Zavrieť

Porady

Spoľahlivý plynový závesný kotol

Chcem poprosiť o radu pri výbere vhodného a hlavne spoľahlivého plynového zévesného kotla. Momentálne mám Leiber Preminox s prietokovym ohrevom vody, vykurukem nim rodinny dom (bungalov) s 3mi izbami, vykurovacia sustava mala (6 radiatorov), uzitkova plocha 80m2, sme tu 2 ludia. Kedze Leiber ma sklamal na plnej ciare, pokusam sa v spleti vyrobcov vybrat ten najvhodnejsi, ale hlavne najspolahlivejsi kotol. Pokukujem hlavne po kotloch so zabudovanym zasobnikom TUV, kedze si myslim, ze ten Leiber sa kazi prave z dovodu prietokoveho ohrevu, a tym ze velmi castu zapina pri aj najmensom odbere TUV: Vie mi tu niekto relevntne poradit v tejto veci, pripadne napisat vase skusenosti s jednotlivymi typlmi a vyrobcami a hlavne taktiez s dobrym a spolahlivym servisom. Neviem ci som uviedol dostatok informaci, snad este to, ze momentalne su vedele spaliny 2vrstvovym kominovym sytsemom 100/60mm, stredom vyuk spalin, po obvode nasavanie vzduchu na podporu horenia. dakujem
Usporiadat
jachymj jachymj

jachymj je offline (nepripojený) jachymj

tak teraz nechapen, ci sa stazujes alebo si stastny. Ja som napsal, co chce ta dotycna firma za instalaciu noveho kotla, pomaly taku istu sumu ako cena kotla samotneho. ved to je chore!!!
0 0
Hana987 Hana987

Hana987 je offline (nepripojený) Hana987

Riešim presne tento problém práve teraz do novostavby RD, že aký kotol. Ale o tom Vaillante som tiež počula, majú teraz do konca oktobra zostavy za 2000 eur komplet so všetkým vrátane zásobníka 120 resp. 150 l
Ešte si prípadne pozri KKH, kotle WOLF, nemecké, údajne tiež dobré, tiež akciové ceny do konca roka.
Máte niekto skúsenosť so značkou WOLF?
0 0
Jack_spk Jack_spk

Jack_spk je offline (nepripojený) Jack_spk

Mna stal kotol GEMINOX THRI 2-17 komplet so 120L zásobníkom aj s termostatom a vonkajšou sondou - 2250 €. Dneska sa da dojednať skoro všetko...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Jack_spk Pozri príspevok
Mna stal kotol GEMINOX THRI 2-17 komplet so 120L zásobníkom aj s termostatom a vonkajšou sondou - 2250 €. Dneska sa da dojednať skoro všetko...
Len ja mam THRi DC - dvojokruhovy, preto ta vyssia cena.
0 0
milan395 milan395

milan395 je offline (nepripojený) milan395

Ja dal namontovať tiež Geminox Zem 2-17 M50 vstavaný zásobník aj termostat a vonkajšia sonda za 1900eur. Zatial spokojnosť. A ak nie tak sused bude mať ťažké noci.
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Luky89 Pozri príspevok
48 € ????????????? Náš technik bral za starý kotol 10 € za nový ešte neviem lebo ešte neprišiel (má toho veľa)
No už bol 72€
THRi 2-17 c (servisná prehliadka kvôli predĺženej záruke)
60 minut práce
demontáž montáž horáka, výmenníka + čistenie
montáž demontáž ventilátora,
kontrola čerpadla,
čistenie sifónu, kontrola spalín, kontrola spaľovacej zmesi, kontrola elektród, čistenie filtrov, prefuknutie výmenníka, prefuknutie horáka

Asi sa neoplatí dokončiť vysokú ale ísť montovať kotli
A asi najprekvapivejšie na tom je že za montáž kotla pri kúpe vzali 180 €
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať