Zavrieť

Porady

susedov plot na našom pozemku

Chcela by som sa na Vás obrátit s našim problémom...náš sused si bez vedomia "kohokoľvek" postavil barierový betónový plot. Ibaže si ho postavil podľa starej asi 100 rokov zaužívanej brázdy v zemi ktorá končila akýmsi kameňom. Náš pozemok prišli zamerať geodeti a vytýčili hranice pozemku a zistilo sa, že ten jeho plot je celý cca 1m v našom pozemku. On však nesúhlasí s vymeraním našich geodetov a chce to dať prešetriť "niekde vyššie", nakoľko neverí, že geodeti vymerali hranicu pozemku správne. Veď 100 rokov tu bola brázda v zemi a tá bola podla jeho tvrdení správne!!!!!! A teraz nám kôli tomuto nechce prevziať žiadnu úradnú listinu, ktorá sa týka stavebného povolenia a podobne... ako máme postupovať? treba dať podnet na prešetrenie stavebnému úradu, alebo dať na súd ako čiernu stavbu na našom pozemku!!! Prosím pomôžte sme v tomto bezradný :-((((
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    leonessa Pozri príspevok
    Chcela by som sa na Vás obrátit s našim problémom...náš sused si bez vedomia "kohokoľvek" postavil barierový betónový plot. Ibaže si ho postavil podľa starej asi 100 rokov zaužívanej brázdy v zemi ktorá končila akýmsi kameňom. Náš pozemok prišli zamerať geodeti a vytýčili hranice pozemku a zistilo sa, že ten jeho plot je celý cca 1m v našom pozemku. On však nesúhlasí s vymeraním našich geodetov a chce to dať prešetriť "niekde vyššie", nakoľko neverí, že geodeti vymerali hranicu pozemku správne. Veď 100 rokov tu bola brázda v zemi a tá bola podla jeho tvrdení správne!!!!!! A teraz nám kôli tomuto nechce prevziať žiadnu úradnú listinu, ktorá sa týka stavebného povolenia a podobne... ako máme postupovať? treba dať podnet na prešetrenie stavebnému úradu, alebo dať na súd ako čiernu stavbu na našom pozemku!!! Prosím pomôžte sme v tomto bezradný :-((((
    1. Ak nepreberá žiadne listiny od stavebného úradu (pochopil som to tak, že vo Vašej veci), tak stavebný úrad má doručovať písomnosti do vlastných rúk s opakovaným doručením (§ 24 ods. 2 zákona č. 71/1967 Zb. - správny poriadok). V takom prípade je tretí deň uloženia na pošte dňom doručenia.

    2. Stavebný úrad by mal začať konať podľa § 88a stavebného zákona. Ak nekoná, dajte podnet na KSÚ, alebo na prokuratúru. V konaní o dodatočnom povolení stavby je stavebný úrad vo Vašom prípade postupovať podľa § 88a ods. 3 SZ - odkázať Vás na súd.

    To sú zákonné cesty


    CIMOM

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak vam ten meter pozemku nechyba, navrhnite susedovi, ze mu ho odpredate. Ak nebude suhlasit a bude sa ohanat starou brazdou, dala by som podnet na stavebny urad, legalizacia ciernej stavby ho vyjde urcite drahsie ako odkupenie metra pozemku. Je to v kazdom pripade neprijemna zalezitost a vzhladom k dalsiemu spolunazivaniu by som sa snazila vyriesit to po dobrom.
    Este by som doplnila, ze pred zacatim stavby muru vas ako susedov mal o svojom zamere upovedomit.

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    leonessa Pozri príspevok
    Chcela by som sa na Vás obrátit s našim problémom...náš sused si bez vedomia "kohokoľvek" postavil barierový betónový plot. Ibaže si ho postavil podľa starej asi 100 rokov zaužívanej brázdy v zemi ktorá končila akýmsi kameňom. Náš pozemok prišli zamerať geodeti a vytýčili hranice pozemku a zistilo sa, že ten jeho plot je celý cca 1m v našom pozemku. On však nesúhlasí s vymeraním našich geodetov a chce to dať prešetriť "niekde vyššie", nakoľko neverí, že geodeti vymerali hranicu pozemku správne. Veď 100 rokov tu bola brázda v zemi a tá bola podla jeho tvrdení správne!!!!!! A teraz nám kôli tomuto nechce prevziať žiadnu úradnú listinu, ktorá sa týka stavebného povolenia a podobne... ako máme postupovať? treba dať podnet na prešetrenie stavebnému úradu, alebo dať na súd ako čiernu stavbu na našom pozemku!!! Prosím pomôžte sme v tomto bezradný :-((((
    V prvomrade je potrebné sa obrátiť na katastránly úrad a požiadať o výpis z listu vlastníctva a geometrický plán, na ktorom sú určené hranice vášho pozemku, v prípade, že nebude súhlasiť s premeraním geodetov, ktorých ste si objednali vy, je možné požiadať stavebný úrad o prešetrenie tejto situácie. V prípade, že je to čierna stavba tak by sa mal k tomu vyjadriť stavebný úrad ... potom súd .... úradne listiny mu zašlite doporučene a uschovajte si ústrižky o zaslaní .... zaslaná a neprebratá pošta sa považuje za doručenú a máte dokayovací podklad pre prípadný súdny spor. Všetky úradné listiny ba dokonca sťažnosti by som im osobne zasielal doporučene a prípadne dal aj kópiu mestkej časti alebo obci a stavebnému úradu.

    Na stavebnom úrade vám určite po predložení listu vlastníctva (LV) určite budú vedieť poradiť viac ...

    vratnik je offline (nepripojený) vratnik

    vratnik
    Stare mapy maly urcitu presnost, urcite to nebola tolerancia na centimetre, ale v terene meter. Nove mapy su evidovane v inej mierke. Co som pozeral povodne E-parcely s novymi C-parcelami, tak sa lisia o metre. Kedysi sa hranice v terene vyznacovali znakmi - strom, potok, terenna nerovnost - zraz a podobne. Chodte za geodetom co vam robil GP a pozrite sa ako bola vedena hranica v starej mape. Sused moze mat kludne pravdu a geodet bez jeho suhlasu mohol ukrojit z jeho pozemku, len preto lebo sused zatial nema vyhotoveny GP.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    leonessa Pozri príspevok
    Chcela by som sa na Vás obrátit s našim problémom...náš sused si bez vedomia "kohokoľvek" postavil barierový betónový plot. Ibaže si ho postavil podľa starej asi 100 rokov zaužívanej brázdy v zemi ktorá končila akýmsi kameňom. Náš pozemok prišli zamerať geodeti a vytýčili hranice pozemku a zistilo sa, že ten jeho plot je celý cca 1m v našom pozemku. On však nesúhlasí s vymeraním našich geodetov a chce to dať prešetriť "niekde vyššie", nakoľko neverí, že geodeti vymerali hranicu pozemku správne. Veď 100 rokov tu bola brázda v zemi a tá bola podla jeho tvrdení správne!!!!!! A teraz nám kôli tomuto nechce prevziať žiadnu úradnú listinu, ktorá sa týka stavebného povolenia a podobne... ako máme postupovať? treba dať podnet na prešetrenie stavebnému úradu, alebo dať na súd ako čiernu stavbu na našom pozemku!!! Prosím pomôžte sme v tomto bezradný :-((((
    Tuto sa písalo o tom isto probléme, ale z opačného pohľadu - tu písal ten, ktorého pozemok mal byť menší...

    http://www.porada.sk/t147483-vstup-g...a-pozemok.html

    susedov plot na našom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.