Zavrieť

Porady

Zdroj informácií pre účtovníka

Ahojte poraďáci!

Dnes som sa ako začínajúca účtovníčka začala zamýšľať nad tým, či sa mi pri mojej práci hodí nejaká platená literatúra alebo prístup na platený portál nabitý zákonmi, komentármi atď. Prišiel mi pod ruku server epi. Vrámci bezplatného časovo limitovaného testovania som si všimla, že má dobre organizované vysvetlenia zákonov - každý ods. zákona má svoje odkazy na odborné články, komentáre či praktické príklady. Takže som sa začala nad tým zamýšľať, či sa oplatí investovať nemalé finančné prostriedky do niečoho takého.

Čo si o týchto službách a literatúrach myslíte? Aký máte názor na epi, poprípade aké máte skúsenosti s inými zdrojmi a ktoré najviac pri práci účtovníka - ekonóna využívate lebo je najlepší a prečo?

Vďaka za všetky názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Za najlepsi zdroj informacii povazujem legislativu, t. j. zakony, vyhlasky, opatrenia - a si priamo u zdroja. Mnohe analyzy a komentare nemusia byt spravne.

    Porada je velmi dobry zdroj, nakolko je tu vela uctovniciek z praxe, ktore maju skusenosti so zalezitostami, s ktorymi sa mozno ina uctovnicka tak casto nestretava.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    na Draka som počula aj negatívne ohlasy, tak som neinvestovala.
    tlačenú literatúru nepoužívam, vždy je staršia ako e-informácie.
    Výnimkou sú občas materiály zo školení.
    Komentáre robia ľudia a človek je tvor omylný, a tie treba overovať podľa zákona.
    Najlepší je primárny zdroj informácií.

    Samantha je offline (nepripojený) Samantha

    Samantha
    Áno, veď práve preto som sem začala chodiť a hľadať info. A najnovšie sa snažím aj niečim prispievať, keďže som začínajúci podnikateľ.

    Ale predpokladám, že aj všetci, čo sme tu, si okrem porady pozeráme aj iné stránky so zákonmi, komentármi k zákonom, inými odbornými článkami a literatúrou. Tak ma zaujíma názor aké zdroje ešte využívate a či je medzi nimi aj to EPI. Nie že by som chcela nutne niečo platiť, veď určite existujú aj neplatené zdroje, ale najnovšie som sa s týmto serverom stretla a celkom sa mi páči tá prehľadnosť, ktorú som už popísala.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    hlavne si zisti frekvenciu aktualizácie noviniek v legislatíve.
    Ja som pracovala s ASPI a odtiaľ prichádzali aktualizácie po 3 mesiacoch. Často to stačí, ale aj tak sa na to popýtaj.

    Samantha je offline (nepripojený) Samantha

    Samantha
    KEJKA Pozri príspevok
    hlavne si zisti frekvenciu aktualizácie noviniek v legislatíve.
    Ja som pracovala s ASPI a odtiaľ prichádzali aktualizácie po 3 mesiacoch. Často to stačí, ale aj tak sa na to popýtaj.
    Vraj sú tam aktualizácie zapracované do 48 hodín.

    Ozaj, a odoberáš aj nejakú tlačené literatúru?

    Súhlasím, že najspoľahlivejšie je čítať zákony, vyhlášky a opatrenia, ale nie vždy je to jednoduché.. napr. zákon o dph sa mi zdá dosť komplikovane napísaný a teda komentáre a analýzy mi dosť pomáhajú. Troška ste ma prekvapili, že komentáre k zákonom môžu byť nie vždy správne... ako to? nerobia ich ľudia, ktorí tieto zákony aj tvoria?

    Samantha je offline (nepripojený) Samantha

    Samantha
    Ozaj, ešte mi napadol aj tento DRAK... myslím, že sa za neho platí, však? oplatí sa do toho investovať? čo tam všetko môžem zistiť, na aké témy je to zamerané? a vôbec funguje ešte keď Mihál je už ministrom?

    Zdroj informácií pre účtovníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.