Zavrieť

Porady

Koncesionárske poplatky

Rodina býva v rodinnom dome, kde koncesionárske poplatky platí. Vlastní aj byt ktorý má v osobnom vlastníctve. Manžel tam má prechodné bydlisko. Do tohto bytu sa nasťahoval ich syn. Trvalé bydlisko má u rodičov, na byte má prechodné bydlisko. Samozrejme má tam rádio aj telku. Má sa ich syn prihlásiť na platenie týcho poplatkov ?
Ďakujem za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Nie nemá, ak platia poplatky v dome, môžu vlastniť akýkoľvek počet TV a rádií v dome, aj mimo domu používať ich, tak hovorí zákon o koncesionárskych poplatkoch. Samozrejme, ak ich nepoužívajú ako podnikatelia.

    denusska je offline (nepripojený) denusska

    denusska
    Dobrý deň, mohli by ste mi pomôcť už som sa obrátila aj na slovenský rozhlas ale mi neodpovedali. Moja babka je dôchodkyňa a dedko ZŤP aj oni musia platiť KP? Lebo im prišla prihláška
    Naposledy upravil denusska : 24.11.05 at 07:05

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    Myslím že by mali platiť ale ako dôchodcovia iba 50% zo sumy určenej v zákone-čiže 50 TV+20 SRo.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    môj otec je držiteľom preukazu ZŤP a na zaklade tejto skutočnosti je oslobodeny od KP ...

    gabina je offline (nepripojený) gabina

    gabina
    Ako je to v prípade, ak sro. má vrátnikov, ktorí si na vrátnicu zabezpečili televízny príjmač a využívajú ho počas nočných služieb ? Musí platiť spoločnosť, v ktorej sa tv nachádza koncesionárske poplatky ?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    gabina
    Ako je to v prípade, ak sro. má vrátnikov, ktorí si na vrátnicu zabezpečili televízny príjmač a využívajú ho počas nočných služieb ? Musí platiť spoločnosť, v ktorej sa tv nachádza koncesionárske poplatky ?
    Ak je to súkromný majetok strážnikov (vrátnikov) tak nie, ale pozor na kontroly. Najlepšie je urobiť s nimi dohodu, že môžu využívať svoj TVP v priestoroch firmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.