Zavrieť

Porady

Zauctovanie dokladov - dotacia z UPSVaR

Zdravim poradakov!

Sice som si tu uz kooopec toho ohladom dotacii z UPSVaR precitala, no nejak som sa nedopracovala k odpovedi na moj problem. Mame zamestnanca, ktoreho sme prijali z uradu prace na novovytvorene miesto a dostali sme dotaciu z UPSVaR podla §50a (na odvody do poistovni). Kazdy mesiac treba odovzdavat potrebne dokumenty (tlaciva s odvodmi do poistovni, vypis z uctu.....) a okrem toho aj papier ZAUCTOVANIE DOKLADOV ZA MESIAC..... A prave s tymto tlacivkom mam trocha problem. Su tam 2 tabulky (hotovostne a bezhotovostne platby) a v tej tabulke na bezhotovostne platby je aj stlpik predkontacia (teda uctujeme v PU). Chcem sa preto spytat, co do tohto stlpika uviest? Mate niekto presne takuto istu skusenost? Skuste mi poradit prosiiiiiim!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    JankaDa Pozri príspevok
    Zdravim poradakov!

    Sice som si tu uz kooopec toho ohladom dotacii z UPSVaR precitala, no nejak som sa nedopracovala k odpovedi na moj problem. Mame zamestnanca, ktoreho sme prijali z uradu prace na novovytvorene miesto a dostali sme dotaciu z UPSVaR podla §50a (na odvody do poistovni). Kazdy mesiac treba odovzdavat potrebne dokumenty (tlaciva s odvodmi do poistovni, vypis z uctu.....) a okrem toho aj papier ZAUCTOVANIE DOKLADOV ZA MESIAC..... A prave s tymto tlacivkom mam trocha problem. Su tam 2 tabulky (hotovostne a bezhotovostne platby) a v tej tabulke na bezhotovostne platby je aj stlpik predkontacia (teda uctujeme v PU). Chcem sa preto spytat, co do tohto stlpika uviest? Mate niekto presne takuto istu skusenost? Skuste mi poradit prosiiiiiim!!!
    Predpokladám, že myslíš tlačivo, ktoré vyplnené vraciaš späť na ÚPSVaR, hotovostné platby sú napr. mzda vyplatené cez pokladnicu, bezhotovostné sú mzda vyplatená zamestnancovi na účet, úhrada platieb do fondov.
    V prílohe ti prikladám zúčtovanie miezd za mesiac, je tam aj predkontácia príspevku od ÚPSVaR.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Dana1, cloe, Melnick, Anik, Dav, Anja111, otázka, Kabaka123
    8

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    JankaDa Pozri príspevok
    Dakujem za ochotu. Ano, myslela som to tlacivo, ktore musim vyplnit a odovzdat spolu s ostatnymi dokladmi na UP, pri ziadosti o platbu tej spominanej dotacie. Viem, ze do hotovostnych platieb ide napr. ak je mzda vyplatena v hotovosti, ale pri tej bezhotovostnej neviem co mam vyplnit v tom stlpiku predkontacia. Lebo ona vravela, ze tam su odvody (cele sumy ake sme odviedli na Soc.poist. a do zdrav.poistovne) a pripadne tam bude aj mzda, ak isla z uctu. Takze to nemam delit na zamestnanca a zamestnavatela. A posledny stlpik je tam ze cislo dokladu a tam mi povedala ze mam dat cislo vypisu z banky, na ktorom su tie odvody a prip.mzda. No je tam len 5 riadkov na to k dispozicii. Mam tam dat teda ako to zauctujem z vypisu tie platby, cize:
    1./ Odvod do zdrav.poistovne ......suma.......predkontacia 336/221
    2/ odvod do soc. poit. ...... suma......predkontacia 336/221
    3./ mzda......suma.......predkontacia 331/221
    Ja tomu naozaj neozumiem. Ved ked tam mam dat celu sumu odvodu, ktory som odviedla do socialky a do zdravotnej /za vsetkych zamesntancov spolu/, tak to predsa nemozem delit na zamestnanca a zamestnavatela. Ci neuvazujem spravne?
    Preto som Ti poslala ten mzdový doklad, aby si tam dala buď ako prílohu, alebo podľa predkontácie zo MzD zapísala čiastky platieb za zamestnanca a za zamestnávateľa. Navrhujem preskenovať to tlačivo, viac hláv, viac rozumu, možno nájdeme úplne inú schodnú cestu.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Doporučujem Ti vytvoriť si analytiku na zamestnanca z úradu práce. 331,336, aj 521,524, budeš mať aj sumy celkom, aj osobitne tie sumy, ktoré potrebuješ vydokladovať. Zároveň budeš vidieť -na obratoch účtov- ktorú sumu máš za organizáciu, a ktorú si zrazila zamestnancovi.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Je to ako som predpokladala. Názov platby napíšeš napr. mzda, platba fondy zamestnávateľ, platba fondy zamestnanec, číslo dokladu podľa účtovného denníka ako máš očíslované, predkontáciu použi podľa predlohy, ktorú som ti poslala v prílohe-mzdový doklad. Neboj sa spýtať aj pani na ÚPSVaR, myslím si, že ti bude ochotná poradiť, keby išlo o niečo iné. Tiež som pri prvej dotácii tápala, nemáš sa čoho báť.
    A ešte niečo, ak výšku platby fondov zamestnanca mu vraciaš späť podľa zmluvy, nezabudni štvrťročne zasielať o tom oznámenie de miniminis na MF.

    Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

    podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac Dana1
    Ja by som to vyplnila asi takto. Ked ste neplatili nič v hotovosti tak podľa mňa ta prvá tabuľka zostane prázdna.

    Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

    podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac Dana1
    jaanna Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    poprosím Vás čo treba robiť štvrťročne pri čerpaní dotácie z úradu práce.
    Do 30 dní od skončenia štvrťroka, oznámiť na MFSR prijatie takejto pomoci na tlačive, ktoré predpísalo MFSR

    http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=5232

    príloha č.1

    JankaDa je offline (nepripojený) JankaDa

    JankaDa
    Dakujem za ochotu. Ano, myslela som to tlacivo, ktore musim vyplnit a odovzdat spolu s ostatnymi dokladmi na UP, pri ziadosti o platbu tej spominanej dotacie. Viem, ze do hotovostnych platieb ide napr. ak je mzda vyplatena v hotovosti, ale pri tej bezhotovostnej neviem co mam vyplnit v tom stlpiku predkontacia. Lebo ona vravela, ze tam su odvody (cele sumy ake sme odviedli na Soc.poist. a do zdrav.poistovne) a pripadne tam bude aj mzda, ak isla z uctu. Takze to nemam delit na zamestnanca a zamestnavatela. A posledny stlpik je tam ze cislo dokladu a tam mi povedala ze mam dat cislo vypisu z banky, na ktorom su tie odvody a prip.mzda. No je tam len 5 riadkov na to k dispozicii. Mam tam dat teda ako to zauctujem z vypisu tie platby, cize:
    1./ Odvod do zdrav.poistovne ......suma.......predkontacia 336/221
    2/ odvod do soc. poit. ...... suma......predkontacia 336/221
    3./ mzda......suma.......predkontacia 331/221
    Ja tomu naozaj neozumiem. Ved ked tam mam dat celu sumu odvodu, ktory som odviedla do socialky a do zdravotnej /za vsetkych zamesntancov spolu/, tak to predsa nemozem delit na zamestnanca a zamestnavatela. Ci neuvazujem spravne?

    Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

    podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac Dana1
    Neviem, možno by pomohlo preskenovať to tlačivo ako to vyzerá. ja robím tento príspevok podľa §50a a žiadne také tlačivo nevyplňujem. u nás im stačí jednoducho čestné prehlásenie, kde UJ prehlasuje, že všetky doklady má riadne zaúčtované v účtovníctve.

    JankaDa je offline (nepripojený) JankaDa

    JankaDa
    Dakujem velmi pekne vsetkym za ochotu. Takze tu je tlacivko, ktoreho sa tykal moj problem:
    zauct_dokladov.jpg  

    JankaDa je offline (nepripojený) JankaDa

    JankaDa
    Dakujem za rady. Len este k tomu tlacivku. Pani na UPSVaR mi hovorila, ze do tej tabulky bezhotovostne platby mam dat ze odvod do socialnej poistovne a odvod do zdravotnej poistovne a do policka suma, mam dat cele sumy (tj. za vsetkych zamestnancov), ktore sme odviedli na socialnu a zdravotnu poistovnu, nie rozdelit ze odvod zamestnanec a odvod zamestnavatel. A to ma metie. No a este to, ze do policka c. dokladu mam dat c. vypisu z banky, na ktorom su tieto platby do poistovni za ten konktretny mesiac. Tak ja uz som z toho uplny jelen. A napokon, co je velku smola, teta, na nasom UPSVaR, kde sa odovzdavaju prave tieto tlaciva je dost neochotna, a reaguje dost podrazdene na akekolvek otazky.A prave preto som sa obratila s tymto "problemovym tlacivom" na vas poradakov. Su to pre mna totiz vsetko uplne nove veci, tak to chcem robit dobre a spravne, len v tom zial zatial este neviem "chodit".
    Naposledy upravil JankaDa : 19.09.10 at 20:56

    JankaDa je offline (nepripojený) JankaDa

    JankaDa
    Suhlasim s Dankou. Tlacivko vyplnim presne tak ako uviedla ona. A dam im tam aj tlacivo kde bude rozuctovanie mzdy (ID-interny doklad). Tlacivko som trosku upravila. Suhlasite so mnou? Mozem taketo tlacivo odovzdat na UPSVaR?

    JankaDa je offline (nepripojený) JankaDa

    JankaDa
    A este jedna otazocka. Mne mzdovy program hadze ako priklad rozuctovania mzdy tu ciastku, co vraciam zamestnancovi spat na ucet (tj. jeho odvody z minul.mesiaca) na ucty MD 335/DAL 331 a pise mi k tomu, ze mzdova nenakladova polozka. Je to tak spravne? Nejde to do nakladov? Zuctovanie je spravne?

    jaanna je offline (nepripojený) jaanna

    jaanna
    Dobrý deň,
    poprosím Vás čo treba robiť štvrťročne pri čerpaní dotácie z úradu práce.

    kittike23 je offline (nepripojený) kittike23

    kittike23
    Vie mi niekto poradiť ako je to ked som SZCO,? pri výplate?
    ako spraviť výplatnú listinu? a odvody ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.