Zavrieť

Porady

ako uctovat preplacanie celkovej ceny prace v chranenej dielni (dohoda s UPSVaR §56)

Dobry den,
potrebovala by som poradit ohladom uctovania preplacania celkovej ceny prace podla §56
zivnostnik ma zriadenu chranenu dielnu, podpisanu dohodu s UPSVaR podla §56. Kazdy mesiac predlozil ziadost a prisli mu peniazky na ucet. to by bolo ok, ale ja netusim ako to mam uctovat. teraz mi doniesol vsetky doklady, lebo doteraz to len zberal doma.... vyplaty, odvody mam zauctovane normalne ako VOZD ale co s tymi peniazkami, ktore mu pridu na ucet z uradu prace? Je to ostatny prijem ovplyvnujuci zaklad dane? a ma sa to nejako refundovat aj zamestnancom vo vyplatach? lebo viem, ze on to doteraz nerobil, tak ci to nemam opravit.... dakujem za odpoved
Mirka.V POdľa čoho sa rozhodnete, či budete robiť klientovi s chránenou dieľnou, či budete robiť JU alebo PU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    janka.mo Pozri príspevok
    Dobry den,
    potrebovala by som poradit ohladom uctovania preplacania celkovej ceny prace podla §56
    zivnostnik ma zriadenu chranenu dielnu, podpisanu dohodu s UPSVaR podla §56. Kazdy mesiac predlozil ziadost a prisli mu peniazky na ucet. to by bolo ok, ale ja netusim ako to mam uctovat. teraz mi doniesol vsetky doklady, lebo doteraz to len zberal doma.... vyplaty, odvody mam zauctovane normalne ako VOZD ale co s tymi peniazkami, ktore mu pridu na ucet z uradu prace? Je to ostatny prijem ovplyvnujuci zaklad dane? a ma sa to nejako refundovat aj zamestnancom vo vyplatach? lebo viem, ze on to doteraz nerobil, tak ci to nemam opravit.... dakujem za odpoved
    Je to POZD . Refundovať to zamestnancom nemá, je to príspevok zamestnávateľovi na zriadenie chránenej dielne/chráneného pracoviska.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    miriza Pozri príspevok
    Ja keď sa mi ukáže úhradu z úradu práce na účte, tak to dávam na 346.000 mám to pomenované ako dotácia zo štátneho rozpočtu - chránená dielňa.
    ... toto je otázka v JU. V PU na 346xx robíš predpis oproti 648xx. a po úhrade prostriedkov na účet zamestnávateľa dorovnávaš účet 346xx zápisom 221xx/346xx

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Ja keď sa mi ukáže úhradu z úradu práce na účte, tak to dávam na 346.000 mám to pomenované ako dotácia zo štátneho rozpočtu - chránená dielňa.

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    dakujem velmi pekne za rychle odpovede....
    velmi mi pomohli

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    Dobrý deň, prosím o radu. Teraz od marca prechádza ku mne zákazník, ktorý má zriadenú chránenú dielňu a je mu poskytovaný príspevok podľa § 56 zákona o službách v zamestnanosti. Ešte som sa s týmto druhom príspevku nestretla a zmluvu medzi klientom a ÚP budem mať k dispozícii až zajtra. Ale rada by som si dopredu "naštudovala" danú problematiku. Vie mi niekto poradiť, aké podklady sa v prípade tohto príspevku odovzdávajú na ÚP? Ak som správne pochopila z predchádzajúcich "pokecov" je to druh príspevku, ktorý sa nezahŕňa do mzdy zamestnanca a teda sa ani nerobí odvod do ZP a ani sa nezdaňuje. Budem účtovať len cez účet 346 a štandardne zaúčtujem mzdy ako pri "bežnom" zamestnancovi (ak sa mýlim prosím opravte ma) Sú potrebné len podklady z miezd alebo aj nejaké podklady z účtovníctva? A čo sa odovzdáva z miezd a čo z účtovníctva? vopred ďakujem
    adra22 Dobrý deň prosím našli ste niečo k tomuto? Ide mi o to že keď UP mi prelatí CCP musím odvody vrátiť zamestnancovi? Nikde som sa nedopátrala odpovede.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Lenka1979 Pozri príspevok
    ... toto je otázka v JU. V PU na 346xx robíš predpis oproti 648xx. a po úhrade prostriedkov na účet zamestnávateľa dorovnávaš účet 346xx zápisom 221xx/346xx
    Prosim Vas ten predpis robim v roku ked mi pridu peniaze? Alebo cez ID v starom roku aj ked uhrada nedosla?

    ako uctovat preplacanie celkovej ceny prace v chranenej dielni (dohoda s UPSVaR §56)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.