Zavrieť

Porady

Nová otázka = Nová téma (neplatí ak má absolútny súvis s témou).

admin
Prosím všetkých, ktorým leží na srdci prehľadnosť Porady, aby podporili nové heslo mesiaca:

Nová otázka = Nová téma (neplatí ak má absolútny súvis s témou).
a zaradili si toto heslo do podpisu.

Ďakujem všetkým, ktorí tak urobia a prispejú k prehľadnosti Porady!

DOPLNENIE:
1. Keďže nie všetci zváldnu ten hyperlink, dopĺňam návod:
Základ: Podpis sa pridáva a mení v menu Nastavenia > Upraviť podpis.

Buď tam skopírujte heslo dňa aj s hyperlinkom z môjho podpisu, alebo:


A. Skopírujete si link v adresovej lište (v prehliadači hore, kde je adresa Porady), ktorý ukazuje tému "Nová otázka = Nová téma (neplatí ak má absolútny súvis s témou)". Rovnako ako keď chcete niekomu poslať link. Tu je ten link: http://www.porada.sk/showthread.php?t=14770

B. Napíšte text: Nová otázka = Nová téma (neplatí ak má absolútny súvis s témou).
C. Označte celý text ako pri kopírovaní...
D. Stlačte vo formátovaní textu zemeguľu s "retiazkov".
E. Nakopírujte link do poľa URL
F. Stlačte OK a potvrďte úpravy....

HOTOVO!

2. Pôvodné podpisy s tými peknými sloganmi si môžete nechať :-) Heslo mesiaca dajte pod.... šak mi budú chýbať tie vaše pekné podpisy[img]images/smilies/wink.gif[/img]
Naposledy upravil Richard : 13.11.05 at 11:00
Usporiadat
ingah ingah

ingah je offline (nepripojený) ingah

Chcem vedieť, či sa píšu predkontácie aj na odoslané fa a či nevadí, keď sme začali vystavovať už marcové a ešte sa dodatočne vystavili februárové.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Riško,nedalo by sa to inak urobiť ? To zelené "pridať tému" na samom vrchu zvádza nováčikov (i poniektorých pokročilých) k tomu, že akonáhle sa zaregistrujú, založia tému s chronicky otrepaným názvom (ospravedlňujem sa za výraz ), stokrát dôkladne aj správne a dôkladne objasnenú. Sme trpezliví, ale ....čo je veľa, je veľa. To moderátori nemajú šancu upratať a možno dôjde aj na nechutenstvo zo strany radiacich - do témy od únavy ani nenakuknú.
0 0
iveta prokeinova iveta prokeinova
Ospravedlňujem sa, práve som tiež jednu takú tému "založila". Tie zákony sa totiž menia tak rýchlo, že prispievajúci majú pocit, že staršie témy sú možno neaktuálne, tak založia novú. Najlepšie riešenie asi bude nedovoliť zakladať nové témy vôbec
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Paula Pozri príspevok
Riško,nedalo by sa to inak urobiť ? To zelené "pridať tému" na samom vrchu zvádza nováčikov (i poniektorých pokročilých) k tomu, že akonáhle sa zaregistrujú, založia tému s chronicky otrepaným názvom (ospravedlňujem sa za výraz ), stokrát dôkladne aj správne a dôkladne objasnenú. Sme trpezliví, ale ....čo je veľa, je veľa. To moderátori nemajú šancu upratať a možno dôjde aj na nechutenstvo zo strany radiacich - do témy od únavy ani nenakuknú.
to tlačítko som tam dal naschvál, pretože potom sa každý pýtal kadetade mimotémy, prípadne mi dosť ľudí písalo, že "ako založím novú tému"

Divili by ste sa ale takéto otázky dostávam aj napriek tomu, že tam to tlačítko je

Najlepším receptom bude asi neodpovedať, ak nedostane človek odpoveď tak pohne zadkom a bude hľadať
Potom sa tieto témy "prepadnú"
0 0
dodo1tv dodo1tv

dodo1tv je offline (nepripojený) dodo1tv

dobry den mam otazku ked som dostal vypoved podla §63 ods1 pismeno B mam narok na odstupne?dakujem za odpoved
0 0
dodo1tv dodo1tv

dodo1tv je offline (nepripojený) dodo1tv


dobry den mam otazku ked som dostal vypoved podla §63 ods1 pismeno B mam narok na odstupne?dakujem za odpoved
0 0
stiby2 stiby2

stiby2 je offline (nepripojený) stiby2

dodo1tv Pozri príspevok

dobry den mam otazku ked som dostal vypoved podla §63 ods1 pismeno B mam narok na odstupne?dakujem za odpoved
podla § 76 Odstupné a odchodné
(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) [...], patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nemohol by sa nápis " ARCHÍV "" pridať aj na hornú lištu?..neviem,či ja mám také tupé kamošky,ale najprv mi dva krát zavolajú,kde to hľadať,dobre ma rozčúlia a potom ho nájdu..prosím...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ingah Pozri príspevok
Chcem vedieť, či sa píšu predkontácie aj na odoslané fa a či nevadí, keď sme začali vystavovať už marcové a ešte sa dodatočne vystavili februárové.
dodo1tv Pozri príspevok
dobry den mam otazku ked som dostal vypoved podla §63 ods1 pismeno B mam narok na odstupne?dakujem za odpoved
dana9 Pozri príspevok
Platná právna úprava dovolenky: § 103 ZP

(1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.

(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku.
veva125 Pozri príspevok
Ak bol nezamestnaný a nebol registrovaný na úrade práce - tak nemusí mať ani do dôchodku odpracovaných 15 rokov...
mermaid Pozri príspevok
Ludia, neviem ako na to, ani ci je to nová téma, ale chcem sa spýtať:

Pracujete so software Llarik? Možete mi dať kontakt?
Poznáte niekoho, kto pracuje so software Llarik a môžete mi naňho dať kontakt?


Vopred ďakujem,

jana
lukacovahenrieta Pozri príspevok
Poradíte mi?Každý deň cestujem do práce cca 70 km autobusom tam aj späť, mám nárok na nejakú kompenzáciu cestovných nákladov? ďakujem
adriana155 Pozri príspevok
mozem sa ta neco spytat..potrebujem poradit..

V poslednom čase sa stále častejšie rozčulujeme na členov porady, ktorí bez rozmýšľania zadajú svoju otázku hocikde, kde náhodou kliknú myšou.

Je možné,že niektorých obvińujeme neoprávnene..
Verím, že veľa je aj takých, ktorí si najskôr chcú preštudovať nejaké návody,tipy na prácu s poradou a pod.
Začnú čítať rady, ale medzi radami je veľa príspevkov, ktoré sú "absolútne od veci"...viď hore citované!!! (to je iba náhodný výber).

Možno by bolo dobré otvoriť jednu tému (priečinok),kde by sa odhadzovali všetky zle zaradené príspevky. Alebo ich vymazávať a možno tým donútime prispievateľov, aby otázku a odpoveď hladali v správnej téme.


0 0
DANULIENKA DANULIENKA

DANULIENKA je offline (nepripojený) DANULIENKA

Ahojte som nová a potrebujem poradiť.
Ako sa vypočítavá dovolenkový priemer ak sme boli jeden mesiac na 60 percentách????
Teraz nám zasa hrozí 60% z platu ale nevieme či nám bude zaplatené podľa nového dovol.priemeru / 7,8,9/ keď v júli sme boli doma. Díky za radu
0 0
unfair unfair

unfair je offline (nepripojený) unfair

Pracoval som na cerpacej stanici, ked raz prisiel jeden zakaznik, ktory by mal zaplatit za tankovanie 500 SK, ale platil tisickou a ja som mu dal pokladnicky blok a potom 500 SK na stol, ale on odisiel z druheho vchodu. Za tym stal druhy zakaznik, ktory chcel platit, tak som odlozil tych 500 SK, kym sa vrati, lebo som ho uz poznal. Teraz ma vyhodili z prace. Sef mi nechce dat poslednu vyplatu, vravi, ze som urobil skodu pre obchod a ani nechce mi vyplatit peniaze. Druha vec, ze teraz sa robi celorocna inventura, a hovoril, ze celu stratu mam zaplatit sam, co je absurdne, lebo nie som jediny zamestnany, ktory tie chyby tykajucich sa penaznych rozdielov mohol s neumyselnym konanim urobit, ale ostatni prcovnici, ktori uz davno odisli, ktori tam robili tento rok. Pocas mojho pracovneho pomeru mi nikdy nedal vyplatny pas, co je asi protizakonne. Neviem, co by som mal urobit, aby mi vyplatil moju poslednu vyplatu, a na koho sa mam obratit. Neviete mi pomoct? Dakujem velmi pekne.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

unfair Pozri príspevok
Pracoval som na cerpacej stanici, ked raz prisiel jeden zakaznik, ktory by mal zaplatit za tankovanie 500 SK, ale platil tisickou a ja som mu dal pokladnicky blok a potom 500 SK na stol, ale on odisiel z druheho vchodu. Za tym stal druhy zakaznik, ktory chcel platit, tak som odlozil tych 500 SK, kym sa vrati, lebo som ho uz poznal. Teraz ma vyhodili z prace. Sef mi nechce dat poslednu vyplatu, vravi, ze som urobil skodu pre obchod a ani nechce mi vyplatit peniaze. Druha vec, ze teraz sa robi celorocna inventura, a hovoril, ze celu stratu mam zaplatit sam, co je absurdne, lebo nie som jediny zamestnany, ktory tie chyby tykajucich sa penaznych rozdielov mohol s neumyselnym konanim urobit, ale ostatni prcovnici, ktori uz davno odisli, ktori tam robili tento rok. Pocas mojho pracovneho pomeru mi nikdy nedal vyplatny pas, co je asi protizakonne. Neviem, co by som mal urobit, aby mi vyplatil moju poslednu vyplatu, a na koho sa mam obratit. Neviete mi pomoct? Dakujem velmi pekne.

http://www.porada.sk/91328-vyplata-p...tml#post857331
http://www.porada.sk/93683-nevyplate...tml#post857361
0 0
Tinka13 Tinka13

Tinka13 je offline (nepripojený) Tinka13

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ako mám postupovať v mojom prípade.

Zamestnávateľ mi oznámil 30.4.2009, že od 1.mája 2009 ruší moje pracovné miesto, vzhľdom k tomu, že mám ešte 20 dní starej dovolenky a nárok na 12 dní novej, tak rozhodol, že mám najskôr vyčerpať dovolenku a až potom budem mať výpoveď.
Dôvodom výpovede je to, že ruší moje miesto. Chcela by som preto vedieť, či mám nárok nielen na odstupné podľa zákonníka práce minimálne 3 mesačné platy, ale ako to bude s výpovednou dobou, ktorá je 3 mesiace, či mi môže aj za túto dobu vyplatiť mzdu, alebo ako by to bolo z právneho hľadiska správne riešiť. On už nechce aby som po vyčerpaní dovolenky do jeho firmy viac nastupovala. Ako to prosím Vás bude s výpovednou lehotou a s odstupným.

Dakujem za rady!
0 0
lenjar lenjar

lenjar je offline (nepripojený) lenjar

a ja sa po prihlaseni,neviem dostat na stranku,kde som zadala temu,otazku a najsť odpovedat????
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

lenjar Pozri príspevok
a ja sa po prihlaseni,neviem dostat na stranku,kde som zadala temu,otazku a najsť odpovedat????
Po prihlásení vidíš nad výrazným modrým riadkom Vitajte, lenjar. Klikneš na svoje meno, dostaneš sa do svojho profilu, nájdeš záložku štatistika - Nájsť všetky príspevky od lenjar.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
lenjar Pozri príspevok
a ja sa po prihlaseni,neviem dostat na stranku,kde som zadala temu,otazku a najsť odpovedat????
možností je viac....na hlavnom paneli klikneš • obsluha • .... nájdeš si •sledované príspevky•

alebo...•moje nastavenia• - •sledované témy•..vyberieš si ....

ak chceš sledovať svoje príspevky, v nastaveniach si nájdi...upraviť možnosti ... sledovanie tém - nastavenie ...

môžeš si zvoliť v okienku možnosti...napr.okamžité upozornenie = dostaneš oznámenie na e-mail, alebo si klikneš
"neželám si upozornenia"
1 0
pinto pinto

pinto je offline (nepripojený) pinto

dobry večer .Vie mi niekto poradit?v roku 1996 som nemal zaplatene zdravotne poistenie, nakolko som bol v zahraniči .kolko rokov je premlčacia doba ? 10? alebo 5 rokov?
0 0
amara amara

amara je offline (nepripojený) amara

prosím poraďte ako sa dostanem k tomu, aby som zadala otázku. Totiž 2-krát som to skúšala, a nikde to nevidím.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

úúúplne hore máš ,,pridať tému,,
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Začalo sa mi v profile zobrazovať súčasná aktivita. Je to povinné ? Chcela by som to odstrániť aj čas poslednej návštevy. Dá sa to nejak? Ďakujem za rady.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať