktorého sa týkala tá rýchlosť, lebo len odhadoval kam je radar zameraný. Navyše ide o necertifikované zariadenie. O dôkaze o prekročení radšej pomlčím. Ale kto bol blbec, zaplatil a oni sa vyškierali.
    A štátni policajti, tí zas merajú tam kde to vynáša, nie tam kde je potrebné aby sa rýchlosť dodržiavala. Veď tiež majú svoje limity, ktoré musia naplniť..

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Máš pravdu:
    pokuty vyberajú policajti MV, tí si za ne kupujú nové teplákové súpravy, ale cesty sa ničia v obci. Hluk, prach, retardéry, prípadne škody na majetku a zdraví strpčujú život obyvateľom dedín. Pokuty by mali ísť do rozpočtu obce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.