Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru zo zdravotných dôvodov

Dobrý deň, prosím o radu - pomoc
Nie som členkou v odboroch, ale prosím poraďte mi. Mám 56 rokov a som vdova. Pracujem ako riaditeľka materskej školy. Mám odpracovaných 37 rokov. Toho času som na ročnej PN. PN mi končí 5.okt.2010. Pre vážne zdravotné problémy si vybavujem invalid.dôchodok a chcem požiadať o rozviazanie pracovného pomeru. Môj zamestnavateľ - starosta je veľmi labilný, náladový človek s ktorým je ťažká reč a nevie poradiť. Keď som mu pred týždňom napísala list a pýtala finančnú pomoc po nebohom manželovi , ktorý zomrel pred rokom inak starosta mi fin pomoc prisľubil už na pohrebe no ani cent mi nedal. Po obdržaní listu mi ihneď zatelefonoval s tým, či sa nehanbím takéto listy mu posielať. Som z neho zúfala. Pri písaní žiadosti o rozviazaní pracovného pomeru nechcem urobiť chybu, načo nesmiem zabudnúť? Čo všetko podľa zákona mi patrí? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    LudkaH Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu - pomoc
    Nie som členkou v odboroch, ale prosím poraďte mi. Mám 56 rokov a som vdova. Pracujem ako riaditeľka materskej školy. Mám odpracovaných 37 rokov. Toho času som na ročnej PN. PN mi končí 5.okt.2010. Pre vážne zdravotné problémy si vybavujem invalid.dôchodok a chcem požiadať o rozviazanie pracovného pomeru. Môj zamestnavateľ - starosta je veľmi labilný, náladový človek s ktorým je ťažká reč a nevie poradiť. Keď som mu pred týždňom napísala list a pýtala finančnú pomoc po nebohom manželovi , ktorý zomrel pred rokom inak starosta mi fin pomoc prisľubil už na pohrebe no ani cent mi nedal. Po obdržaní listu mi ihneď zatelefonoval s tým, či sa nehanbím takéto listy mu posielať. Som z neho zúfala. Pri písaní žiadosti o rozviazaní pracovného pomeru nechcem urobiť chybu, načo nesmiem zabudnúť? Čo všetko podľa zákona mi patrí? Ďakujem
    Ludka a prečo si chceš písať žiadosť o " rozviazanie pracovného pomeru "?
    V kľude počkaj, až Ti príde rozhodnutie o priznaní invalidného dôchodku a potom sa rozhodni. Ešte nič nemáš v ruke a už uvažuješ o " rozviazaní pracovného pomeru".
    Na skončenie pracovného pomeru "Dohodou" máš ešte dosť času. Držím Ti palce, aby Ti inv.dôchodok priznali a aby si sa rozhodla správne.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Petra Nová, Lubaba, Mária27, VERONIKA6, vieraaaa, arizona, Zitulda, rodina1
    8

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    LudkaH Pozri príspevok
    Veľmi pekne Ti ďakujem, že si zareagovala na môj problém,´. Aj nato som myslela ale ja dochádzam do práce 50 kilometrov a aj zdravotne sa necítim nato, aby som nastúpila do práce. PN mi končí 5 oktobra a čo potom?
    No pokiaľ Ty v žiadnom prípade nechceš chodiť už do práce, to je iná vec. Ale aj tak by som to do obdržania Rozhodnutia o priznaní invalidného dôchodku riešila po ukončení PN-ky dovolenkou, resp. neplateným voľnom.

    Keď obdržíš Rozhodnutie o priznaní invalidného dôchodku, potom sa teda dohodni so zamestnávateľom na Dohode o ukončení pracovného pomeru podľa § 60 ZP. Ale dostaneš len odchodné. Pokiaľ nemáte kolektívnu zmluvu, kde by bolo určené aspoň dvojmesačné, tak to bude len v sume priemerného 1 mesačného zárobku.

    Janka 52 je offline (nepripojený) Janka 52

    Janka 52
    Ak si celý tento rok na PN, tak Ti nárok na dovolenku nevznikol - treba odpracovať min. 60 dní v roku, vtedy patrí krátená dovolenku z titulu PN, resp. ak 60 dní neodpracuješ, tak za každých 21 dní odpracovaných patrí 1/12 z nároku na dovolenku.
    Naposledy upravil Janka 52 : 27.09.10 at 08:15

    LudkaH je offline (nepripojený) LudkaH

    LudkaH
    Pred posudkovou lekárkou som bola dva krát. Ešte raz ma predvolajú pred posudkovú komisiu, kým rozhodnú o invalidnom dôchodku

    LudkaH je offline (nepripojený) LudkaH

    LudkaH
    Veľmi pekne Ti ďakujem, že si zareagovala na môj problém,´. Aj nato som myslela ale ja dochádzam do práce 50 kilometrov a aj zdravotne sa necítim nato, aby som nastúpila do práce. PN mi končí 5 oktobra a čo potom?

    LudkaH je offline (nepripojený) LudkaH

    LudkaH
    Ďakujem za radu. Myslím, že si vyberiem dovolenku. Starej dovolenky mám 10 dní to je za rok 2009 a celú za rok 2010 a potom neplatené voľno a potom sa uvidí čo ďalej urobím. Npr:neplatené voľno si môžem požiadať aj tri aj viac mesiacov? Srdečná vďaka

    Ukončenie pracovného pomeru zo zdravotných dôvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.