Zavrieť

Porady

Zajace - vitamíny na zvýšenie reprodukcie /párenia/

Dobrý deň,
možno je otázka trošku zvláštna, ale chcela by som sa chcela spýtať chovateľov, či existujú nejaké vitamíny, ktoré viem kúpiť bežne v lekárni, ktoré by zvýšili králikom ,,chuť do párenia,, alebo či chovatelia nepoznajú nejaký domáci recept, alebo čo robím zle pri chove, keď sa mi tento rok vôbec nedarí. mám 2 samice, 1 samca a tento rok sa mi samice ani jeden krát nedali vôbec pripustiť a veľmi ani samec nemá chuť do párenia. len si tak kamarátsky posedávajú vedľa seba. kŕmim senom a sem tam jačmeňom a dávam samozrejme vodu.
chýba im niečo. niekde som počula, že im treba podať zeler na zvýšenie potencie. len neviem či je na vine samec alebo samice. samice už mladé mali minulý rok, s iným samcom. aj tento rok sa tomuto samcovi už podarilo pripustiť ich, no mladé sme nemali. tak teda vôbec neviem kde je chyba.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    nešpekuluj a vymen samca.....tie vitamíny by ťa vyšli drahšie a tento lenivec splní svoju úlohu pri nedelnom obede...

    Rys22 je offline (nepripojený) Rys22

    Rys22
    Ahoj základom je aj to či dáš samicu k samcovi alebo naopak. Pri párení je dôležité dať SAMICU K SAMCOVI a tak máš istotu že niečo s toho bude. Mnohý chovatelia nevedia že to má byť takto. Druhá vec koľko má samica rokov samica vhodná na párenie by mala mať min.7 mesiacov vtedy je možné páriť ju. Ďalej skús pestrejšiu stravu napr. šupky z mrkvy z jablka ale aj mrkvu a jablko možeš dať aj obilniny ako je jačmeň , ovos a tak ďalej. Dúfam že ti toto pomôže.
    mlyn16 Súhlasím

    fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

    fedo78
    Zrejme máš tie králiky prekŕmené, teda obrazne povedané tučné. Im sa potom nechce. Inak zeler funguje a ubrať potravy. Je to zaručené.
    Pokiaľ králiky nemáš na mäso, kŕmiť opatrne a len toľko, koľko potrebujú. Skús im dať len seno a vodu, jačmeň len v prípade, že by veľmi strácali na váhe.
    Naposledy upravil fedo78 : 14.10.10 at 14:20

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Pred casom sme vnucke kupili maleho zajacika v Chovprodukte. Mal zostat maly do smrti. Lenze asi po dvoch mesiachco zacal rast a ked uz bolo neunosne chovat ho v byte, dali sme ho rodine, ktora chovala zajace. Tento nas prebornik bol tak chtivy parenia, ze prehryzol podlahu na svojej klietke, aby sa dostal k zajacici, ktora bola pod nim. Viem, ze to nie je recept pre tvojich zajacov, ale mozno v Chovprodukte by vedeli poradit, co tym malym zajacikom davaju, ked z nich vyrastu takito prebornici.

    Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

    Nokerla
    neviem ci to pomoze, ale potravu im mozes dopriat aj pestrejsiu......
    napr. suchy (tvrdy) chlieb, jablko, odrezky zo zeleniny apod.

    Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

    Micifuzik
    Ďakujem za odpovede, ešte som počula niečo o klíčkovom oleji s vitamínom E alebo niečo také, o tom niekto niečo nevie? ďakujem
    Neviem, či je to ešte aktuálne, ale nedávaj samca a samicu spolu, oddel ich a k sebe ich dávaj len pred párením, niekedy je to potrebné aj viackrát vyskúšať, keď samec odpári samicu, je to potrebná zopakovať aspoň dvakrát v 15 min intervaloch a následne po 5 až 7 dňoch, keď samica nechce, je pravdepodobné, že je kotná.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    dávaj im ovos, niektorý samec vôbec neskočí (takého dať na pekáč), niektorá samica dupne a samec je vedľa, treba odpozorovať, najlepšie to zístíš keď bude samec sám a v čase chuti na párenie, to u samice poznáš že si začne robiť pelech a púšťa srsť, pridáš samca a uvidíš.
    mlyn16 áno, traja domáci zajkovia a jeden poľný zajačik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.