Zavrieť

Porady

DPH ako neziaduci privesok

chcem poprosit o radu ako postupovat v nasledujucom pripade :

v auguste 2004 som ukoncila cinnost prevadzky ktora uz nebola ziskova a snazila som sa najst nieco ine. Na zaciatku roku 2005 som ochorela, prekonala dve operacie a dodnes som PN. Svoju zivnost som nezrusila ani neprerusila pretoze stale dufam ze znovu zacnem pracovat .
Som platca dph a chcela by som vediet co v tom pripade ak budem musiet nakoniec zivnost zrusit a nebudem mat peniaze na vratenie dph?
Existuju nejake postupy ktore taketo pripady osetruju?
Co by bolo najlepsie urobit.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Musíš napísať konkretnejšie o vrátenie dph z čoho? /HIM,zásoby a pod/koľko to vlastníš atd.

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Potrebuješ sa zbaviť starých zásob. Mala by si urobiť výpredaj a tak by si znížila zásoby. To, čo ti zostane, ako nepredajné zásoby by som na tvojom mieste odpredala zberným surovinám ako druhotnú surovinu. Predáš to za babku, ale predsa len predáš. odvedieš DPH na výstupe z uvedeného odpredaja štátu a potom požiadaš o zrušenie registrácie platiteľ DPH a následne o zrušenie živnosti. ]

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    dakujem ti velmi pekne este ta poprosim su po poziadani o zruzenie dph nasledne kontroly?

    symona je offline (nepripojený) symona

    aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac symona
    Po zrušení registrácie na DPH by mali z daňového úradu prísť na kontrolu. Ale stretla som sa s prípadom, že DPH bola zrušená pred rokom a doteraz na kontrolu neprišli. Majú na to však nejakú dobu čas, aby ju uskutočnili.

    DPH ako neziaduci privesok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.