Zavrieť

Porady

ISPIN program a vyradenie a zaradenie majetku

xino xino

xino je offline (nepripojený) xino

Ahojte,začala som pracovať v rozpočtovke s programom ISPIN,poradí mi niekto podrobne ako to v tomto programe zaúčtovať čo všetko sa tam zadáva?ďakujem
Usporiadat
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

V ISPINE ja nemám dlhodobý hmotný majetok, ale drobný majetok
zaraďujem a vyraďujem cez majetok OE, skupinové zmeny a vyberiem si čo potrebujem či zaradiť alebo vyradiť a potom z číselníka dotiahnem aké je to zaradenie alebo vyradenie. Na podsúvahé účty v účtovníctve to potom účtujem ručne cez interný doklad.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
xino xino

xino je offline (nepripojený) xino

Díky a IM postup zaradenia?
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

IM nerobím, ale tam bude trošku rozdiel, pretože treba nastaviť odpisy. Treba to skúsiť tak isto možno, že číselníky niečo ponúknu.
Ak to nepôjde zavolať na 02/20677209 do Bratislavy ASECO SOLUTIUN, nech poradia a nesmerujú. Keď sme začínali s ISPINOM bola to horúca linka, aj teraz keď neviem kudy kam, tak volám a poradia, pomôžu, prípadne sa pripoja sa cez IČO a nastavia čo treba. Aspoň u nás to funguje to cez server, čiže kedykoľvek sa v BA vie pripojiť na môj PC a vidí čo robím a usmerní ma, kde robím chybu, alebo nasmeruje čo mám robiť .
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

prosím, vie mi niekto poradiť ako mám urobiť preradenie majetku v iSpine? Ďakujem
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Aké preradenie?
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

potrebujem preradiť stoličku z jednej miestnosti do druhej.
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Cez majetok OE, skupinové zmeny a nájdem si číslo majetku, ktorého sa zmena týka ,
v okienku kliknem, na okienku objaví sa zelená šípka, potom kliknem hore na skupinová zmena
a v okienku, ktoré sa objaví, znova v okienku šípkou potvrdím čo chcem meniť, to znamená , že sa zmení farba okienka a zapíšem zmenu, ale niektoré zmeny
ako napríklad miestnosti musia byť v číselníku a zapísať. To je všetko.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Ďakujem za odpoveď, zajtra v práci sa na to pozriem, ja som to skúšala cez tie skupinové zmeny, len mi bolo divné, že nezadávam nikde číslo miestnosti, do ktorej ten majetok priradzujem, tak som myslela či to nejde normálne cez zaradenie.
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Po označení čísla majetku a potvrdení skupinová zmena objaví sa okienko v ktorom svieti skupinová zmena a ostatné okienka sú sivé,
označím okienko umiestnenie a z číselníka dotiahnem miestnosť
a zapísať. Všetko
Naposledy upravil anika : 13.10.11 at 15:43
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Veľká vďaka za radu Inak, vedela by si poradiť aj ohľadom štvrťročnej uzávierky? Naša bývalá účtovníčka nám odmieta radiť a ja som už z toho tak trochu na prášky.
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Konkrétne?
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

No dnes som už teda s pomocou božou porobila potrebné kontroly, len teraz by som potrebovala konkrétny postup odoslania. Viem, že idem cez export do sumarizácie, potom kliknem napr. na výkaz fin 1-04 a potom čo? export alebo postúpenie dávky? Musím odoslať každý ten výkaz zvlášť alebo sa to dá nejako hromadne? Cítim sa jak taký debilko, ale fakt neviem. Vopred ďakujem
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

Nikto učený z neba nespadol,
Účtovníctvo
Rozpočet
Export do sumarizácie
Dátum 30.09.2011
Postupne natiahnuť výkazy k 30.09.2011
Postúpenie dávky
Postúp
Keď to VUC-ka preberie objaví stav Načítaná prevzatá úrad xyz

Keď to všetko absolvuješ tak čakať kedy bude UZAVRETÁ, alebo sledovať v hornom rohu programu či nebliká, ak áno v v postúpení dávky bude namiesto prevzatá text vrátená na opravu, možno aj text čo treba opraviť, ak nebude text a nevieš čo chcú opraviť, tak jednoducho zavolať na VÚC, čo máš robiť, resp. čo im nesedí.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Veľká vďaka naozaj, ale ešte mám problém, ako urobím prepočet minulého obdobia v súvahe a vo VZaS, mne to yobralo údaje len z minulého mesiaca a ešte mi vypisuje chybu vo výkaze T, r.1 stlpec 7, ale ja tam žiadny stlpec 7 nevidím. Ja už som zúfalá z toho
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

To znamená, že
Súvaha
pod zostavami v okienku vybrať Súvaha 2009 a vo vedľajšom okienku 30.09.2011 ak je prepočítaná ak nie tak prepočítať
prepočet
a znova nájsť Súvahu 2009
dátum 30.09.2011 prepočet
potom v okienku pod zostavami nájsť Súvaha 2009 vo vedľajšom okienku 30.09.2011

a filtrovať
potom na lište potvrdiť minulé obdobie
a v okienku nájsť 31.12.2010 a toto zapísať.

POZOR minulé obdobie sa už neprepočítava len dotiahne.

Výkaz ziskov to isté nemáš náhodou zlé obdobie?
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Vďaka, už to mám, nevedela som, že mám dať v tom minulom období ten dátum 31.12.2010, ale už je to OK, zobralo mi to, tak už budem len čakať Ešte raz ďakujem
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

A už som tu zas Na 315 mám mínusové položky a teraz neviem ako ich preúčtovať, alebo čo vlastne s tým...ja mám už také nervy
0 0
anika anika

anika je offline (nepripojený) anika

V prvom rade zistiť čo tam je naúčtované.
Účtovníctvo
Prehľad pohybov analytických účtov , vybrať účet 315 a prejsť položku po položke.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Ďakujem ešte raz, nejako som to zvládla, konečne to vyzerá byť v poriadku. Tak som si trochu vydýchla.
0 0
Vlastuša Vlastuša

Vlastuša je offline (nepripojený) Vlastuša

Prosím o radu, ako treba postupovať pri mesačnej uzávierke v Ispine a ktoré výkazy treba poslať? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať