Zavrieť

Porady

DVD prehrávač versus domáce kino

blíži sa čas vianoc a tým aj kúpa čiernej techniky. Neviem sa však rozhodnúť medzi kvalitným dvd prehrávačom za normálnu cenu a domácim kinom. Máte nejaké nápady tipy?

moje znalosti:

formáty :CD - R(RW), DVD-R(W), DVD+R(W), MP3, Audio-CD, MPEG4 , XViD, DIVx, SVCD, VCD, WMA, , JPEG Photo-CD, Kodak Picture-CD ,

podpora českého/slov. / menu a českých /slov./ tituliek - ak keď sa budú volať inak, resp mať iné koncovky

firmware, ktorý sa bude dať upgradovať ...

scart výstup...

Poradíte výhody, nevýhody, popr. svoje skúsenosti ???

Ďakujem za Vaše postrehy...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Kvalitatívne a technologicky nemás velký rozdiel medzi tými dvomi vecami, ba skoro ziadny.

    Prirovnal by som to beznému úctu v banke - DVD prehrávac je bezný úcet, ku ktorému si kúpis platobnú kartu, Internetbanking, úverovú linku. Domáce kino más balík produktov, kde to vsetko más, mozno aj viac, ale nemás to sité na mieru, niektoré veci nevyuzijes, alebo nie je to také, ako si chcela (napr. v balíku je Mastercard a Ty si chcela Visu).

    Rozdiel je v tom, ze kým domáce kino (ktorá sa sladá z prehrávaca a reprákov) je kompletná zostava, ktorú stací pripojit k telke a funguje. K DVD prehrávacu potrebujes dokúpit zosilovac a repráky. Ten zosilovac býva niekedy súcastou DVD prehrávaca, ale nie vzdy a máloktoré majú zosilovac na Dolby Digital, lebo sa ráta s tým, ze to nebude samostatne stojace DVD, ale sa pripojí na zosilovac. Ak aj majú zoilovac, tak väcsinou s výstupom iba na 2 repráky (P+L). Domáce kino je vlastne DVD prehrávac rozsírený o zosilovac s Dolby Digital dekodérom v jednej krabici - a má výstup na 5+1 reprákov.

    Pozn: Dolby Digital dekodér = vnútorná elektronická cast domáceho kina, ktorá dekóduje zvukové údaje na DVD médiu do 5+1 kanálového zvuku.

    Teraz výhody domáceho kina - kompaktnost, nezaberá vela miesta, nizsia cena oproti samostatnej zostave. Nevýhodou je, ze je neuniverzálny, tzn. nepripojís tam uz iné zariadenie, alebo len limitovane.

    Výhody DVD prehrávaca - zálezí od toho, aký je. Ak uz obsahuje DD dekodér a zosilovac, tak Ti stací len dokúpit repráky a pripojit k telke. V podstate ani repráky nepotrebujes, môzes vyuzit repráky na telke, ale stratís ten zvukový zázitok.

    Ak más, alebo budes pouzívat aj iné zariadenia - napr. videorekordér, kazetový prehrávac, tak je lepsie kúpit "receiver" (zosilovac) + repráky, na ktorý pripojís to DVD a ostatné zariadenia.

    Zhrnutie: ak si nárocnejsí filmový a hudobný fanúsik, tak Ti doproucujem vsetko poskladat - dobrý receiver, repráky. Potom Ti stací jednoduchsí DVD prehrávac bez dekodéra, ktorý môzes v budúcnosti lahko vymenit za iné DVD (napr. s moznostou nahrávania). Môzes sem tiez popripájat ostatné zariadenia, ktoré más a tiez kopec ostatných, ktoré este nemás.

    Ak si vsak bezný uzívatel, ktorý si rád pozrie film z pozicovne, prípadne má zopár hudobných CD diskov, tak Ti bude skôr vyhovovat domáce kino. Na viaceré modely pripojís aj pár externých zariadení (napr. videorekordér), musís sa vsak presvedcit pred kúpou, akými typmi konektorov je model vybavený. Cenovo Ta to vyjde výhodnejsie a odpadá Ti starost so zosúladením vsetkých komponentov (inak by si musela zosúladit DVD prehrávac, zosilovac a repráky). V zostave uz výrobcovia dajú dohromady také, ktoré sú plne kompatibilné (aby sa nestalo, ze zosilovac bude mat výkon 5x200 W a repráky budu "len" 80 wattové - doslo by k poddimenzovaniu).

    Ohladne prehrávania rôznych formátov nie je rozdiel medzi DVD a domácim kinom, resp. nezálezí to od týchto dvoch kategórií. Nie kazdé DVD Ti prehrá všetky formáty a naopak aj u domácich kín môzu byt také, ktoré prehrávajú nespocetné mnozstvo formátov. Takze treba sa pozriet pri kúpe, aké formáty daná zostava podporuje. Rádio (tuner) uz býva súcastou aj domáceho kina aj zosilovaca, ale nieje zabudované v DVD prehrávaci.

    Este jeden argument pre domáce kino - audio a videokazety budú uz za pár rokov minulostou, takze nemá význam investovat velké prostriedky do týchto médií. Domáce kino podporuje aj DVD aj CD formáty, ktoré majú budúnost (zatial :-)) ), kým ich nevystrieda nejaká iná technológia. Takze potreba pripojit viaceré zariadenia zanikne (neplatí pre tých, ktorí sa budú zaoberat napr. profesionálnym spracovaním videa, strihat filmy a pod.)

    Takze neviem, ci som Ti pomohol, ale aspon poznás môj pohlad na vec.
    Naposledy upravil Chobot : 15.11.05 at 15:36

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Silvi možno by som Ti vedel poradiť, ale nerozumiem tomu, čo je to normálna cena. Skús dať rozpočet celkom.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Tiež sme mali takúto dilemu presne minulý rok a nakoniec sme to vyriešili domácim kinom. A sme maximálne spokojný. Priestorový zvuk parádička.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Aj ja pridám svoju trošku do mlyna - ak kúpa DVD, alebo domáceho kina veľmi nesúri, oplatí sa počkať na DVD rekordér, to je také čudo, čo nielen prehráva DVD, CD,CD/RW a SACD, ale aj nahráva obraz a zvuk z rôznych zdrojov. Je to v podstate alternatíva k videorekordéru ( 2-3 roky a budú minulosťou ). Tie bez hardisku stoja cca od 7,500 Sk, ale hardiskové, ktoré sú zaujímavejšie, stoja nad
    14,000 Sk, čo je ešte dosť. Ich cena klesne výraznejšie až v budúcom roku.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Tie ceny platili tak minulý rok,teraz už aj značkový DVD-rekordér dostaneš pod 10 tis Sk a obyčajné DVD-prehrávače pod 5 tis Sk

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bepo
    Tie ceny platili tak minulý rok,teraz už aj značkový DVD-rekordér dostaneš pod 10 tis Sk a obyčajné DVD-prehrávače pod 5 tis Sk
    Áno, ale ten DVD rekordér je bez HDD. Tie s HDD sú skutocne este nad 14.000. Pamätám, ze ked som kupoval moju zostavu pred 3 rokmi, tak to bola novinka a Panasonic DVD rekordér stál 49.000. Teraz stojí 16.000. Takze oplatí sa pockat, ja by som DVD rekordér bez HDD uz asi nekupoval.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    A načo ti je HDD?Za menej ako polovicu rozdielu medzi prehrávačom a rekordérom sa dá vylepšiť pc a to dokáže viac ako dvd rekordér s HDD

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    bepo
    A načo ti je HDD?Za menej ako polovicu rozdielu medzi prehrávačom a rekordérom sa dá vylepšiť pc a to dokáže viac ako dvd rekordér s HDD
    Je to lepšie a komfortnejšie, keď je HDD súčasťou rekordéra, pri nahrávaní na HDD a na DVD netreba "prekáblovávať" PC a DVD rekordér.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Káblovať síce netreba ale skús zostrihať nahrávku z dovolenky na rekordéri a pc a uvidíš rozdiel.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    bepo
    Káblovať síce netreba ale skús zostrihať nahrávku z dovolenky na rekordéri a pc a uvidíš rozdiel.
    Ak chceš nahrávať napr. z TV na HDD, a nemáš ho v rekordéri, musíš prepojiť rekordér s PC káblom ( prípadne upravovať to na PC priemo, ak máš TV kartu ), ale nahrávať a upravovať nahrávku z kamery do PC je samozrejme že lepšie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bože.... ja len zíram. Toto je pre môjho syna, ten stale o domacom kine, DVD apod.
    teraz som ja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.