Zavrieť

Porady

reklamácia topánok

dobry den!v novembri budu 2roky čo som si zakúpila topánky v deichmanne.pred 3dnami som si vybrala zimnu obuv a rozhodla som sa reklamovat zimnu vychadzkovu obuv z dovodov:koža mi na topánkach praská, odlepuje sa mi päta.Nenosila som ich celé 2 zimy,striedala som ich...cca 5mesiace boli nosené,možno ani toľko,boli aj dostatočne ošetrované.Ich cena je 40eur,čo je zato peniaz...dnes som ich zobrala do deichmannu a ich odpoved bola:keby táto vada nastala do roku,riešili by ju.Tak prečo je na to záruka 2roky??Chcem to vyskúšať aj v dalšiej predajni deichmann a vysvetlit im to osobne. vopred dakujem za rady a skusenosti!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    1. Reklamáciu uplatnenú počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci zamietnuť iba na základe odborného posúdenia. Odborným posúdením je vyjadrenie súdneho znalca alebo stanovisko vydané autorizovanou, notifikovanou alebo akreditovanou osobou alebo stanovisko osoby oprávnenej výrobcom na vykonávanie záručných opráv, t.j. autorizovaný servis (§ 2 písm. n) ZOS). Osoba určená predávajúcim na odborné posúdenie reklamácie je zvyčajne uvedená v záručnom liste, prípadne v reklamačnom poriadku.
    Bez ohľadu na výsledok takéhoto odborného posúdenia náklady na odborné posúdenie a iné náklady súvisiace s odborným posúdením znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia.
    2. Reklamáciu uplatnená po uplynutí 12 mesiacoch od kúpy nemusí predávajúci zamietnuť na základe odborného posúdenia, avšak v v doklade o vybavení reklamácie musí predávajúci uviesť, komu môžete kupujúci zaslať výrobok na odborné posúdenie – zase len súdny znalec, autorizovaná osoba alebo určená osoba.
    Ak kupujúci reklamovaný tovar zašle určenej osobe na odborné posúdenie, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdeni

    http://www.consuminstit.sk/index.php?id=221

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    bubkoch Pozri príspevok
    posledna veta bodu 2 je sice citovana z toho linku, ale je nepresna ...
    v pripade ze odborne posudenie dopadne v prospech kupujuceho, predavajuci musi taku reklamaciu uznat a musi uhradit aj naklady na odborne posudenie ...
    ale v pripade ze toto odborne posudenie dopadne v neprospech kupujuceho, ten znasa naklady na toto posudenie a predavajuci nema povinnost mu ich uhradit
    Myslím, že je to správne.
    Náklady za odb posudok + ostatné vzniknuté náklady(napr.poštovné a pod.) znáša predávajúci, bez ohľadu na výsledok odb.posudku. Predávajúci ich je povinný uhradiť zákazníkovi do 14 dní.
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...eklam%C3%A1cie

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Ahoj, v Tvojom prípade sa jedná o reklamáciu po 12. mesiacoch od kúpy a vtedy platí nasledovné:

    Reklamácia po 12 mesiacoch od kúpy
    Ak je reklamácia uplatnená po uplynutí 12 mesiacov od kúpy výrobku, predávajúci ju môže vybaviť spôsobom odôvodnené zamietnutie aj bez odborného posúdenia. V tomto prípade je však osoba, ktorá reklamáciu vybavila (predávajúci, ním poverený zamestnanec alebo určená osoba), povinná poskytnúť spotrebiteľovi informáciu o tom, kam môže výrobok poslať na odborné posúdenie.

    Odborné posúdenie môže vypracovať znalec, autorizovaná, notifikovaná alebo akreditovaná osoba, alebo určená osoba.
    Ak spotrebiteľ pošle takýto výrobok na odborné posúdenie a odborným posúdením preukáže, že výrobok má vadu, za ktorú zodpovedá predávajúci, môže reklamáciu znova uplatniť. Znova uplatnenú reklamáciu predávajúci nemôže zamietnuť, ale musí ju vybaviť iným spôsobom, ako je odôvodnené zamietnutie, teda odovzdaním opraveného výrobku, výmenou výrobku, vrátením kúpnej ceny výrobku alebo vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku.

    Náklady na odborné posúdenie
    Z hľadiska nákladov, ak spotrebiteľ zašle výrobok na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša vždy predávajúci, teda počas celej dĺžky záručnej doby bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia.
    Ak je však výrobok zaslaný na odborné posúdenie inej ako určenej osobe, teda znalcovi alebo autorizovanej, notifikovanej alebo akreditovanej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady je predávajúci povinný uhradiť spotrebiteľovi iba v prípade, ak odborné posúdenie preukáže zodpovednosť predávajúceho za reklamovanú vadu, a to v lehote do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie.

    Ak sa však odborným posúdením preukáže, že zodpovedný za vady je spotrebiteľ, tak si všetky náklady hradí spotrebiteľ sám.

    szisza je offline (nepripojený) szisza

    szisza
    Odporúčam Vám aby ste išla na linku: http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi - tam si vyhladajte číslo telefónu, ktoré Vám patrí a opýtajte sa čo máte robiť. Mne už veľakrát pomohli a poradili v prípadoch, že som pri reklamáciach nebola vhodne vybavená. Sú tam pracovníčky veľmi milé a s radosťou odpovedia na všetky naše otázky.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    arizona Pozri príspevok
    1. Reklamáciu uplatnenú počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci zamietnuť iba na základe odborného posúdenia. Odborným posúdením je vyjadrenie súdneho znalca alebo stanovisko vydané autorizovanou, notifikovanou alebo akreditovanou osobou alebo stanovisko osoby oprávnenej výrobcom na vykonávanie záručných opráv, t.j. autorizovaný servis (§ 2 písm. n) ZOS). Osoba určená predávajúcim na odborné posúdenie reklamácie je zvyčajne uvedená v záručnom liste, prípadne v reklamačnom poriadku.
    Bez ohľadu na výsledok takéhoto odborného posúdenia náklady na odborné posúdenie a iné náklady súvisiace s odborným posúdením znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia.
    2. Reklamáciu uplatnená po uplynutí 12 mesiacoch od kúpy nemusí predávajúci zamietnuť na základe odborného posúdenia, avšak v v doklade o vybavení reklamácie musí predávajúci uviesť, komu môžete kupujúci zaslať výrobok na odborné posúdenie – zase len súdny znalec, autorizovaná osoba alebo určená osoba.
    Ak kupujúci reklamovaný tovar zašle určenej osobe na odborné posúdenie, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdeni

    http://www.consuminstit.sk/index.php?id=221
    posledna veta bodu 2 je sice citovana z toho linku, ale je nepresna ...
    v pripade ze odborne posudenie dopadne v prospech kupujuceho, predavajuci musi taku reklamaciu uznat a musi uhradit aj naklady na odborne posudenie ...
    ale v pripade ze toto odborne posudenie dopadne v neprospech kupujuceho, ten znasa naklady na toto posudenie a predavajuci nema povinnost mu ich uhradit

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    arizona Pozri príspevok
    Myslím, že je to správne.
    Náklady za odb posudok + ostatné vzniknuté náklady(napr.poštovné a pod.) znáša predávajúci, bez ohľadu na výsledok odb.posudku. Predávajúci ich je povinný uhradiť zákazníkovi do 14 dní.
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...eklam%C3%A1cie
    aha, takze ak chcem poskodit predavajuceho, tak po roku budem reklamovat topanky kazdy mesiac s hociakym beznym opotrebenim, a aj napriek tomu ze to je zjavne neopravnena reklamacia, predavajuci kazdy mesiac zaplati odborny posudok ? fajn vediet ...

    pattykka je offline (nepripojený) pattykka

    pattykka
    dakujem za odpevede.v zaruke je ešte mesiac,tak neviem prečo nechcu riešit problém,ich odpoved bola že nema to význam posielat dalej.takže ked budem trvat na tom aby to poslala na odborne posudenie a ked to nebude v mojom prospechu plati to predavajuca firma?čitala som že za poslanie platia cca 50eur..takže dufam že mi vratia tých 40 a problem je vyriešeny...ale viem že to tak lahko nepojde.
    treba si dat spravit znalecky posudok a pokial bude uznana chyba vyrobcu (predajcu ) tak je predajca povinny zaplatit aj obuv, aj znalecky posudok , aj naklady spojene s cestovnym prip. ine..

    Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

    Angibabuska
    Dobry den poradaci!

    Pred rokom som si kupila cizmy na zimu v obchode DEICHMANN za 25 eur. Teraz, po 12. mesiacoch som dala reklamovat, pretoze podpatok bol poskodeny. Lenze mi neuznali reklamaciu z dovodu "mechanickeho poskodenia podpatkov". Pani predavacka mi vravela, ze mam to dat este raz posudit odborneho znalcovi, a v pripade, ze mi uzna vadu, tak mi preplatia vsetko. Lenze teraz som zistila, ze neide len o vadu podpatkov, ale mam vzduchove bublinky na vrsku topanok a este sa mi odlepila podrazka od vrchnej casti obuvi. No a dalej sa mi premokavaju tie cizmy.

    Mozem to dat este raz na reklamaciu z ineho dovodu?

    Dakujem za odpoved!

    Angela

    Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

    Angibabuska
    Ahojte!

    Teraz mam cizmy od HUMANIC za 40 €. Nosila som ich asi 3 mesiace a sa mi premokavaju a odlepuje sa mi podrazka. Uz mam normalne fobiu ist do ochodu reklamovat, co ak mi zase neuznaju reklamaciu? V reklamacnom liste pisu, ze je to zimna vychadzkova obuv, takze si myslim, ze mam ich nosit teraz a nie na jar, ked ani kvakva vody nebude na chodniku. Poradte mi, co mam robit???


    Dakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.