Zavrieť

Porady

Ako vyriešiť rodičovský príspevok

Poraďte mi, prosím.
31.12.2010 budem práve 24 týždňov na materskej dovolenke. Takže v novom roku by som ešte 4 týždne mala dostávať materskú a potom rodičovský - znížený.
Nie je pre mňa lepšie nastúpiť už v decembri na rodičovský, kým bude ešte 256€? Zaváži nejako, že som v septembri a októbri 2009 bola nezamestnaná?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    kendy Pozri príspevok
    Poraďte mi, prosím.
    31.12.2010 budem práve 24 týždňov na materskej dovolenke. Takže v novom roku by som ešte 4 týždne mala dostávať materskú a potom rodičovský - znížený.
    Nie je pre mňa lepšie nastúpiť už v decembri na rodičovský, kým bude ešte 256€? Zaváži nejako, že som v septembri a októbri 2009 bola nezamestnaná?

    Ďakujem
    Obávam sa, že ho neporiešiš. Pozeral som zákon o soc. poistení a nenašiel som tam, že by si si mohla dobrovoľne zrušiť poberanie materského, resp. že by si sa mohla vzdať jeho nároku.

    A pokiaľ poberáš materské, resp. stačí ak máš na neho nárok, nemôžeš požiadať o výplatu rodičovského príspevku, viď § 3 ods. 9 zákona o RP:

    (9) Nárok na rodičovský príspevok nevzniká ani jednej z oprávnených osôb, ak
    a) jedna z nich má nárok na materské16)
    alebo na obdobnú dávku ako materské v členskom štáte a suma materského alebo obdobnej dávky ako materské v členskom štáte za celý kalendárny mesiac je vyššia ako suma rodičovského príspevku podľa § 4 ods. 2,


    Smola...

    kendy je offline (nepripojený) kendy

    kendy
    No pekne... to znamená, že naň nemáme nárok ani v prípade, že by som nastúpila do práce pred skončením materskej a na rodičovskú by šiel môj muž...
    Tak to je fakt smola, keď si ešte pomyslím, že som nastúpila na MD až v deň pôrodu... aby som dostala ešte mzdu, tak som čerpala RD... a to kvôli tomu, aby sme mali viac peňazí...achjo... :-(

    Ako vyriešiť rodičovský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.