Zavrieť

Porady

chkdsk - nejde spustit

Dnes som pozeral do prehladaca udalosti, lebo mi uz dva dni nejde hibernovat NB. Dnes ked som bol na nete tak mi nacitanie jednej stranky a jej prezeranie bralo cca. 38% CPU, tak som nazrel do prehladaca udalosti, ze preco blbne NB. Nasiel som tam jednu chybu, neviem ci to suviselo s tymi chybami, ale teraz je to jedno, o tom som nechcel, no bolo tam, ze nepodarilo sa spustit defragmentaciu disku, pretoze nie je cisty.

Tak som si povedal, ze spustim chkdsk.exe teda kontrolu chyb disku C:// hadam to opravy nejake chyby disku etc., takze som nastavil kontrolu po dalsom spusteni systemu, restartoval som NB a cakam kedy nabehne kontrola, asi do 10 minut sa nic nedialo, len kontrolka procesora v kuse svieti a cierna obrazovka rozsvietena, tak som pre istotu este stlacil ctrl+O a na to vypol a zapol NB. Zas to iste iba cierna obrazovka, po 5 minutach som ho opat vypol a stlacil esc. a dal nudzovy rezim so sietou, nacitavali sa ovladace a potom nic akoby zamrzol, tak som ho vypol zapol, dal nudzovy bez siete a detto, takze nakoniec som zvolil poslednu znamu uspesnu konfiguraciu systemu a potom sa mi spustil ale pri prihlasovani mi vypisalo, ze adresar C:\$Secure je mozno poskodeny a necitatelny a aby som spustil pomocnika chkdsk, po nacitani systemu mi stale vyhadzuje upozorneniem ze dany adresar je poskodeny pri viacerych programoch, ale hlavne pre BitMeter2.exe a aby som pustil pomôcku chkdsk.

Prosim ludia, pomozte, uz neviem co mam robit, chkdsk.exe sa mi nedari spustit, takze neviem, chcel som spustit aj prehliadac udalosti ale vypisalo mi, ze modul snap-in je poskodeny a neviem co mam robit.
Usporiadat
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Skús skontrolovať system files, vlož do mechaniky inštalačné cd/dvd operačného systému a do príkazového riadku napíš " sfc /scannow ".
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

KoxXxo Pozri príspevok
Skús skontrolovať system files, vlož do mechaniky inštalačné cd/dvd operačného systému a do príkazového riadku napíš " sfc /scannow ".
To je príkaz pre Windows XP ak sa nemýlim, ja mám Vistu Home Premium SP2. A instalacne CD mam dve, tak neviem ci by pomohlo ak by som tam dal jedno z nich a snazil sa spustit kontrolu chyb.
Nevies ci sa da cez zachranne CD pripominam, ze ich mam dve spustit chkdsk.exe, kedze normalne ho spustit nemozem? Inak ja mam na NB aj recovery particiu, tak mozno cez to, ale nechcem aby sa mi system preinstaloval a neviem ci pomoze ho spustit pod poslednym bodom obnovy, asi te chkdsk.exe by bol najlepsi, ale neviem ci mi neodpoji chybne adresare a tym stratim mozno aj dolezite subory. Porad co dalej.
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Dnes som zapol PC, ze idem skusit kontrolu bud sfc /scannow alebo chkdsk /f ale zapol som NB ale este spomeniem, ze vecer mi zamrzol v poslednej uspesnej konfiguracii, a dnes po zapnuti mi nabehla BSOD a potom oznamenie, ze system sa nepodarilo spustit a aby som spustnil obnovu systemu, tak som to dal a nabehol mi recovery manager a ze aby som zvolil jazyk a rozlozenie klavesnice a potom aby som dal instalacne CD do mechaniky aby sa nacitali ovladace Visty. Takze to bude asi preinstalacia windowsu a stratia sa mi vsetky subory a to nechcem. Poradte, pls.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

možno by bolo naozaj najlepšie preinštalovať systém... Nakopni systém z nejakého Linux Live-cd, skopíruj všetko čo potrebuješ na externý disk, a môžeš veselo preinštalovať. To bude zrejme rýchlejšie ako hľadať chybu v systéme
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Flinstone Pozri príspevok
možno by bolo naozaj najlepšie preinštalovať systém... Nakopni systém z nejakého Linux Live-cd, skopíruj všetko čo potrebuješ na externý disk, a môžeš veselo preinštalovať. To bude zrejme rýchlejšie ako hľadať chybu v systéme
to mozno by bolo rychlejsie, len problem je v tom, ze ja nemam ako resp. na co [externz HDD] vsetko zalohovat, teraz som na nete cez Live CD Linuxu. Neviem ci je mozne spustit chkdsk cez linux aby mi skontrolovalo oddiel C:// co povies?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

určite sa to dá, len si nespomínam na syntax príkazu... budeš musieť zagúgliť, napr. na wiki.ubuntu.cz tam by mohlo byť...
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Flinstone Pozri príspevok
určite sa to dá, len si nespomínam na syntax príkazu... budeš musieť zagúgliť, napr. na wiki.ubuntu.cz tam by mohlo byť...
a co myslis, ak spustim chkdsk so systaxom chkdsk/ [F] [V] tak moze sa stat, ze pouzivatelske subory uz neobnovym? Alebo chkdsk opravy len systemove subory?
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Lukáš 142 Pozri príspevok
a co myslis, ak spustim chkdsk so systaxom chkdsk/ [F] [V] tak moze sa stat, ze pouzivatelske subory uz neobnovym? Alebo chkdsk opravy len systemove subory?
sorry miesto prikayu [V] som myslel [R]
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

myslím, že si v situácii, kde môžeš získať, ale už len málo stratiť... a ak nevieš kam zálohovať a máš rýchly net, tak môžeš na upload servery niečo umiestniť...
a v linuxe zrejme windowsácky príkaz chkdsk nebude fungovať
tam je tuším príkaz fsck
pre syntax príkazu daj do okna terminálu "fsck --help" a vypíše syntax
nezabudni že ho musíš potom sputiť ako root
čiže: sudo fsck ...
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Flinstone Pozri príspevok
myslím, že si v situácii, kde môžeš získať, ale už len málo stratiť... a ak nevieš kam zálohovať a máš rýchly net, tak môžeš na upload servery niečo umiestniť...
a v linuxe zrejme windowsácky príkaz chkdsk nebude fungovať
tam je tuším príkaz fsck
pre syntax príkazu daj do okna terminálu "fsck --help" a vypíše syntax
nezabudni že ho musíš potom sputiť ako root
čiže: sudo fsck ...
si ma pobavil, ze rychly net mam Turbo 3 Solo od T-Comu a upload 512 kbps takze vyskakovat nemozem, 2 GB som uploadoval 13 a pol hodiny na Dropbox,

este som rozmyslal, ze ci nenabootujem recovery manager a pokusim sa spustit prikazovy riadok a tak spustim chkdsk, ale zas neviem ci to nezrusi vsetky popisovace adresarov Windows, kedze neviem ci particia C:// nebude aktivna
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

aspoň nejaký USB kľúč niekde na okolí sa nájde a vopchaj na neho to najdôležitejšie, a potom môžeš experimentovať koľko chceš.
chkdsk je nástroj na kontrolu a opravu disku nie na ničenie obsahu... takže by nemal zničiť nič čo sa dá zachrániť... a súbory s ktorými nebude vedieť čo, by mal uložiť do osobitného adresára kde ak zistíš čo to je a dáš správnu príponu tak zvyčajne sa dá otvoriť
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Flinstone Pozri príspevok
aspoň nejaký USB kľúč niekde na okolí sa nájde a vopchaj na neho to najdôležitejšie, a potom môžeš experimentovať koľko chceš.
chkdsk je nástroj na kontrolu a opravu disku nie na ničenie obsahu... takže by nemal zničiť nič čo sa dá zachrániť... a súbory s ktorými nebude vedieť čo, by mal uložiť do osobitného adresára kde ak zistíš čo to je a dáš správnu príponu tak zvyčajne sa dá otvoriť
no idem nieco zalohovat a skusim spustit cez recovery CD k NB prikazovy riadok a spustim chkdsk [/F] [/R] a uvidim ci to opravy, este si spominam, ze vcera mi nespustilo kontrolu chkdsk pozri zaciatok temy a napis co si o tom myslis, potom spustim kontrolu, dik
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

mohol byť poškodený samotný súbor chkdsk... a čítal som to od začiatku
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

"mohol byť poškodený samotný súbor chkdsk... a čítal som to od začiatku"

no spustil som recovery particiu a prikazovy riadok, zadal som prikaz "chkdsl c: /f /r " a vypisalo mi, ze zväzok nejde otvorit pre priamy pristup, tak teraz neviem, ze com mam spravit, ci rebootovat system, pri bootovani stlacit F8 a zvolit prikazovy riadok, ale zda sa mi, ze mi vypise, ze zväzok je pouzivany, nejde spustit chkdsk, mozem sice dany zväzok odpojit, ale vsetky popisovace zväzku sa stanu neplatnymi, takze neviem porad
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

nakopni ntb priamo z cd alebo trebárs recovery console... lebo až raz pripojí disk, tak nemôže s ním robiť čo potrebuje...
a popisovače zväzku by sa mali stať neplatnými po odpojení do najbližšieho resetu, ktorý by mal program po kontrole disku navrhnúť sám
1 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Flinstone Pozri príspevok
nakopni ntb priamo z cd alebo trebárs recovery console... lebo až raz pripojí disk, tak nemôže s ním robiť čo potrebuje...
a popisovače zväzku by sa mali stať neplatnými po odpojení do najbližšieho resetu, ktorý by mal program po kontrole disku navrhnúť sám
zo zachranneho cd Visty som to bootoval, ale dalo mi na vyber len
- opravit system (obnovy system do povodneho stavu asi vyrobneho)
- obnovit system do tovarenskeho stavu

moznost spustit prikazovy riadok tam nebola, pri recovery console z HDD tak prikazovy bol, tak som ho spustil a vysledok vid prispevok vyssie, takze preto sa pytam, ze ci ten prikazovy riadok nespustim radsej z rozsirenej volby spustenia systemu, ale tam sa bojim hlavne o tie popisovace zväzku, ci sa natrvalo nestanu neplatnymi
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

no skusal som to cez recovery console spustit chkdsk ale nepodarilo sa, spustil som scf /verifyonly a prebehla kontrola len na recovery paricii takze ako dalej, uz mi z toho hrabe
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

neviem prečo sa bojíš o popisovače a pod... chkdsk.exe jednoducho musí mať jednotku plne k dispozícii pre seba, inak nevie nič robiť... to ako keby si chcel aby vodič autobusu sedel na zadnom sedadle...

alebo zálohuj to najdôležitejšie, a nemusíš sa vôbec báť
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

Flinstone Pozri príspevok
neviem prečo sa bojíš o popisovače a pod... chkdsk.exe jednoducho musí mať jednotku plne k dispozícii pre seba, inak nevie nič robiť... to ako keby si chcel aby vodič autobusu sedel na zadnom sedadle...

alebo zálohuj to najdôležitejšie, a nemusíš sa vôbec báť
Si ma zle pochopil, ja sa uz vobec o popisovace nebojim, ja uz mam z visty take nervy teraz, ze az, ja ju len potrebujem konecne rozchodit aby mi uz NB isiel ako ma. Ja si len neviem poradit s tym, ze ako spustit chkdsk.exe kedze cez recovery CD k Viste tam ta moznost neni a ked spustim s HDD recovery console a dam prikazovy riadok tak mi chkdsk vobec nechce spustit ani sa ma nepyta, a vypise "zvazok nie je mozne otvorit pre priamy pristup" , ked chem spustit cmd cez rozsirenu moznost spustenia systemu tak sa spusta so zakladnymi ovladacami systemu, takze to nepojde kedze niektore subory su asi poskodene, takze uz vobec neviem ako dalej, a preintalovavat Vistu uplne nechcem, kvoli tomu, ze vsetko zalohovat nemozem a mam tam dost dolezitych suborov
0 0
Lukáš 142 Lukáš 142

Lukáš 142 je offline (nepripojený) Lukáš 142

este aby som nezabudol, ked som daval prikaz sfc /veryonly tak mi vypisalo najprv, ze nie je mozne spustit, caka sa na opravu systemu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať