Zavrieť

Porady

Predaj ojazdeného auta do ČR

Potrebovali by sme predať ojazdený automobil, ktorý sme 3 roky odpisovali českej firme (platcovi DPH s IČ DPH). Nakoľko sme si na vstupe neuplatňovali DPH z osobného auta, faktúru vystavím bez DPH. Zaujíma ma, či česká firma bude platiť z tejto sumy ich sadzbu dph? A čo my z pohľadu dph? ďakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    ak by vozidlo spĺňalo kritéria NDP tak by platili DPH češi ale predpokladám že to nie je váš prípad, iný názor?
    Naposledy upravil alexaneta : 12.08.04 at 12:55

    alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

    alexaneta
    braňo NDP máš definované v §11 ods.12 v súčinnosti s ods.11 ale aj ked stačí ak vozidlo spĺňa jednu podmienku z ods.12 a/ už je to NDP

    Predaj ojazdeného auta do ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.