Zavrieť

Porady

Prenájom vozidla a odpis

Ak viete,poradte.Mám prenajaté osobné auto na podnikanie od oca.On za tento automobil do 10/2005 platil lízing.Môže si dať odpis na toto auto on, aj napriek tomu,že mi ho 5 mesiacov požičal? Zmluva je uzatvorená,platím mu nájom 1000,-sk na mesiac.Čo mi poradíte? obhájime to u daňovníkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Odpisovať si ho môže, má ho vo vlastníctve. Ide skôr o výšku prenájmu, ktorú mu platíte. Tá by mala dosiahnúť alikvót odpsov a primeraný zis.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Zaujíma to aj mňa,súhlasite viacerí,že ten nájom je ozaj malý? Mám aj ja taký prípad a myslela som si,že to obhájim.Napíšte aké máte skúsenosti.

    detektív je offline (nepripojený) detektív

    detektív
    Pokiaľ ja viem, ak je auto kupované na leasing, tak jedna z podmienok leasigovej zmluvy je, že auto sa nesmie zapožiciavať. My to máme v leasingovej zmluve.

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    V tomto prípade ide o závislé osoby, takže výška za prenájom je obvzlášť podstatná. Ad.: možnosť alebo nemožnosť prenajať,keď ide o lízing: nevieme čo bolo v lízingovej zmluve, takže ťažko posúdiť. Ale keď som dobre pochopila , tak lízing je už ukončený.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak bol leasing ukonceny, vstupna cena auta asi nebude vysoka. V tom pripade by mozno najom 1000Sk mesacne bol vyssi ako vyska odpisov . Ak by bol mesacny najom nizsi ako mesacny odpis, dala by som na to velky pozor a odpis by som radsej neuctovala. Zvlast ak sa jedna vztah medzi osobami blizkymi.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    V podstate súhlasím s durisovad.

    V otázke nie je jasne povedané či otec mal auto na leasing ako občan a odpisy si chce uplatniť ako výdavok oproti príjmom, ktoré uvedie do daňového priznania.

    Ak je otec podnikateľ odpoveď durisovad je úplne vyčerpávajúca.

    ESTE dôležitá vec: Ak je otec zivnostník a chce pravidelne prenajímať majetok musí to mať v živnosti, čo ovšem myslím si nebráni občas vypomôcť so zapožičaním majetku.

    apo
    Naposledy upravil apo : 19.11.05 at 19:07

    Prenájom vozidla a odpis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.