Zavrieť

Porady

podať trestné oznámenie za narušenie súkromia prostredníctvom internetu?

Ahojte,
chcela by som sa opýtať, či má zmysel podávať trestné oznámenie, ak niekto zverejnil moje tel. č. na internete (konkrétne na Pokeci) s tým aby mi ľudia volali kvôli sexu. Ja to považujem za narušenie môjho súkromia ale obávam sa, že takéto veci sa stávajú dosť často takže sa k tomu stavajú ľudia skôr ľahostajne. Ak s tým máte nejaké skúsenosti napíšte prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    fionecka Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som sa opýtať, či má zmysel podávať trestné oznámenie, ak niekto zverejnil moje tel. č. na internete (konkrétne na Pokeci) s tým aby mi ľudia volali kvôli sexu. Ja to považujem za narušenie môjho súkromia ale obávam sa, že takéto veci sa stávajú dosť často takže sa k tomu stavajú ľudia skôr ľahostajne. Ak s tým máte nejaké skúsenosti napíšte prosím
    Rozmýšľam, akého trestného činu sa dotyčný dopustil, ale nič mi nenapadá.

    Je to zásah do súkromia, ale neviem, či by si to vedela kvalifikovať, ako trestný čin. Môžeš sa dožadovať, aby to číslo z netu vymazal, ak neposlúchne, môžeš to riešiť cez občiansky súd.

    Ak nemáš utajené číslo, tak to nie je ani zásah do ochrany os. údajov, pretože tvoje číslo si môže každý nájsť v tel. zozname.

    A dotyčného poznáš osobne? Odkiaľ mal tvoje číslo? Vyzvi ho písomne, aby od takéhoto konania upustil, inak to budeš riešiť súdnou cestou.

    fionecka je offline (nepripojený) fionecka

    fionecka
    no tak na 95% som si ista ze viem kto to je a robi to tym sposobom ze to cislo pise ludom do sprav (RP), takze nie na celkom verejne na plochu. a ked dam nahlasit nevhodny profil tak si spravi novy...aj ked uz dva dni mi nikto nevolal takze to zatial asi necham tak, ale dakujem za radu

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    Chobot Pozri príspevok
    Rozmýšľam, akého trestného činu sa dotyčný dopustil, ale nič mi nenapadá.

    Je to zásah do súkromia, ale neviem, či by si to vedela kvalifikovať, ako trestný čin. Môžeš sa dožadovať, aby to číslo z netu vymazal, ak neposlúchne, môžeš to riešiť cez občiansky súd.

    Ak nemáš utajené číslo, tak to nie je ani zásah do ochrany os. údajov, pretože tvoje číslo si môže každý nájsť v tel. zozname.

    A dotyčného poznáš osobne? Odkiaľ mal tvoje číslo? Vyzvi ho písomne, aby od takéhoto konania upustil, inak to budeš riešiť súdnou cestou.
    je to poškodzovanie cudzích práv (§375 TZ) a častokrát sa v podobných prípadoch stáva, že je vznesené obvinenie pre tento skutok.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    fionecka Pozri príspevok
    no tak na 95% som si ista ze viem kto to je a robi to tym sposobom ze to cislo pise ludom do sprav (RP), takze nie na celkom verejne na plochu. a ked dam nahlasit nevhodny profil tak si spravi novy...aj ked uz dva dni mi nikto nevolal takze to zatial asi necham tak, ale dakujem za radu
    Vieš sama fionecka, že toto je boj donekonečna...a ťažko sa takéto veci dokazujú.
    Asi by volo najrozumnejšie zmeniť telefónne číslo a dať ho naozaj len tomu, čo ho nezneužije.
    Akákoľvek reakcia na takéto podnety je zbytočná, len doleje olej do ohňa a ten čo Ti chce ubližovať nájde tisíc ďaľších spôsobov, ako v tom pokračovať.
    Svoje súkromie si treba na internete chrániť ako sa dá a v takomto prípade by som určite nešla s bubnom na zajace.

    fionecka je offline (nepripojený) fionecka

    fionecka
    dakujem za rady, pokial sa to nejako nejako vyrazne nezopakuje tak sa budem riadit podla danushky

    podať trestné oznámenie za narušenie súkromia prostredníctvom internetu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.