Zavrieť

Porady

prihlasenie zamestnanca

ahojte,kto mi prosim vas poradi, kedze mam v hlave uplny zmatok, mam na vas otazocku (zatial len jednu): ako postupovat pri prihlaseni zamestnanca (soc.poist.VsZP a pod.), kt. do zamestnania nastupil k 01.11.2005? vopred vdaka za odpoved
Usporiadat
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

po prvé už si prešvihla termíny aj pre SP aj pre ZP, ale lepšie neskoro ako nikdy... takže do SP vypíš registračný list(mal byť odovzdaný ešte pred 1.11), ten nájdeš aj na ich internetovej stránke a do ZP hromadné oznámenie o poistencoch (malo byť do 8.11.), tlačivko majú neviem či všetky poisťovne tiež na nete
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Zamestnancov prihlásiť môžeš aj mailom, faxom, alebo cez SMS, prihlasuje sa pred nástupom do zamestnania a do troch dni potom musíš zaniesť originál RLFO do SP, tu je link:http://www.socpoist.sk/index/podstra...id=428&lang=sk
0 0
stanicapap stanicapap

stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

dakujem velmi pekne za promtnu odpoved..ak mozem byt este drza, tak predsa jedna otazocka: mozem zamestnat aj zivnostnika, ale normalne ako zamestnanca na TPP, za kt. budem riadne odvadzat vsetky poplatky? alebo aky postup by ste mi poradili?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
stanicapap
dakujem velmi pekne za promtnu odpoved..ak mozem byt este drza, tak predsa jedna otazocka: mozem zamestnat aj zivnostnika, ale normalne ako zamestnanca na TPP, za kt. budem riadne odvadzat vsetky poplatky? alebo aky postup by ste mi poradili?
Samozrejme, že môžeš
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ajobs
Samozrejme, že môžeš
Súhlasím, iba doplním, tiež ho musíš prihlásiť do SP,ZP.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
stanicapap
dakujem velmi pekne za promtnu odpoved..ak mozem byt este drza, tak predsa jedna otazocka: mozem zamestnat aj zivnostnika, ale normalne ako zamestnanca na TPP, za kt. budem riadne odvadzat vsetky poplatky? alebo aky postup by ste mi poradili?
Ak nema cinnost, ktoru ma u Vas vykonavat, uvedenu v ZL, tak preco nie??? Ak ma, bolo by asi pre Vas lacnejsie, keby Vam to fakturoval....
0 0
stanicapap stanicapap

stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

to potom znamena, ze pre mna bude vystupovat len ako zamestnanec, s kt. mam podpisanu prac. zmluvu a on si bude popri tom este plnit svoje zavazky voci poistovnam, pricom ja budem za neho tiez odvadzat (nie je to postavene na hlavu - ved to bude duplicitne!!)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanicapap
to potom znamena, ze pre mna bude vystupovat len ako zamestnanec, s kt. mam podpisanu prac. zmluvu a on si bude popri tom este plnit svoje zavazky voci poistovnam, pricom ja budem za neho tiez odvadzat (nie je to postavene na hlavu - ved to bude duplicitne!!)
U Vás bude ako zamestnanec a budeš robiť odvody tak, ako za iného zamestnanca a on si okrem odvodov u Vás bude platiť odvody zo súbehu činností.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
stanicapap
to potom znamena, ze pre mna bude vystupovat len ako zamestnanec, s kt. mam podpisanu prac. zmluvu a on si bude popri tom este plnit svoje zavazky voci poistovnam, pricom ja budem za neho tiez odvadzat (nie je to postavene na hlavu - ved to bude duplicitne!!)
Ano, teba vobec nemusi zaujimat ci ma alebo nema ZL, a platenie odvodov de facto nie je duplicitne, lebo z vyssich prijmov samozrejme vyssie odvody....
0 0
stanicapap stanicapap

stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

este raz vdaka, velmi mi to pomohlo..
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
beatap
po prvé už si prešvihla termíny aj pre SP aj pre ZP, ale lepšie neskoro ako nikdy... takže do SP vypíš registračný list(mal byť odovzdaný ešte pred 1.11), ten nájdeš aj na ich internetovej stránke a do ZP hromadné oznámenie o poistencoch (malo byť do 8.11.), tlačivko majú neviem či všetky poisťovne tiež na nete
Prosím Vás, netreba zamestnanca prihlásiť aj da DÚ?

ani vtedy, keď ide o prvého zamestnanca vo firme??

Ďakujem,


Laura
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Zamestanaca nie, ale zamestnávateľ sa musí prihlásiť na DÚ ako plátca preddavkov na daň zo závislej činnosti. Potom bude štvrťročne zasielať hlásenie o odvedenej dani zo závislej činnosti a na konci roka ročný prehľad o dani zo ZČ.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=Laura1]Prosím Vás, netreba zamestnanca prihlásiť aj da DÚ?

ani vtedy, keď ide o prvého zamestnanca vo firme??

Ďakujem,

Zamestnávateľ neprihlasuje zamestnancov na DÚ. Prihlási sám seba ako platcu dane zo závislej činnosti.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Okrem toho musíš sa zahlásiť aj na SP ako zamestnávateľ a tiež na príslušnej zdravotnej poistovni. Takže samé prihlášky.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Laura1
Prosím Vás, netreba zamestnanca prihlásiť aj da DÚ?

ani vtedy, keď ide o prvého zamestnanca vo firme??

Ďakujem,


Laura
Na DÚ sa prihlasuješ ty ako zamestnávateľ s tým, že označíš aké druhy daní budeš platiť - tam označíš daň z príjmu zo závislej činnosti. Ako zamestnávateľ budeš odvádzať preddavky na daň z príjmu zo závislej činnosti svojich zamestnancov.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
bredikova
Okrem toho musíš sa zahlásiť aj na SP ako zamestnávateľ a tiež na príslušnej zdravotnej poistovni. Takže samé prihlášky.
Ešte niečo,
to viem, že zamestnávateľ má prihlásiť zamestnanca do SP ešte pred nástupom do zamestnania.
Zamestnávateľ sa má prihlásiť, ako zamestnávateľ do 8 dní, alebo tiež pred nástupom?

V zdr.p. je to všetko do 8 dní - poklaľ viem.
Ďakujem,Laura
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Laura1
Ešte niečo,
to viem, že zamestnávateľ má prihlásiť zamestnanca do SP ešte pred nástupom do zamestnania.
Zamestnávateľ sa má prihlásiť, ako zamestnávateľ do 8 dní, alebo tiež pred nástupom?

V zdr.p. je to všetko do 8 dní - poklaľ viem.
Ďakujem,Laura
Zamestnávateľ je povinný sa prihlásiť do SP do 8 dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň 1 zamestnanca ( § 231,ods.1,písm. a/).
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ďakujem Vám
Laura
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Na prihláškach do soc.poisťovne a zdrav.pois. sa dúfam nikde neuvádza fond pracovnej doby.To len aby sa nečudovali, keď bude mať vym.základ menší ako min mzda.Pri kontrole sa orientujú podľa prac.zmluvy? /5 hod.deň/ Dík
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Nie,fond prac.doby sa neuvádza,iba druh prac.pomeru.VZ kontrolujú podľa mzdových listov a podľa PZ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať