Zavrieť

Porady

zrušenie registrácie a nájdené nové bločky po podaní DPH za posledné zdaňovacie obdob

Klient zrušil registráciu pre DPH, posledné zdaňovacie obdobie mal 2Q 2010 - priznanie bolo podané riadne a všetky záväzky z titulu DPH vyrovnané.

Teraz mi spolu s dokladmi za 3Q priniesol aj dva bločky za nákupy spadajúce do 2Q - suma DPH je do 3 EUR. Má kvôli tak nízkej sume podať dodatočné DPH?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás rodina1
calawen Pozri príspevok
Klient zrušil registráciu pre DPH, posledné zdaňovacie obdobie mal 2Q 2010 - priznanie bolo podané riadne a všetky záväzky z titulu DPH vyrovnané.

Teraz mi spolu s dokladmi za 3Q priniesol aj dva bločky za nákupy spadajúce do 2Q - suma DPH je do 3 EUR. Má kvôli tak nízkej sume podať dodatočné DPH?
Osobne by som kvôli takej nízkej sume DDP nepodávala.
Veď zákon o dani z pridanej hodnoty hovorí o tom, že daňovník si môže uplatniť odpočet DPH a nie, že musí.
(§ 49 ods. 1 a 2, § 51 zákona o DPH)

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR Milan Benka
calawen Pozri príspevok
Klient zrušil registráciu pre DPH, posledné zdaňovacie obdobie mal 2Q 2010 - priznanie bolo podané riadne a všetky záväzky z titulu DPH vyrovnané.

Teraz mi spolu s dokladmi za 3Q priniesol aj dva bločky za nákupy spadajúce do 2Q - suma DPH je do 3 EUR. Má kvôli tak nízkej sume podať dodatočné DPH?
rodina1 Pozri príspevok
Osobne by som kvôli takej nízkej sume DDP nepodávala.
Veď zákon o dani z pridanej hodnoty hovorí o tom, že daňovník si môže uplatniť odpočet DPH a nie, že musí.
(§ 49 ods. 1 a 2, § 51 zákona o DPH)
V takomto prípade tá DPH by mal byť nedaňový náklad.

calawen je offline (nepripojený) calawen

calawen
Ďakujem za odpovede, po konzultácii s klientom bolie tieto 3 bločky úplne vyhodené - ani do účtovníctva to nejde (jeho rozhodnutie)

zrušenie registrácie a nájdené nové bločky po podaní DPH za posledné zdaňovacie obdob

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.