Zavrieť

Porady

Hladam splocnika alebo ine riesenie

Zdravim vsetkych,
velmi pekne by som vas chcel poprosit o radu, ako by ste moj problem riesili vy.
Mam moznost otvorit sportovy obchod (oblecenie a doplnky znaciek Puma, Nike, Adidas...). Ide o velmi znamu siet sportovych predajni poskytujucu velmi dobre podmienky pre nakup tovaru. Pre ,,moju predajnu" som vybral strategicky velmi dobre miesto, v meste s poctom obyvatelov cca 15 000, s ktorym suhlasili aj poskytovatelia licencie. Moj problem spociva vo financiach. Jednu predajnu uz prevadzkujem, aj ked tovar je z ineho sudka, tak cely kapital mam v tovare. Na rozbehnutie predajne potrebujem cca 80 000 Eur. Mam slubenu licenciu formou Franchisingu. Myslite si, ze je mozne najst tzv. ticheho splocnika, ktory by poskytol financie na rozbehnutie predajne, a ktoremu by sa vklad spolu so ziskom postupne vracal. Alebo sa radsej nemam do niecoho takeho pustat, pokial nemam vlastne financie, alebo... Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Aj ked sa to nikde nepise, tak na rozbehnutie franchisingovych veci na Slovesku banky pomerne radi poskytuju podnikatelske uvery. Lebo tam je uz praxou overene ze prislusna koncepcia funguje.
    Takze ak uz mas nejaku predajnu a ak ta generuje aspon nejaky zisk, tak by som sa na tvojom mieste obratil na SLSP a Tatru.

    Jano69 je offline (nepripojený) Jano69

    :-) Jano69
    80 000€ ?! Akú očakávaš návratnosť? Ak máš dostatočné zisky z tej prvej predajne tak určite počkaj, ak nie tak potom neviem prečo do toho chceš ísť.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    blavaciko Pozri príspevok
    co stoji 80 000 na obchode s handrami?
    Asi ta licencia. Zhliadol som jednu pripadovu studiu, ktorej sucastou bola aj fransizingova zmluva s nejakou beauty star a za to nic co ponukali chceli 30.000€. A to nic pozostavalo z (doslova bolo uvedene v prilohach) know how, manual, design loga a este nejaka prkotina.

    Hladam splocnika alebo ine riesenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.