Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..hm..no ak si mala silu vydržať to 5 rokov, určite ešte nájdeš silu vydržať do pojednávania....a ak je manžel taký frajer, že si deti kupuje drahými darčekmi- predpokladám, že sú to malé detičky a cene darov nerozumejú, no tak mu vysvetli, že ak bude takto pokračovať, no tak mu tie deti necháš a zariadiš si život inak.....a vážne mu vysvetli, že tomu tak bude!!!....ono je to len ako taktický manéver a bolo by to ťažké aj urobiť, ale musíš byť taktik aby si zvládla bez ujmy na zdraví celý rozvod,lebo ešte môžu prísť aj tvrdšie údery a psychológ ti veľa nepomôže, tomu ver!...

    (..a aby si pridala svojim slovám váhu, hoď sa nakrásno, choď ku kaderníčke, na manikúru,s kamoškami večer von...aspoň raz...a tatko nech varuje deti...skús to!..)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    misada Pozri príspevok
    Dakujem Vám vsetkým za milé odpovede. Naozaj si myslím, že keď by som šla von, tak to zneužije, lebo ako on tvrdí stál sa chodím k..viť apod...a to podotýkam pred deťmi!!!Sú to ť-ročné deti tak ako jedna z váS napísala nedokážu chápať hodnotu vecí... On zarába nepomern viacej ako ja...nic mi nedáva ba práve naopak ja musím JEEMU dávať 300 EUR za to, že tu bývam.
    Chodí na týždňovky a keď je doma tak je naložný v liehu...brutálne sa mi vyhráža a ponižuje ma pred deťmi. Chcem odísť ale nmám kam.Hľadám podnájom, alee žijem v malom meste, kde nie je nič. Nevládzem už...nevládzem a najhoršie na tom je že som na všetko sama. Manželova rodina ma od začiatku neberie ako seberovnú a mamu mám ďaleko. Ach jaj...keby človek vedel ako sa ten druhý zachová, do zväzku cesta krásna, zo vzťahu neskutočná a nechutná. Budem Vás informovať. Držte palce dúfam že to prežijem.
    rozvod sa môže ťahať dlhú dobu, o výživné na deti môžeš požiadať aj za trvania manželstva

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ohľadom rozvodov a rôznych nelichotivých situácií tu bolo veľa napísaného, stačí si dať do okienka "akú informáciu hľadáte?" slovo rozvod a vyhodí vám to veľa tém s tým súvisiacich.

    elisaj je offline (nepripojený) elisaj

    elisaj
    pepsikova Pozri príspevok
    no tak mu vysvetli, že ak bude takto pokračovať, no tak mu tie deti necháš a zariadiš si život inak.....a vážne mu vysvetli, že tomu tak bude!!!....ono je to len ako taktický manéver a bolo by to ťažké aj urobiť
    No nie som si ista či je toto dobre urobit.Aby to potom nezneužil jej manžel pri rozvode proti nej.Niektory chlapi chcu aby boli deti s nimi a aby to nebolo horšie.

    A vam vela sil aby ste to zvladli.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    misada Pozri príspevok
    Dakujem Vám vsetkým za milé odpovede. Naozaj si myslím, že keď by som šla von, tak to zneužije, lebo ako on tvrdí stál sa chodím k..viť apod...a to podotýkam pred deťmi!!!Sú to ť-ročné deti tak ako jedna z váS napísala nedokážu chápať hodnotu vecí... On zarába nepomern viacej ako ja...nic mi nedáva ba práve naopak ja musím JEEMU dávať 300 EUR za to, že tu bývam.
    Chodí na týždňovky a keď je doma tak je naložný v liehu...brutálne sa mi vyhráža a ponižuje ma pred deťmi. Chcem odísť ale nmám kam.Hľadám podnájom, alee žijem v malom meste, kde nie je nič. Nevládzem už...nevládzem a najhoršie na tom je že som na všetko sama. Manželova rodina ma od začiatku neberie ako seberovnú a mamu mám ďaleko. Ach jaj...keby človek vedel ako sa ten druhý zachová, do zväzku cesta krásna, zo vzťahu neskutočná a nechutná. Budem Vás informovať. Držte palce dúfam že to prežijem.
    ..

    ..zober deti a choď k mame..aj keď je ďaleko, to bude len lepšie pre teba a deti..lebo očividne ten domáci tyran nevie, čo by robil a ako by ti ublížil...ty budeš len dobrovolne trpieť???...a sťažovať sa?...nič proti tomu neurobíš?..
    (ja by som mu dala 300€, aj by samu nimi grgalo iste aj dva týždne!!)

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    Laco-monter Pozri príspevok
    Vzhľadom na osadenstvo Porady.sk

    takéto a podobné témy su tu veľmi obľúbené.

    Blahoželám,lepši priestor na sťažovanie sa asi neexistuje.
    ..

    ..máš pravdu, Laco,len ber ohľad aj na to, že nie každý má toľko sily a energie ako ty, alebo ja, čo dokážu vyriešiť všetko a hneď ku svojej maximálnej spokojnosti..takže-nechaj ľuďom priestor..

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Vzhľadom na osadenstvo Porady.sk

    takéto a podobné témy su tu veľmi obľúbené.

    Blahoželám,lepši priestor na sťažovanie sa asi neexistuje.
    koordinatoreva
    Nechcem zakladať novú tému, tak sa spýtam tu: ak na rozvode poviem, že nie, a nás nerozvedú aký je ďalší postup, viem ,že je tam právo sa odvolať do 15 dní, teda to sa iste odvolá manžel, potom to môže ako pokračovať? Ďakujem, rozvod je v pondelok

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    kto sa chce a kto nechce rozviesť.....som nepochopila, prečo áno a prečo nie.....resp. prečo manžel by dával odvolanie.....

    gilda je offline (nepripojený) gilda

    gilda
    V príspevku bolo napísané:... a psychológ ti veľa nepomôže, tomu ver!...

    Ver tomu, že dobrý psychológ dokáže pomôcť.

    gilda je offline (nepripojený) gilda

    gilda
    tatanka111 Pozri príspevok
    Ver tomu, že jedna z najťažších vecí je :

    Sám sebe psychológom
    Verím a preto je na mieste v prípade núdze poznať odborný pohľad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.