Zavrieť

Porady

SOCIALNY FOND

Ahojte poraďáci,
potrebovala by som poradiť. Zamestnávateľ kúpil 5ks pernamentiek po 16 eur na rekreacie.. Dosla nam faktura, zamestnancom sa dali pernamentky..
Kazdemu zamestnancovi dam do vyplaty zlozku "nepenazny prijem" a zauctujem to 472/331?
a ako zauctujem doslu fakturu?
Ďakujem krasne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    caucico Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    potrebovala by som poradiť. Zamestnávateľ kúpil 5ks pernamentiek po 16 eur na rekreacie.. Dosla nam faktura, zamestnancom sa dali pernamentky..
    Kazdemu zamestnancovi dam do vyplaty zlozku "nepenazny prijem" a zauctujem to 472/331?
    a ako zauctujem doslu fakturu?
    Ďakujem krasne
    Fa: 472/321, nepeň. príjem už neúčtuješ, prebehne to len cez daň 331/342.

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Ja by som použila zápis na faktúre 472/321, úhrada 321/221 a cez mzdy by sam to už neúčtovala, pretože to bude nepeňažný príjem takže 331 by ostala nevypárovaná.

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    Tweety Pozri príspevok
    Fa: 472/321, nepeň. príjem už neúčtuješ, prebehne to len cez daň 331/342.
    Tweety, ty si zlatúšik.. Ďakujem a ešte ta poprosim, aku sumu dat zamestnancom ako nepenazny prijem.. sumu, ktoru mam na fakture uvedenu za tu jednu pernamentku bez dph, alebo s dph?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    caucico Pozri príspevok
    Tweety, ty si zlatúšik.. Ďakujem a ešte ta poprosim, aku sumu dat zamestnancom ako nepenazny prijem.. sumu, ktoru mam na fakture uvedenu za tu jednu pernamentku bez dph, alebo s dph?
    Celú sumu jednej, aj s dph.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anika Pozri príspevok
    Ja by som použila zápis na faktúre 472/321, úhrada 321/221 a cez mzdy by sam to už neúčtovala, pretože to bude nepeňažný príjem takže 331 by ostala nevypárovaná.
    Nie je to celkom správne.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Pretože sa musí účtovať aj nepeňažný príjem, ktorý sa pripočíta k peňažnému príjmu a účtuje sa 521/331 a preddavky na daň z nepeňažného príjmu sa účtujú 331/342. Samozrejme, že o 81 % z nepeňažného príjmu sa zvýši aj čistá mzda zamestnancov.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Adiks Pozri príspevok
    Pretože sa musí účtovať aj nepeňažný príjem, ktorý sa pripočíta k peňažnému príjmu a účtuje sa 521/331 a preddavky na daň z nepeňažného príjmu sa účtujú 331/342. Samozrejme, že o 81 % z nepeňažného príjmu sa zvýši aj čistá mzda zamestnancov.
    O nepeň. príjme neúčtujeme, tak, ako som už uviedla vyššie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.