Zavrieť

Porady

Odloženie splatnosti DPH ???

Prosím Vás, existuje nejaká možnosť oficiálne odložiť splatnosť DPH? Ide nám totiž o to, že sme v októbri faktúrovali vysoké sumy za práce, čiže nám vznikla vysoká daňová povinnosť, ale vieme, že peniaze nám prídu až v decembri a nemáme na zaplatenie DPH. Dá sa požiadať daňový úrad o odloženie splatnosti DPH alebo niečo podobné??? Ak s tým máte niekto skúsenosť, prosím poradte, ako postupovať.

Vdaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Takáto možnosť nie je. Pokiaľ DPH nie je zaplatená v lehote splatnosti, daňový úrad vyrubí pokutu vo výške úrokov NBS za každý deň omeškania. Je to dosť mastná pokuta, takže radšej zaplatiť DPH ako platiť poktuy.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Trochu doplním evininu dobrú radu, takže je to v tom §59 cit. zák.:
    (3) Ak daňový subjekt žiada o povolenie odkladu platenia dane z príjmov alebo dane z pridanej hodnoty, alebo spotrebných daní, predloží analýzu svojej finančnej a ekonomickej situácie.
    A tiež sú tam aj informácie o úrokoch...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja som sa pred casom tiez stretla s takymto problemom, ale boli s tym spojene tak neprekonatelne prekazky (dokladanie udajov pre danovy urad) a tak vysoke penale, ze sef sa radsej rozhodol cast penazi pozicat od ineho podnikatela a cast doniesol z domu a danovemu uradu sme zaplatili v termine.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Presne na to som narážala, keď som tvrdila, že tu v podstate nie je možnosť odkladu platenia DPH. Ak nezaplatíš DPH včas, zaplatíš pokutu. Ak požiadaš o odklad splatenia DPH, nabeháš sa, nadokladuješ, orobíš sa stým ako kôň a aj tak zaplatíš také úroky, ako by si platila pokutu. Ľudovo povedané: prašť jak uhoď.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    evuša, nie je to celkom tak.....prístup DÚ je do budúcnosi pre firmu oveľa príjemnejší, keď vyvinie snahu zdôvodniť a preukázať momentálnu neschopnosť zaplatiť, ako keď pasívne čaká na pokutu. . Moja skúsenosť.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    evuša
    Presne na to som narážala, keď som tvrdila, že tu v podstate nie je možnosť odkladu platenia DPH. Ak nezaplatíš DPH včas, zaplatíš pokutu. Ak požiadaš o odklad splatenia DPH, nabeháš sa, nadokladuješ, orobíš sa stým ako kôň a aj tak zaplatíš také úroky, ako by si platila pokutu. Ľudovo povedané: prašť jak uhoď.
    To si musí každý zvážiť sám aká je jeho momentálna finančná situácia a či sa mu s tým oplatí napracovať. Ale možnosť odkladu platenia DPH, resp. platenia v splátkach tu je..
    Naposledy upravil evina : 15.11.05 at 19:29

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Myslim, ze uver v banke sa vybavi skor, ako odklad platenia dane na danovom urade. Niektore banky ponukaju kontokorent vo vyske priemerneho polrocneho kreditneho obratu. Ani to sice nie je bez poplatkov a urokov, ale je s nimi prijemnejsie jednanie ako s danovym uradom.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    durisovad
    Myslim, ze uver v banke sa vybavi skor, ako odklad platenia dane na danovom urade. Niektore banky ponukaju kontokorent vo vyske priemerneho polrocneho kreditneho obratu. Ani to sice nie je bez poplatkov a urokov, ale je s nimi prijemnejsie jednanie ako s danovym uradom.
    Ja som sa nestretla so zlým prístupom DÚ. Firma ale musí mať všetky záväzky voči DÚ v poriadku a ak doteraz platila načas nerobia problém.

    Mňa ale zaráža, prečo sa dostali do tejto situácie!. Veď sa mali dohodnúť s odberatateľmi a fakturovať postupne. Takejto situácii sa dá predísť!

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Mozno odberatelovi tiez hrozilo, ze bude mat vysoku danovu povinnost DPH a potreboval si ju touto odberatelskou fakturou znizit. A zakon obchodu hovori, ze zakaznik je nas pan.

    heket je offline (nepripojený) heket

    heket
    ALDA
    Ja som sa nestretla so zlým prístupom DÚ. Firma ale musí mať všetky záväzky voči DÚ v poriadku a ak doteraz platila načas nerobia problém.
    Toto už dnes neplatí. Aj tak vyrátajú pokutu ak presiahne 500 sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.