Zavrieť

Porady

skoncenie rodicovskej dovolenky

viete mi niekto poradit. idem prijimat novu zamestnankynu a prave jej skoncila rodicovska dovolenka. musim poslat soc. poistovni nejake tlacivo ze jej skoncila a to iste spravit aj do zdravotnej? alebo to musi oznamit ona?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beatap je offline (nepripojený) beatap

    beatap
    ak je to celkom nová zamestnankyňa, tak by si ju mala len prihlásiť do SP a ZP, ako akéhokoľvek nového zamestnanca.... ak je to zamestnankyňa, ktorá nastupovala na materskú, či rodičovskú dovolenku od Vás, tak to hlásiš ty,

    ivetaM je offline (nepripojený) ivetaM

    ivetaM
    no ona je uplne nova. predtym u nas nepracovala. takze ja ju len normalne prihlasim ako novu zamestnankynu so SP a ZP a ona nemusi nic nahlasovat?

    beatap je offline (nepripojený) beatap

    beatap
    ona predtým nebola nikde zamestnaná? .... v prípade, že pred materskou bola zamestnaná, a pracovný pomer skončila v predchádzajúcom zamestnaní až teraz po materskej, tak ju odhlasuje bývalý zamestnávateľ.... v prípade, že nebola nikde zamestnaná tak na SP, by si mala ísť odhlášku (reg.list) vybaviť sama, lebo rodičovská dovolenka je po novom prerušenie, tak aby ju tam tak neviedli a čo sa týka ZP, tak to neviem 100%, ale predpokladám, že tiež by mala nahlásiť zmenu platiteľa, teda, že už za ňu neplatí štát, ale to všetko len za predpokladu, že nemala bývalého zamestnávateľa

    PEPO2 je offline (nepripojený) PEPO2

    som normálna PEPO2
    Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ´koľko peňazí dostanem z úradu práce po skončení rodičovskej dovolenku, a či si popri tom môžem aj privyrábať ?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    PEPO2
    Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ´koľko peňazí dostanem z úradu práce po skončení rodičovskej dovolenku, a či si popri tom môžem aj privyrábať ?
    Odpoveď som ti napísal tu http://www.porada.sk/showthread.php?p=143051#post143051

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Zamestnankyňa ktorá bola na MD a od októbra 2005 už na RD nastúpi od 02.05. do zamestnania. Ja ako zamestnávateľ nahlásim do soc. poisťovne ukončenie prerušenia poistného k 30.04.2006 , a zároveň dám prihlášku od 01.05.2006 ?
    Dávam aj hlásenie do zdrav. poisťovne ?
    Dieťa ešte nemalo 3. roky . bude ona poberať aj naďalej RP ?
    Aký doklad potrebujem od nej aby si mohla uplatniť daňový bonus ?

    Mám ako zamestnávateľ aj nieakú inú povinnosť ?

    Má ona písomne požiadať o ukončenie RD a nástup do PP ?
    Naposledy upravil AGRO : 01.05.06 at 16:34 Dôvod: dopísanie

    gata je offline (nepripojený) gata

    gata
    Ak som správne pochopila zakon o soc. poisteni a zdravotnom poistení môžem po skončeni rodičovskej dovolenky zostat doma. teda po poriadku....
    28.5.2006 dieťa dovrši 3 roky a ja sa chcem nadalej o dieťa osobne a celodenne starať a v takom pripade za mna do SP a ZP bude poistne platiť štát, ale zaujímalo by ma či:
    1. mi môj zamestnávatel musí toto umožniť, alebo mi môže dať výpoveď?????
    2. bude musieť môj zamestnávateľ za mňa platiť odvody z titulu zamestnávateľa????
    3. viem že mám nárok na dovolenku z obdobia kedy som čerpala materskú dovolenku, ale čo v takomto prípade s ňou, ako ju mám vyčerpať??? môže mi ju zamestnávateľ preplatiť????

    budem veľmi rada ak mi niekto poradí.....už vopred veľmi pekne ďakujem

    na bod. 3. som tu našla odpoveď, že pokial trvá PP nemôže
    Naposledy upravil gata : 04.05.06 at 21:54 Dôvod: kto hľadá najde....

    skoncenie rodicovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.