Zavrieť

Porady

Dobrý deň, potrebovala by som radu- syn živnostník má bar

bar chceme previesť na dcéru- tiež bude živnostník, len by som chcela vedieť, či stačí poslať žiadosti o zmenu majiteľa baru- hygiena, colný úrad... kde všade? a či bude potrebné bar načas zatvoriť alebo nie. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    damkova Pozri príspevok
    bar chceme previesť na dcéru- tiež bude živnostník, len by som chcela vedieť, či stačí poslať žiadosti o zmenu majiteľa baru- hygiena, colný úrad... kde všade? a či bude potrebné bar načas zatvoriť alebo nie. Vďaka
    Takúto zmenu je možné robiť aj za chodu prevádzky, ale nie je možné "prepísať živnosť". Je potrebn, aby si dcéra vybavila nový živnostenský list a tak isto si musí požiadať aj hygienu, colný úrad, mestský úrad o vydanie povolení na uvedenú prevádzku. Nezabudnite aj na DÚ - musí mať pridelené číslo na ERP.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Samotny bar ked splnis to co ti napisali uz vyssie je mozne previest zmluvou o predaji podniku resp. zmluvou o predaji casti podniku.
    Samozrejme ze aj v jednom aj v druhom pripade bude nutne dat vypracovat znalecky posudok znalcovi z odboru Ekonomia, odvetvie odhad vseobecnej hodnoty majetku podnikov.

    Dobrý deň, potrebovala by som radu- syn živnostník má bar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.